1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Муабети на идните невести

Дискусија во 'Канта' започната од LaDyDoLl, 26 октомври 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.190
    Допаѓања:
    29.804
    Пол:
    Женски
    Свадба, ден кој е сон на секоја девојка, сон за кој сите мечтаеме, невести од бајките...
    Ми дојде на идеја темава зашто гледам дека се намножуваме на форумов неие невестиве, оние кои биле и оние кои се на прагот да бидат невести. Тука можеме да ги споделуваме нашите идеи за нашиот најубав и единствен ден, да споделуваат искуства оние невести кои веќе го поминале сето тоа итн итн...
    доколку темата не поддржува дискусија слободно клуч
     
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    ...хахах темава доаѓа нешто како кај трудницине = труднички муабети :D
    искрено,толку многу слики имам преку 10,000 ама мислам дека кога е дојде тој момент мислам дека ќе бидам изгубена во време и простор.Незнам зошто... :?: мислам дека ништо нема да знам што и како.Неодлучност...
     
  3. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.190
    Допаѓања:
    29.804
    Пол:
    Женски
    Па да слична е, но мислам дека е баш интересно да си споделиме искуства како поминала нашата свадба, позитивно негативно да поделиме совети, кои се нашите планова за она што ќе се случи на тој ден и така.
     
  4. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    Svadbata e denot koga se ke vi pomine kako vo magla duri nekoi momenti nema da gi pamtite. Edinstveno nesto sto nevestite treba da se grizat e nivniot izgled i nasmevkata na liceto. Za drugoto nema da mozite da mislite. Se izvinuvam za latinica sto pisuvam od mob sum uklucena.
     
  5. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Требаше ваква тема дефинитивно.

    Он топик..не мислев дека некогаш ќе се омажам ама ете невеста сум. Млада невеста :)
     
    На MarchelineAmaru, LaDyDoLl и pamelche им се допаѓа ова.
  6. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    На MarchelineAmaru и XstrongerX им се допаѓа ова.
  7. babybelle

    babybelle Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2012
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    70
    Јас изгубена во космос после веридбата и си викам зошто не сум среќна невеста кога едвај чекав да дојде овој период??? зошто добивам чудни нагони кога ќе ме наречат невесто :puke: снао...што ли ми се случува? ама ете, фала Богу, само период на адаптација на нова средина, нова ситуација, нови обврски кои ме преплашија до с...

    Прекрасно е чувството кога гледаш дека околу тебе луѓето само за твојата свадба зборуваат, се спремаат со месеци у назад (9!!!) па какви фустани, какви фризури....се радуваат за тебе и едвај чекаат да дојде денот да се изнаиграат :$ кога гледаш и тој колку се радува што си до него, што се буди со тебе и те бакнува за добро утро...за добра ноќ...priceless!

    сега веќе ја имам целата визија за церемонијата, и фустан, и шминка, и атмосфера, и гости...едвај чекам да дојде денот Д, се надевам дека нема да имаме големи стресови пред свадбата (како што ми пренесуваат поискусниве) и со уживање ќе го поминеме делот со подготовките за нашиот ден!како што вели Сноу, само весело!!!!!

    Поздравче мили невестулиња, за убаво нека ни е!
     
  8. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.190
    Допаѓања:
    29.804
    Пол:
    Женски
    Aj i jas da se priklucam. Nasata svadba e vo maj,nieu veridba ne pravevme,samo dadovme zbor i jas direkt kaj nego. Ne sakavme veridbi,pa gosti,pa sve ostalo,a i negovite se stranstvo i ne nii bese ubavo da slavime bez niv. Kako i da e,vremeto si bega,nie so mm s kako si sme udreni na setnja,ma muke si nemaume za svadbava. Sepak,planot e napraven pa naredniov mesec aktivno se vpustam vo poteg.
     
  9. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    И јас нешто почнав да шизам, пола година пред време ме прифатија будалите... Којзнае што ми стана, само за свадба се збори, аман и аман... хахахахаха!!! Сите расположени, а јас вриштам по нив.... :^)
     
  10. SuNsHiNe989

    SuNsHiNe989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 март 2012
    Пораки:
    258
    Допаѓања:
    201
    Еве и ние конечно закажавме свадба на почетокот на Јуни, ќе правиме и крштевка син ми ќе присуствува на свадбата на мама и тато :lol: .
     
  11. awl

    awl Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.127
    Пол:
    Женски
    Што се однесува до подготовки за свадба уште немам абер, ниту датум. Едно време мислев нема да правам свадба, едно време ќе правам сигурно, сега сум ни ваму ни таму. Си мислам ако правам, да ја бидне за 1 месец, да не се замарам со тегначки рокови, ама луѓево околу зборуваат за зафатени ресторани, кројачки салони, детали... па си викам или ќе правам на стадион или во среда :) Годинава бев на преку 10 свадби, на сите топ си поминав и си реков ќе знам што сакам, ама пак, врска немам :) Штом одлучам кога ќе биде ќе допишам во темава и ќе барам милион и пол совети :) поздрав до идните сигурни невести :)
     
  12. madam-buterfly

    madam-buterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    јас правам свадба на 22 декември :) е дури сега и мене ме фаќа ЛУДИЛО, бонбони, китенки, покани , бла, бла, бла, од сите страни :P ама ...... се надевам дека се ке испадне по мој вкус :rofl:
     
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    епа честитки мадам, со лесно нека ти течат подготовките. ако можеме некако да помогнеме,тука сме.
     
  14. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Хм интересна тема,нашата свадба најверојатно ќе биде некаде за година дена,здравје сеуште не е официјализирано,а јас уште од сега си планирам што ќе биде и како ќе биде.Фаќам белешки по свадби и си примам тоа што ми се допаѓа,а то што не оди аут.Во секој случај уште од сега сум возбудена и ме фаќа огромна трема ,но знам точно што сакам и каква свадба сакам.Се си имам замислено во главчето,останува уште полека ама сигурно да се реализира :) .
     
  15. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.190
    Допаѓања:
    29.804
    Пол:
    Женски
    Eh ilipili draga moja, i jas sekogas velev za mojata svadba se ke bide besprekorno,i onaka kako sto sakame jas i mm. No,kako sto se nablizuva vremevo,mene se poveke pocnuva kosata na glavata da mi se kreva,iako se imam zamisppleno,ednostavno te fajka panika od samata pomisla no znam deka ke bide se po moj plan.:)
     
  16. elena.mak

    elena.mak Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2012
    Пораки:
    1.670
    Допаѓања:
    11.526
    Мене до пред некој ден ме фаќаше паника, толку се нервирав за секакви ситници поврзани со свадбата, додека не отидов кај шнајдерката што ќе ми ја шие венчаницата да се договориме за материјалите, бидејќи за едниот материјал бојата и дезенот се специфични и ќе треба да се чекаат. Заврши и тоа, вереникот си одбра одело, ќе му го шијат за 2 месеца, и ко ќе видиш Елено, се нервираш затоа што немаш попаметна работа..... Се ми е средено, место, време, матично, црква, поклони, фустани, одела, покани, китенки, цвеќиња нарачани, декорации се спремаат, се си тече по совршен ред, а јас само се мрштев и расправав. Затоа невести, ич уво да не ви чуе... Накривете капата, и искористете си го преостанатото време како девојки, бидејќи назад не се враќа! :*
     
  17. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.541
    Допаѓања:
    95.399
    Пол:
    Женски
    И додека сите идни невести си имаат мака со свекрви јас си имам мака со мајка, леле луѓе, главата ми ја дупна, ај вака, ај онака, а ја осеќам како ми вика за се АХА и пак си планира да си прави по нејзино. Е нема да може овој пат, никако. Си имавме идеа веридбата да биде во Март, нејзе некој и рекол што ќе сме чекале, ама за свадбата не попуштам никому, има да биде на 8ми Спетември па што сака нека биде :rofl:
     
    На sweat2 и LaDyDoLl им се допаѓа ова.
  18. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Оф секаде е присутна тремата :) и ако јас сега велам дека се ќе биде беспрекорно ама пак не може ништо да помине без тие слатки маки.А и како што кажа Елена.мак што помалку да се нервираме тоа поубаво за нас.
    Ангел мила јас те советувам ти како што си сакаш така да биде,односно заедно со твојот иден сопруг да си се договорите за се и да не дозволите никој да ви се меша.То е ваш ден и е само за вас,за никој друг и затоа не слушај никој.Само смирено и се ќе биде во ред ;) :*
     
    На elena.mak му/ѝ се допаѓа ова.
  19. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.541
    Допаѓања:
    95.399
    Пол:
    Женски
    Невестички да ви се пофалам, мојата веридба на играчка плачка од 24ти Март се префрли на 22 Декември, ајде нек им биде на нашите меракот и така они го прават ова, што е до нас не ни мора, ќе си го направиме помеѓу нас двајца само, ама нели, од старите останало :talk: И така јас сега си се спремам, со свекрвата си се договорив, без фешти и многу претерувања, уште со мајка ми да успеам да се договорам и да идам да си купам за носење, прстенчето дечко ми во џеб и нека доаѓаат :D
     
    На Mrs.Bass, elena.mak и ilipili им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.