Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мувач...

Дискусија во 'Канта' започната од sanjaeva, 25 јули 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.368
  Допаѓања:
  87.410
  Девојки, овој термин МУВАЧ се среќава во повеќето мислења.
  Би сакала да дефинирате - што е за вас мувач?

  Се мувате со некој паралелно кога имате и дечко или ...????
  Тоа некој кој е дечко према кој немате обврски???

  Не дека не го разбирам терминов но поширока дефиниција би ме просветлила
  ова е термин на новата генерација ;)
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.217
  Допаѓања:
  57.033
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.