1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мување-врска ?

Дискусија во 'Сингл' започната од redgirl, 18 септември 2010.

 1. redgirl

  redgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2010
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  4
  што ви се допаѓа повеќе кога само излегувате со некој бев обврска или кога сте со некој со кој сте во врска и зошто??? :)
   
 2. wild.child15

  wild.child15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2010
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  13
  мување-врска ?

  Зависи како се чувствуваш кон него.Доколку не ти значе многу подобро е мување, нема причина да одиш на посериозно, но доколку пак имаш силни чувства кон него тогаш мислам дека повеќе би сакала врска и би ми било така поубаво. Но лично за мене бидејќи лесно се вљубувам повеќе сакам врска.
   
 3. v.a.n.i.l.l.a

  v.a.n.i.l.l.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  8
  мување-врска ?

  vrska (ako mozhe taka da se nareche :?: ) bez obvrska. definitivno. bidejki serioznite vrski se prosledeni, ako ne so golemi, sekako so sitni karanici...nervozi..jadovi..ljubomora i shto ushte ne. na ova mislenje ostanuvam barem zasega.. za ponatamu nikoj ne znae.
   
  На Justinna и hiena.epa.sto им се допаѓа ова.
 4. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  мување-врска ?

  Мене секогаш ми се допаѓало повеќе да сум во врска. Иако има периоди кога сакам да сум сама и се да почне од почеток... МУвањата ми се веќе некако пролазна работа, нешто без значење.
  Фала богу секоја девојка кога ќе се заљуби сака да е во врска со дечкото, сигурно нема да прифати само да се мува со него. Или пак да се согласи да е во оворена врска...
  Излегување бев обврска или кажано open relationship ми е глупост чиста. Според мене тоа ти е една од најглупавите работи што се актулени во денешницата.
   
 5. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  епа по опуштен си во веза без обавеза, ама можи после некој да се заљуби и да дојди до не сакани компликации :D :D
   
 6. hiena.epa.sto

  hiena.epa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  5
  Па ја сум од тие омплицираните шо несакаат многу притисок и обрски и шо неможат тоа мозокот и очите да го држат на едно место..Ме свакате нели :/ Од тие дувни ветре сум и затоа поише сум за мувањето.
   
 7. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  Повеќе ми се допаѓа врска. :)
   
  На sandramnmp и ljube.n им се допаѓа ова.
 8. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.734
  Допаѓања:
  17.901
  Пол:
  Женски
  Врска дефинитивно,мувањето е интересно во средношколските денови,ама зезнато е ако чувствата станат посилни и ништо не бидне,јас сум секогаш за врска,сакам некого покрај мене кој ќе ми биде се,а не некој за да потрошам пола саат на бацување :D
   
 9. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.125
  Допаѓања:
  88.292
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно врска, сакам да знам на што сум и сакам посигурни работи. Не дека врска е којзнае колку сигурно, ама пак... Мувања не сакам, не дека не сум се мувала, ама ретко.
   
 10. TheCandy880

  TheCandy880 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2010
  Пораки:
  3.992
  Допаѓања:
  6.303
  Пол:
  Женски
  Ги гледам сокласничките и тие околу мене на моја возраст во врска влегоа уште на 14 години и тоа уште трае значи долги врски,и што видоа тие од средношколските денови,дечко па пак дечко,запоставија и друштва и све.Не сакаат да излегуваат без дечковци,не сакаат да одат на екскурзии,немаат слободно време кога сакаат и мн мн други работи..Така да мислам дека на моја возраст 17 дека по убаво е да си сингал така да НЕ сум за ВРСКА.(мое моментално мислење не викам дека можеби нема да го сменам со текот на времето во врска со врските) :) .а за мувањето...па не би претерувала туку тоа би се случувало доколку навистина би ме привлекло дотичното момче...а не сум за она претерано мување како што прават мн девојки секој викенд нов :puke: малку ми е одвратно...Сигурно за некоја година кога ке биде 20 или повеке ниту едно момче не би сакало да биде со такво девојче доколку знае дека се има измувано со пола град.... :puke:
   
  На Janina му/ѝ се допаѓа ова.
 11. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  јас сум за врска ..тие што сакаат муванје нека си се муваат јас неможам да им забранувам ;)
   
 12. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  и двете имат и позитивни и негативни страни. пр. кога си во врска мораш да мислиш и на другиот, пазиш какви одлуки донесваш едноставно не си сам и на некој начин то те тера да се осеќаш посигурно, а од друга страна пак мувањето е колку за занимација, не се замарас со то кај е, со кој е, ниту пак тој ти досадва со такви прашања, ама знајш дека не можиш на сред улица да го избацваш и сл.
  во секој случај јас сум за мување :D :D
   
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.478
  Пол:
  Женски
  Се си е период. Барем за мене :) Тинејџерски денови, мување, ништо обврзно, ама како поминува времето сфаќаш дека тоа поминува и ти треба нешто сигурно. И потоа одговорот на прашањево преминува во врска.
   
  На Janina, gami и TheCandy880 им се допаѓа ова.
 14. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски
  Подобро да имам (на пример) 17 години и да се мувам (со усул), отколку да имам сериозна врска уште на тие години. Поглупаво од тоа ми нема. Абе се опушти се, не мора цел живот уште од градинка со еден да се врзиме.
  Моментално не сум во во врска, и да, радо би се мувала отколку сериозна врска, некако паника ме фаќа од тоа. Кога ќе се осетам спремна тогаш, сега сакам да сум слободна. 8)
  Али тоа е, во Македонија а наполниш 20 години, и ак немаш дечко стара мома си. |(
  Немам дечко и не сум стара мома а малку над 20год имам. 8)
   
  На TheCandy880 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. sungerce

  sungerce Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  ееее па после 20 нема да има маж кој ке те сака :) Така за жал се размислува.Мување и јас го оправдувам ама тоа не значи да ги менуваш како чорапите или секој викенд ајдееее оп со нов мувач.Се што е во границите на нормалата е добро и убаво а кога ке ги премине тоа се осеќа и одразува на самата личност.Ние сме таков народ што се замараме за тоа другите што и како ке рекле и се додека гледаме да им угодиме ним ке страдаме ние,а нема да речат дека си си смувала со 3 туку со 30 е тоа е веке заебано за жал а неможеш да докажеш...Затоа јас сум повеке за врска
   
 16. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.930
  Пол:
  Женски

  После 20 нема да има маж кој ке не сака? :^) Ти ова озбилно или...? :^)
  Поверојатно е тогаш некој да те сака, пошто тогаш си веќе зрела личност, млада жена која има некаква иднина, отколку 17 годишно девојче кога треба да уживаш во тинејџерството, а не сериозни работи.
  Така да доста со тој балкански менталитет, смета. Смета во тоа човек да живее без да биде притиснат од околината, роднините и пријателите.
  Што има јас да му се докажувам на некој колку сум имала? Тоа е моја работа, и кога веќе си повозрасен глупаво е да прашуваш некој колку имал пред тебе, безвезно е.
   
 17. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.478
  Пол:
  Женски
  Јас ги менував секој викенд, се мував колку што ми душа сака. :rofl:
  Абе сум се изнамувала за сите пари. 8) Мувај се натаму, наваму, што е битно?
  И ете најдов маж што ме сака. Ама може среќа јас сум имала. |(
   
 18. Tenna

  Tenna Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2010
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  331
  Леле,абе не знам како така се дрзнувате значи? :o Каква констатација изнесе,ме заплаши.Сеа сериозно размислувам што со себе :D па над 20 имам :) Дај пораснете и размислете прво,па после коментирајте!
   
 19. sungerce

  sungerce Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  3
  се шалам :) :) :) :) го имам слушнато и јас тоа и на мене ми гоказуваат постарите ;)
   
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.786
  Допаѓања:
  65.478
  Пол:
  Женски
  Сунгерче едно нешто да ти кажам. Вакво менување на став не бива. Тоа докажува дека немаш свое јас. Ако ние не мислиме исто што и ти, не значи дека веднаш треба да го погазиш тоа што си го кажала, туку да се бориш за својот став. Поголема почит се заработува доколку стоиш позади твоите зборови, отколку да се менуваш според мислењето на другите. Ова како најдобронамерен совет ти го кажувам. :)