1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мување-врска ?

Дискусија во 'Сингл' започната од redgirl, 18 септември 2010.

  1. sungerce

    sungerce Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    3
    Ама го мислев тоа на шала реков као демек ееее после 20 ке нема маж за нас нема никој да не сака...Го слушам од постарите они така зборат демек ајде керко после наполни ли 20 да те мажеме времето си оде...:) :) не сум менувала став фала во секој случај на советот :)
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    18 години - ИМАМ.
    Дечко - НЕМАМ.
    Се мувам кога ќе имам прилика (макар и да е секој викенд со различен) и колку ми душа сака.
    И :!: НЕ МИ Е ГАЈЛЕ!
    Што ќе ми сега врска? Уште отсега со еден да се зафатам, па на дваесет и нешто да ми здосади, бидејќи сум, нели, во будалите години и да го тратам? Не, фала.
    Не велам дека кај сите е тоа така, но за мене е. Не ми се мене јасни оние кои се зафаќаат за серизоно уште на моја возраст.
    Којзнае, можда па јас сум недозреана или можда распуштена... ако не ме сака некој на 25 ќе знам што била работата :D
    А до тогаш - ПЕВАЈ БРАТЕ :D
     
    На Bozica1980, Sparks и Lacrimosa им се допаѓа ова.
  3. Sparks

    Sparks Популарен член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2010
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    3.194
    ^ Неможам да се согласам повеќе.. Има време и за сериозна врска. Сега засега само мување, колку што ти душа сака, каде ти душа сака и со кого ти душа сака...
     
  4. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    ако сакам да уживам би искаЧала со некој само онака знаЧи без обврски посто ако сум во врска ќе се замарам превисе ај па каде е сега а дали ме лаже или куп глупи прасања така да ќе имам една занимација кога ќе сакам ајде да излеземе-ајде,и крај а ако гледам да се приберам ако сакам озбилна врска тогас е др ќе морам два пати да размислам :D :D узивајте бре мувај или врскај само уживај :D
     
  5. mjauuuuu

    mjauuuuu Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    јас сум за сериозна врска ...иако мувањата не се лоши за летни авантури во друг град ...мора понекогаш малце да се избега и од контрола :D
     
  6. Sunday-Rose

    Sunday-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    123
    Пол:
    Женски
    Јас сум мн против сериозна врска на помали години.... ами затоа си постое мување, фино лепо некој си го измислил и што има сега да се обврзуваме...
     
  7. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    Во средношколските денови јас си бев едно сериозно и приглупо девојче кое не гледаше поента во мувањето.
    Не дека сакав дечко и сериозна врска, едноставно се чепатев и си велев - и што има во едно мување - да си смениме плунка еден со друг?

    Колку ли сум била глупичка, оф Боже прости ми.
    Да си го вратам сега времето, и те како би се смувала со неколку слаткиши од времето.
    Баш убаво, бакнежи без посериозна обврска, малку стискање, смеење... мераци.
    Истото го мислам и за некои пропуштени one night stands...
    се' додека се има усул, мувањето може да биде супер. Одличен издувен вентил, вие си ги поставувате сите правила и играте според нив.
    Никој не вели да скокате од еден во друг кревет, ама дај не го сфаќајте толку трагично побогу. :^)

    Никој нема да ве сака после 20-тата година, или ако имате премногу муватори? :^)
    Што е тоа - новиот слоган на женската религиозна партија на невините до брак?
    Ајт марш таму.

    Малограѓанштина. |(
     
    На seksi, SexyLady, Neytiri и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Јас сум за мување, а мислам дека сериозна врска (а и уопште врска) би требало негде по полнолетство.
    Според мене. :)
     
  9. Miro

    Miro Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 мај 2011
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    4
    Според мене поубаво е кога со некого само се ( муваш ) без обрска .. а зашто ? Па по опуштен си во моментот и не се замараш за ништо едноставно си кулираш :D
     
  10. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Мување, се` дур не поминат тинејџерските пориви за трескање на главата од мебел заради момче/девојче, сечење вени и Ромео - Јулија сценарија. Неприродно ми е да гледам млади деца да се впуштаат во сериозни врски, си ја цицаат младоста, и после кога ќе раскинат на 20 и кусур, нема да знаат што со себе затоа што во периодот кога најголемиот дел од карактерот се оформува, не биле целосно свои. Лап - лап и нема броење гајлиња.

    Кога веќе ќе се оформи чувството за „вистинска“ (приземна, реална) љубов, тогаш веќе треба да се бара партнер за нешто посериозно. Ама дур сте млади, вежбајте јазик. :)
     
  11. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Да е некој асален за врска па да не жалам. А вака колку да се каже дека имам дечко не сакам. Да се расправам за глупости од типот зошто дошла другарка ми на кафе, кога сум станала и слично, не благодарам. Не е филмот да го губам времето залудно. Па затоа, подобро е да се мувам.
     
  12. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Често се случува мувањето да помине во врска. Но тоа пред се зависи од човекот. А и од мене-ако не сум расположена за обврски, или ако проценам дека не си одговараме толку многу за да сме во врска тогаш останувам само на мување. :)
     
  13. L0ve

    L0ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    199
    јас лично немам ништо против мувањето, само што потоа најчесто со мувачот по 1 недела губиш секаков контакт (добро не буквално по 1 недела :D :D и секој чест на оние кои можат да ги погледнат во очи своите претходни мувачи.. јас не би можела)...
    подобро е ако има нешто да се проба со врска, отколку вака.. незнам можеби јас сум тип што сака работите да се сериозни а не без обврски
     
  14. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Немам против мувањето де, ама некако не е за мене. За да почнам нешто со некого мора да ме привлекува страшно многу и тоа на секаков начин, па кога би ме привлекувал, некако тешко да издржам само на мувањето, пак тоа да продолжи до недоглед... а работава да оди во тајност. Не дека сум љубоморен човек, ама посебно моментот кога ќе разберам дека човекот си има и нешто на страна јас би дала првенство на другата страна, подобро некако ќе ми е да се прекрати... што знам.
    Макар што никогаш не можеш да знаеш што ќе те снајде во животот... али дефинитивно не ми се измачува со некој кој би само да се мува со мене, а јас да се трескам од земја по него. Остарев бре за таквите работи или што знам пак ќе речам.. кој да ти знае и по старост што може да ме стрефи хахах
    уф. А речам нешто несакам, никогаш и одма ко препорачана пратка ме удира по нос :$
     
    На MacaLove и L0ve им се допаѓа ова.
  15. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Ако ми е убав , а немам ништо заедничко со него,онда се мувам (90% од случаите во мојов живот ).
    Ако ми е убав + интелигентен + забавен + добронамерен ,онда вреди да му посветам повеќе внимание.
     
  16. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Искрено не го сакам ова "мување".
    Поарно со некој сум си само другарка подолго време за да го запознаам што човек е, па ако постои нешто меѓу нас почнувам врска.
     
  17. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Јас си сакам прво мување,а потоа врска прво да видам дали можам да му вервувам и дали може да ме засака ако е така тогаш ќе си го сакам за дечко :D
     
  18. Anja.F

    Anja.F Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    13
    хммммм , авантура да за една нок (ретко , но може да ми се случи) , а мување НЕ! зошто да се мувам со некој кога си дозволувам да ме има повеке од еднаш ?Кога веќе се муваме ке биде тоа врска па ќе видиме што понатака , дали ке се изради во стабилна или ке биде кратка врска .

    Многу мои другарки имаат искуства со такви мувања , но на крај излегува дека само се залажуваат дека им е ок , они се заљубуваат и полсе им е криво зошто типот се изгубил или не му е интресна веке она , си нашол друга поинтересна ........и со право (кога машкото до него има девојка која кога сака може да ја има )
     
  19. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Порано не сакав врски, но очигледно созреав, и ја сфатив потребата од тоа да имаш некој покрај себе кој ќе ти биде се.. Така да дефинитивно ВРСКА :)
     
  20. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    и јас како пупи грл првин сакам да се мувам да го запознаам подобро да видам дали си одговараме и ред др работи па ако е така тогаш врска :)