1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мување и секс...

Дискусија во 'Канта' започната од Oki777, 15 август 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Oki777

  Oki777 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  5
  Здраво феминки, најверојатно прашањето што ќе го поставам е малку глупо, но јас навистина не знам како треба да се постапува со машкото при мување и секс, поточно не знам како одат работите, не знам што треба да му се прави на машкото, треба да се видам со едно дете и не би сакала да седам како здрвена, сакам да му биде убаво со мене, убаво да си помине. Имам 20 години. Ве молам за помош! Поздрав!
   
 2. tanji.cka

  tanji.cka Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  dali do sega si imala seks voopsto?
   
 3. ivy531

  ivy531 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  10
  Prvo kazi sto imas napraveno so masko do sega vo smisla na nekoe muvanje ili seks ??
   
 4. tanji.cka

  tanji.cka Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  да знаеме како да те советуваме
   
 5. Oki777

  Oki777 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  5
  Sum imala, ama ne mi odi bas najdobro, osven baknuvanje i direktno seksot ne znam drugo, ne mozam da se opustam, ne znam so sakaat maskite ...
   
 6. Oki777

  Oki777 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  5
  Sakam da znam sto kako treba da se pravi vo red, kade da se baknuva, kade da se faka, se od pocetok do kraj, navistina mislam deka ne znam kako treba, se plasam dan zgresam, jas nemam mnogu iskustvo, a toj ima premnogu, i ne sakam da go razocaram, ne bi se osmelila nsito da mu napravam zosto ne znam sto kako ide i kako treba, ne znam dali me razbirate :/
   
 7. sladok-bitola

  sladok-bitola Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2013
  Пораки:
  303
  Допаѓања:
  46
  добра комбинација е ова, али со соодветна личност која стварно ја посакуваме. 8)
   
 8. tanji.cka

  tanji.cka Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  немој да се грижиш. јас мислам дека на машките им се допаѓаат такви наивни девојчиња. не мисли на тоа дека нема да го задоволиш. со тек на време истражувајки ќе сватиш што му се допаѓа. и тие ги сакаат истите работи како и ние женските.
   
 9. Oki777

  Oki777 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  5
  Да, но ме праша дали се имам мувано некогаш во животов. Очигледно е дека не знам ништо,дека не се покажав, дека сум била катастрофа, сакаше и да имаме секс, но јас не сакав, мислев дека е прерано, а и не очекував, се имаме видено само неколку пати, меѓутоа наредниот пат се договривме да имаме, решив да ризикувам иако не знам како да го правам тоа добро.Тој рече дека сака проживеани женски, а јас не можам да се опуштам и да му правам нешто.
   
 10. Glasna

  Glasna Популарен член

  Се зачлени на:
  24 мај 2012
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  2.178
  Ako toa dete :D saka tolku mnogu proziveani devojki,zoshto tebe te napnuva tolku.
  Se pravi neshto shto ne e,vrti filmchinja na jak fraer :x .Ako ne si spremna na vakvi da gi narecham avanturi(shto po mene mi se ziva glupost,demek ke glumime ludilo sega),ne prifakaj nitu da se gledash so takov kako ovoj,mesto da si go troshish vremeto na nekoj nedozrean majmun,potroshi go na nekoj da najdesh shto ke te saka so celo srce i dusha ;)
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.319
  Допаѓања:
  17.314
  Пол:
  Женски
  Наредниот пат ти прашај го дали има некоја книга прочитано во животот (Најди некој наслов на книга што нема шанси тој да ја прочитал, дури не мора ни ти да ја имаш прочитано).
  Ако неговиот одговор е не-тогаш речи му дека ти сакаш начитани и образувани машки, и примети му ја реакцијата.
  Што си го губиш времето со некој таков безвреден? Штом уште сега те понижувал дека не знаеш да се МУВАШ (леле зборов не да ми е сељачки едвај се воздржувам додека го пишувам, помизерен термин нема) и дека он сака "намувани" женски, мораш да се тргнеш од него и да не се понижуваш себеси.
  Се гледа дека на него му е само за мување под кое тој подразбира секс, секс и само секс и ништо друго, затоа бара изживеана (читај наебана саглам) за да има секс со неа ама со некоја таква сосема сигурно е дека нема да сака ништо посериозно од "мување".
  Ако се почитуваш себеси и сакаш да си ја зачуваш гордоста и угледот, бегај подалеку од овој сељак.
   
 12. Oki777

  Oki777 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  5
  Не знам веќе како да постапувам во животов, не знам дали тоа што сум скината значи дека со секој нареден морам да имам односи, или пак ако некој ме сака и покрај тоа што сум скината ќе ме чека, нема да рече дека затоа што сум би требало да имаме што побрзо, дека не е сапун па ќе се потроши и дека штом еднаш сум имала не треба да се мислам за втор пат. Не знам што е правилно во животов, сакаат проживеани и потоа бараат некоја невина за брак, тешко е да си женско, а јас пак без машко и не можам баш, многу сум нервозна.. не знам што да правам повеке :(
   
 13. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  339
  Кое е тоа правило дека ако си скината треба да легнеш со првиот што ќе ти се најде на патот. М?
   
 14. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
  Мене стварно не ми е јасно..
  Си имала сексуални односи,а не знаеш како оди постапката при мување и секс :?:
   
 15. Oki777

  Oki777 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  5
  Сум имала ама тоа не значи дека знам како треба да одат работите, така да сигурно лошо сум се покажала...
   
 16. Oki777

  Oki777 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  5
   
 17. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  10.769
  Пол:
  Женски
  Ти рекол дечкото со кој што си била дека си била лоша, па сега затоа така размислуваш или?
   
 18. Oki777

  Oki777 Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  5
  Да, дека сум како статуа и дека немам врска од мување, дека муавње не значи само да седиш и да се гледаш, дека уште од прв пат треба да се фаќаме секаде па и до секс да дојде, дека тоа е мување..
   
 19. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.354
  Допаѓања:
  8.477
  Цц не дозволувај неговите зборови да допрат до тебе,и да те направат искомплексирана личност.
  Претпоставувам дека не си ни приближно толку лоша како што те претставил тој.
  Единствено решение е да се опуштиш.
   
 20. L-a-r-a22

  L-a-r-a22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2013
  Пораки:
  1.337
  Допаѓања:
  10.769
  Пол:
  Женски
  A? Што сакал да каже тој со тоа, дека уште на 1 или 2 состанок со него ти мора да бидеш слободна за да го фаќаш кај ќе стигнеш? Како прво тој не знае што зборува. Не знае ни дека мување и секс се два различни поими.
  И ти само заради тоа што тој ти го рекол размислуваш вака? Па не се сите исти како него. Со некој друг можеби ќе си послободна и со текот на времето некои нешта ќе си дојдат сами по себе. Да не случајно сите ние сме биле толку многу искусни, сме знаеле се. Колку само има разлика од првиот, вториот и десеттиот пат еееее. Ич не му се замарај и не размислувај толку негативно. Опушти се само и се ќе биде во ред...
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.