1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мување под дејство на алкохол

Дискусија во 'Сингл' започната од Fanozing, 1 декември 2014.

  1. Igrata

    Igrata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2013
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    306
    Пол:
    Машки
    Уууууу јака тема, тоа го викам пимпање на другарки.

    Еднаш бев во балет, и жими се го видов следново! Седи типка на коњопој со неколку другари, кој од кој поружен и понасмеан до уши, а богами и типката не беше за пипкање. Ги знаеш, тие што пушат цигари пред клуб и се побучни од другите жени. Ги замислувам како бутаат сирење меѓу зуби додека го прават тоа наместо да пушат цигари.. охохо њом њом њом... Незз зошо имам таква фантазија? Како и да е, вратарот пушта нова цура да влезе, другарка на таа со мушките. Баш кога се разминував со нив им го слушам разговорот:

    Типот Ејјјј дај бе абе дај бе среди со другаркати ајде среди охохохохо
    Другарката Хаха, ај да видам до кај ќе ја начукам па ќе ја средиш
    Типот *Врло насмеан*

    Иначе девојчето појма немаше дека и се спрема преќутно силување Си влезе и си се гушна срдечно со другарка и, и на крајот завршила со тип што нејќеш да ти биде фб френд. се мислев да и се стаам да и кажам дека ќе ја рејпаат ама си викам ај ваљда нема да верува и само ќе ја искрипам

    Во знак на протест излегов и продолжив во мамас
     
    Последна измена: 2 декември 2014
    На ku4ence, Arthur, Bojana.20 и 5 други им се допаѓа ова.
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.219
    Пол:
    Женски
    Ајде, ете, сменет е насловот. Може сега некој ќе одговори на темата.
     
    На butterfly4, IronLady, tessie и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Како и да е мување не е исто со силување.
    Имаше еден клип од К15 каде што викаше таа женската, не пијам имам проблем со нозете. Е зошто, па после неколку пијачки сами ми се шират.
    Е па дечки ако не сакате да ви се шират било каде и со кој не пиете, ако сакате уживајте. Мене не ми се случило да се смувам со некој и после да речам ме искористи овој пијана бев. Јас ако имам желба да бидам со некој ќе бидам со него и на пијано и на трезно ако не ич не бидувам никако.
     
    На SparkyAngel, justin4ever и tessie им се допаѓа ова.
  4. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Поубаво беше на пијано :P
    Значи Реин ми расипа фантазии на клавир (n)
    Ако менуваше наслов и тоа "мување" боде очи, ме потсетува на инсект. Зар не може да е -се бакнавме, се гушнавме, имавме секс и сл.?
    Што е идејата на темава, треба ли импресии, споредби да се прават од секс на трезно и во алкохолизирана состојба? Или како што почна феминката да кажуваме колку се сеќаваме :^)
    Се додека е способен да дојде до ерекција значи нема место за паника од Алцхајмер.
    Освен ако не мислите само на мување како бакнеж со јазик.
    И едно не ми е јасно, девојката што ја почна темава, бидејќи нели ништо не се сеќавала, како може да се сеќава дека немала секс и дека можеби истиот бил без кондом? Не се сеќава со кого била ама сигурна е што правела а што не. И ако веќе била толку без свест, можеби учествувала во некоја оргија, се е можно, а може и шмркнала некоја хемија за која исто не се сеќава. Само редам претпоставки.
     
    На Bojana.20, SparkyAngel, Marossa и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Acisal

    Acisal Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    165
    Devojceto ne se sekava toa e tocno. Megjuota se lapala so deckoto vo prostorija vo koja prisustvuvala i nejzina drugarka, taka sto nemalo tehnicki moznost za koitus.

    Problem na devojceto bese kako da go nadmine custvoto deka e malku iskoristena.

    Ona fakticki ne treba da se custvuva taka. I dvajcata se baknuvale so jazici, ne samo toj nea.
     
  6. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Не ми делува баш на искористено. Напротив, јас мислам дека она го искористила дечкото, се смувала со него и покрај тоа што знаела дека му се допаѓа и дека некогаш и се додворувал, гајле и било за неговите чувства. Ако толку и било за пиење и мување, можела да најде некој друг а не некој кој може да остане повреден. А она не била во состојба од која не се сеќава, нека не се бламира тука, убаво знаела што прави и ич не испаднала јака женска со тој потег, напротив-многу ниско однесување од нејзина страна.
    И девојката е повеќе од доволно голема за да не се глупира тука со мување со јазици, не зезај,ич не ти влезе?
     
    На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. butterfly4

    butterfly4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2014
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    528
    Мене едно нешто не ми е јасно-зошто кога веќе се знаете себеси,зошто пиете до степен да не памтите ништо што се случувало потоа со вас!!:o:worried:Зошто следното утро да си се прашувам себеси или тие што биле со мене што се случувало после бурната ноќ,дали некој ме лапал,драпал или нешто друго ми праел-неможам да ве сватам навистина,па разбирам ај човек да се напие да може да се опушти и расположи малку повеќе,ама да дојдеш до степен после да незнаеш за себе?:fubar::x
     
  8. Acisal

    Acisal Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    165
    Mozebi i e prva avantura
     
  9. Fanozing

    Fanozing Нов член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Igravme cugopol :D takva srekja imav vo kockata pa se napiv povekje otkolku shto treba zatoa I pishav tuka prv pat mi e da Ne se sekjavam voopshto. I ne, Ne zavrshiv imajki seks so tipot mislam deka nikoj Ne bi sakal da IMA seks posle povrakjanje?:D
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  10. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.743
    Допаѓања:
    108.730
    А бе не се сеќаваш, жими мајка. Кога ќе.го чујам ова како изговор ми се :puke:
    Сите по некогаш сме испиле малку повеќе, ама да бидеш во состојба да не памтиш?? Ако си била во таква состојба тогаш не си била ни да се лапаш со некој, ни на нозе да стоиш, ни до дома да одиш..
    А бе глупости... и сега уште ти се сака, па ај ако сака пак ок, ако несака не се сеќавам на мувањето...
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Acisal

    Acisal Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    165
    Ok ne e interesno veke. Ajde otvori druga tema.

    Sto ti se sledni planovi. Ke se fakas so deckoto ili ne.
    Ima li uste nekoj drug sto bi go bacuvala so jazik ili ne.

    Planiras li osven muvanje da se otvoris poveke kon deckoto, itn.
     
  12. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.743
    Допаѓања:
    108.730
    Од кај знаеш дека немало секс ако ни на лапањето не се сеќаваш?????
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  13. anina

    anina Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2011
    Пораки:
    1.141
    Допаѓања:
    5.238
    Пол:
    Женски
    1. На една девојка ни под разно не и доликува да испие толку многу да не се сеќава на ништо.
    2. На една вистинска другарка не и доликува да те остави да се „муваш„ во таква состојба.
    3. Ако дечкото нема храброст да те бакне без дејство на алкохол, тогаш не е правиот.
    Заклучок: Наредниот пат кога ќе го сретнеш остани при себе и чекај. Ако бидне нешто ок. Ако не извини му се фино културно за тоа што те видел во таква состојба и крај на муабетот.
     
    На cresa-jagoda, tessie, Fanozing и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.313
    Пол:
    Женски
    Проблем било да се има секс после повраќање а не било проблем да се лапате после повраќање?:puke:
    Ај доста е, не се брукај веќе (facepalm)
     
    На Bojana.20, SparkyAngel, Marossa и 2 други им се допаѓа ова.
  15. trlala

    trlala Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    35
    Во тој контекст на мување на пи’јано, а не на пија’но и јас да си ја кажам маката.
    Ми се случи на пијано да се смувам со мој ногу добар другар. Ни беше мака и на двајцата куп проблеми од типот: работа, дома, здравје и дрн дрн. Испивме по прилично многу (велам броење во шишиња, а не во чаши). Праевме муабети повеќе од 6-7 саати и се смувавме. Јас не се правдам свесна бев и се памтам и го осеќам се уште секој бакнеж :inlove:. Ама проблемот се појави следното утро кога сфатив дека се муавав со другар :^). Нема врска, се слушнавме видовме правевме муабет се е во ред алкохолот и проблемите си го направиле своето, пак сме си другари тоа што се случило не е битно.
    По десетина дена се враќаме од излегување (сега далеку потрезни - малтене ич пијани), пак се смувавме.
    Ама сега правиме муабет на брзински нешто некому ако треба бес навлегување многу во долги муабети, па дури и се избегнуваме.
    Ај помош што се случува.
    Мислам знам глупо е ама не ми е јасно ќе го изгубам ко другар, ќе го добијам ко дечко, ќе се избегнуваме додека можеме се до следниот пат додека не се смуваме. Што се дешава збунета комплетно (wtf)!
     
  16. Acisal

    Acisal Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    165
    Kreiram psiholiski profil za da mozam da ti odgovoram, no te molam prethodno za dopolnitelno objasnuvanje okolu izbegnyvanjeto. Sigurno ne se uzbegnuvate podednakvo, mi treba da ocenis koj poveke izbegnuva, ti ili on?

    Inaku bas mi se sviga sto se smyvale na pijano.
     
  17. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.743
    Допаѓања:
    108.730
    Е па вие двајца не сте само другари. Факт. Што поарно го сфатите тоа побрзо ќе донесете одлука што понатаму.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Fanozing

    Fanozing Нов член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Inach
    inache Ne se smuvavme otkoga povrativ tuku pred I daj zhiti se nemoj so takvi predrasudi :D I se bilo vo ROK od 5 min se mi kazha drugarkava taka da taman e :D
     
  19. jacqueline.s

    jacqueline.s Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2012
    Пораки:
    3.857
    Допаѓања:
    18.985
    Пол:
    Женски
    Е де, студентска работа. На сите ни се има случено, ај може не на сите, ама на повеќето :D Таквите работи ќе ги имате со другарките за во иднина да се сеќавате и смеете на лудите млади години. Не мислам дека е нешто што треба да му придаваш толку значење. А веќе ако сакаш, кажи му на дечкото... не се сеќавам, ај бакни ме пак, барем да знам како се лапаш, да не било за џабе тогаш :D
     
    На Bojana.20 и tessie им се допаѓа ова.
  20. trlala

    trlala Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    35
    Пааа прво јас почнав да го избегнувам, па после он.
    Прво еден ден - два не кревав на тел. па сфатив дека е глупо.
    Па се правдав дека сум имала премногу работа.
    А после он почна да има многу обврски иако повеќе мислам дека навистина он има проблеми домашни (зошто така почна целата работа со исповеди) затоа мислам дека нема време.
    Т.е. искрено не знам. Комплетно сум збунета.