1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мување под дејство на алкохол

Дискусија во 'Сингл' започната од Fanozing, 1 декември 2014.

  1. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    @Fanozing Сите сме имале такви искуства и нема потреба од премногу придавање на значење.Си се напила,си се залапала.Да сте живи и здрави,сте си го напраиле меракот тогаш и то је то.
    Нема зошто да се чувствуваш искористено.И друг пат,пиј умерено,да не биде повеќе од лапање.

    @trlala Еднаш е грешка,вториот пат веќе друго се кажува.Очигледно е дека си се допаѓате и треба набрзо да престанете со детските игри на избегнување.Не ќе е лошо да си седнете на кафе и да си напраите онака релаксиран муабет.Пробајте да не пиете ништо алкохолно,чисто за промена :D
     
    На Fanozing и trlala им се допаѓа ова.
  2. trlala

    trlala Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    35
    @kukla21 Хах да се смувавме еднаш ај ќе беше грешка.
    Ама овој вториов пат многу ме буни. :^)

    @Marossa Добар совет благодарам, пробав еднаш, за жал заврши со тоа што се случи по втор пат. Т.е. тоа беше вториот пат. Место на кафе, испадна кафе искачање и накај дома на испраќање пак.
     
    На Marossa му/ѝ се допаѓа ова.
  3. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    Pa zatoa @trlala vukam ne ste veke drugari. Fakt. Mora da razgovarate - ocigledno imate cuvstva eden kon drug, a ne sakate da priznaete :)
    love is in the air :)
     
    На jacqueline.s, tessie и Marossa им се допаѓа ова.
  4. trlala

    trlala Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    35
    Хах можеби си во право, не знам.
    Ама не можам да разберам ај јас сум женско па ќе го одбегнувам, ама машко е нели треба малку да е похрабар да пресече или бар да седне да разговараме ко што треба.
     
  5. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    @trlala Биди ти храбрата,направи го првиот чекор.Со среќа и да чуеме дека сте заедно.Не чекај.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  6. kukla21

    kukla21 Мама Член на тимот

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    23.744
    Допаѓања:
    108.733
    kolku tebe tine cudno tolku i nemu mu e. Plus ti prva si pocnala da go izbegavas i si mu pratila signal veke. Znaci muabet e resenieto. Sepak sigurna aum deka ima nesto tuka. Ako e fin deckoto, zemaj i begaj. Retko fini momci ima sega!
     
    На trlala и tessie им се допаѓа ова.
  7. trlala

    trlala Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    35
    @Marossa Ух, лесно е да се биде храбар со некој што не ти значи многу и што не ти е близок. Другар ми е и чудно ми е за тоа да разговарам на таков начин. Не дека претходно не сме зборувале за љубов, секс и сл. ама тоа било другарски. Сега има друг аспект приказната. Не е до храброста веќе.

    @kukla21 Хахахах за фин секако дека е фин. Не би ми бил толку време близок другар :). Потешко е да го смениш пристапот кон некој што веќе го знаеш. Згора на тоа не е културно од една дама прва да иницира :rofl:.
     
  8. Acisal

    Acisal Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    165
    Blagodaram za objasnuvanjeto trlala. Mi pomogna vo kompletiranjeto na psiholoskiot profil.

    Pa vaka, znaci ako go zagubis, ke go zagubis i kako prijatel i kako decko. Ako go dobies, ke go dobies kako decko, a ne drugar. Drugarstvoto megjy vas e prejdeno vo povisoka faza koja vo momentov tendira kon ljubov, no seuste ne e ljubov tuku e vo faza pred ljubov, sto se vika atrakcija. Vasite mozoci vo taa faza lacat oksicitin, dopamin, i serotonin.

    Kaj tebe ova funkcionira podovro, no kaj nego ima problem. Privatnite problemi koi gi ima doma mu go odvlekuvaat vnimanieto od tebe. Pistoi rizik da ja izgubi atrakcijata kon tebe dokolku taka prodolzi.

    Zatoa ke mora ti da interveniras i da prezemes cekor da go povikas i da se sretnes so nego. Dovolno e nekolku sekundi vo mirna atmosfera da te pogledne vo oci i povtorno ke my se aktivira protokot na nerotransmiterite na ljubovta. Stom ke se baknete povtorno, ke stavis na jasno deka sakas da prodolzite so ljybovnata vrska.

    Inaku bas mi se sviga sto ste se smyvale na pijano. Bas e dobro stvarno.
     
    На trlala му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    @trlala Ама работите веќе се сменети меѓу вас,вие сте ја преминале границата.Значи како што рече феминката погоре,другарството не е исто.Се гледа дека ти значи,затоа потруди се околу него,зошто да изгубиш потенцијална љубов?
    Инаку и јас така се смував со еден другар на „пијано“,па ете сега,дечко ми е :D
     
    На trlala му/ѝ се допаѓа ова.
  10. trlala

    trlala Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    35
    Баш ми се допаѓа твојот одговор. Ми звучи научно ептен. Да не имаш завршено психологија. Зошто имам голем интерес за психологијата и читам многу книги, така што може да си продисутираме за тоа.
    Благодарам за психолошкиот профил, ама има уште мнооогу елементи за да можеш да го дооформиш. Ова е само мало парче, т.е. поентата. Ако се испитаат сите сегменти околу-наокулу, гарантирам дека ќе открииеш двајца психопати во приказнава (хахаха се шегувам, иако се знам себе дека сум си многу комплицирана).
    На крајот сепак ќе му дадам уште малку време пред јас да превземам чекор, зошто на крајот на краиштата кога ќе тргнам од глава некои важни обврски ќе имам и време и желба да се посветам на тоа.

    @Marossa Ти благодарам на поддршката Мароса. Ќе му дадам малку време, на времето да ја реши работата пред јас да интервенирам :)
     
    На Marossa и Acisal им се допаѓа ова.
  11. Acisal

    Acisal Активен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    165
    Da da sekako. Moze da si prodiskutirame za psihologijata koga sakas. Bi bilo interesno sekako.
     
    На trlala му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    И јас еднаш дома, седнав сам и викам ај да залијам малку и си турив виски. Малку ме фати, т.е. малку појќе. И нешто осеќам топла ми е устата. И кога гледам, сум се мувал со радијаторот. :$:$:$:$
     
    На candy.cane, Bojana.20, gjubretarka и 3 други им се допаѓа ова.
  13. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Сега е веке нешто друго мож
    Ajde be:lol:
     
  14. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Подобро нешто отколку ништо.
    Да не го затрудне па да го читаме тука во тема-дали сум труден?:D
     
    На Marick14, galapce и Madam-A им се допаѓа ова.
  15. Val-Dim

    Val-Dim Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    1.750
    Допаѓања:
    60.976
    Fanozing ... и сите слични на неа - како е можно да не се сеќавате ако сте се „мувале“ со некого??? Ако сте биле пијани не значи дека сте имале амнезија!!! Мислам дека се фолирате и отварате теми кои навистина не заслужуваат одговор!!!

    Браво Marick14 - супер и одговори на Фамозинг и на неа сличните!!!
     
    На SparkyAngel и Marick14 им се допаѓа ова.
  16. IvanaDzubre

    IvanaDzubre Активен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2014
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Гледам многумина не веруваат во црни дупки од пијанство или мислат дека за тоа да се случи треба некој да стигне до токсикологија со комплетен black out. Епа не. Јас искрено не сум доживеала и кога сум била спејс шатл е секавам на 95% од СЕ а не дај боже нешто да правам со некого....под дејство на алкохол не соработувам и заспивам, хахахах за дечко ми сеџ после град е скоро непоимливо. Ама имам другарка после 3та пијачка скока рипа денса се нормално откачено, идеме да јаде после диско, повраќа и утредента се сеќава од диското на само 5%. И викам запозна 4-5 дечки вака-така овој оној ,,,,не бре ме гледа ко теле у шарена врата и уште, а убав ли беше.......

    За ситуацијава можам само да замислам колку сакал земјата да го голтне кога си му кажала дека не се сеќаваш. Замисли, он ти се пуштал, дал на знаење дека му се допаѓаш и после спонтано вака-така успеал да те ’’кандиса’’ некако потпомогнат од алкохол, и ти сабајлето....абе белки не се деси нешто меѓу нас вчера/што се деси....јас ништо не памтам........................................греота човеку.
    Па и да не си го свиѓала си можела да му речеш да се видите да му објасниш што како да не очекува нешто повеќе од тебе дека бил момент на занесеност, како сакаш исфилувај. Замисли се ти на негово место, жал ми падна озбилно.
    Како и да е нема ти што да се замараш ако не го бендисуваш, а може и не си му дала шанса, сепак тоа е и субјективно кој што бара.
    За она другарско дилање френдици ааааа неможам да го смислам. Јас тепам луѓе по раце во дискотеки сериозно многу пипкачи се имаат појавено, уште начекаат ли пијана некоја.....
     
    На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Fanozing

    Fanozing Нов член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Bash vchera doznav deka drugarkava me namestila sho I kako bilo se, za zhal ich da Ne ti e oti detevo mi se pravi mangup prva klasa takov e po zhenski celo vreme, a za bendisuvanje da mislam drugarkava ja terashe 5 Dena za fb da mu dade I slichno. Sega praime muabet najnormalno ko nishto da Ne se desilo. I Ne e deka ja Ne go svigjav I slichno ali Ne planiram da kazham deka se sekjavam koga nishto te pamtam..
     
  18. trlala

    trlala Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    35

    Е некогаш не можам да ги разберам луѓево!!!!
    Како што си кажав погоре, другарчево денес ми се јавува све најнормално да искочиме заедно, се другари сме си. И се враќаме дома пак се смувавме и на крајот ми вели вака: „Немој да бидеш со мене само ќе те повредам, јас не знам да сакам, не се рчкај со мене ќе те повредам“. Му викам што ми збориш што се случува, зошто.
    „Така, така ќе те повредам, јас сум идиот“
    И ај сега оди сфати го?!?!!?!?
    :@:@:@:@:@:@:@:@:@:@
     
  19. Girly01

    Girly01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    Еве јас сакам еден совет. Се запознаваме со дечково на забава и вечерта завршивме заедно ( без секс ). Беше прекрасно, романтично итн. Иако си разменивме бројчиња од другиот ден он не се појави. Живееме во иста зграда, но го нема и покрај сите ветувања и планови. Е сега што треба да правам јас - бидејќи НАВИСТИНА ми се свиѓа ?? Дали е добра идеја јас да му ѕвонам или да се направам дека и он на мене ми бил само дечко за една вечер ??
     
  20. Daleron

    Daleron Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2014
    Пораки:
    2.996
    Допаѓања:
    16.411
    Пол:
    Женски
    Звони слободно да знаеш на што си.
    Ако се курчи одеби го!!!