1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мудри мисли, инспирирани од животот, кажани од нас .

Дискусија во 'Канта' започната од Mrs.Iglesias, 27 август 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Mrs.Iglesias

  Mrs.Iglesias Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  5
  Несфатени остануваат само оние луѓе кои или не знаат што сакаат или не се вредни да бидат сфатени.

  Помисли се еднаш пред да дадеш, двапати пред да примиш, а илјада пати пред да бараш - Мари Ебнер Ешенбах

  Не е доволно да имаш здрав разум, треба да знаеш и да го употребиш.

  Зборувај пополека, но мисли брзо.

  Ако во сеќавање не ти се наоѓа ниту најмала лудост на која те навела љубовта, тогаш никогаш не си љубел - Вилијам Шекспир
   
 2. plavusaa

  plavusaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  3
  Еве и од мене неколку

  Некои од најдобрите работи во животот се невидливи, затоа ги затвараме очите кога бакнуваме, плачеме и сонуваме

  Тајната на животот не е да го работиш тоа што го сакаш, туку да го сакаш тоа што го работиш

  "Ако извршиш прељуба за време на пијанство си двојно виновен. Прво, затоа што си се испијанил; второ, затоа што си ја направил прељубата!" - Аристотел :) :) :)
   
 3. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.154
  Допаѓања:
  6.998
  Пол:
  Женски
 4. Belen

  Belen Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  Па нели треба да се кажани од нас, а не од Шекспир, Аристотел, етц? :^) :?:
   
 5. Mrs.Iglesias

  Mrs.Iglesias Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  5

  А Шекспир, Аристотел не се дел од нас, луѓето .. ? :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.