1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Музика за време на секс?

Дискусија во 'Секс' започната од Bright, 19 март 2010.

 1. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Да или не и зошто? :mrgreen:
  Ако да, на кои песни би сакале да имате/или сте имале? :mrgreen:
   
 2. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Interesna tema.Muzika mnogu sakam onaka postojano slusam muzika ednostavno nemozam zivotot da si go zamislam bez muzika.E sega za vreme na sex kako prvo koga mnogu sme zapaleni ne mislam na nisto sto me opkruzuva....ni na muzika nisto ni dali ima pusteno i da nema ednostavno ne primetuvam,a inace onaka ne mi smeta interesno mi e koga ima muzika vo pozadina ponekogas,no nekogas sakam i tivko da bide se toa za mene,e sega za partnerot on nesaka muzika za vreme na sex,pocesto bara da e iskluceno i taka iako se desava mnogu pati da ima....ama ne primetuvame :lol: :lol: :lol:
   
 3. Superiska

  Superiska Нов член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  33
  Tehno dobra e za ritam;);)
   
 4. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  А примерчиња нешто да ставевте? :mrgreen:

  [youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/vxKvjCPGBuo&hl=en_US&fs=1&color1=0x234900&color2=0x4e9e00"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/vxKvjCPGBuo&hl=en_US&fs=1&color1=0x234900&color2=0x4e9e00" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube]

  Слушнете ја песнава... ама и текстот видете го.... :mrgreen:
   
  На LaraSolare, Jas1990 и Astrid им се допаѓа ова.
 5. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Give it to me right-Melanie Fiona dobra e za predigra :lol:
   
 6. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Cream - Prince, Justify my love - Madonna ;)
  Нема шанси без музика, поинтересно е кога не е тишина. Или едноставно Antenna Love Songs ;)
   
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.449
  Допаѓања:
  146.650
  Шаде во секое време,Ења за целовечерно мазење...некој блуз за стриптиз или добар џез за емоции на површина...зависи или рнб ако сум во фокси расположение! :lol:Батнс од пуси кет долс си ја врши работата супер!
  Не ми доаѓаат конкретни примери на песнички,ама задолжителна е за добар -перформанс-! :lol:
   
 8. Bokicka

  Bokicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  691
  Допаѓања:
  690
  Без музика не е тоа тоа... Мислам, не дека е лошо и без музика, ама ритамот секогаш те прави да се чувствуваш посебно sexyyy...
   
 9. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Дефинитивно латино музика за време на водење љубов. или рок балади :) Пробајте ;)
   
 10. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Музика секогаш,освен ако не сме на некоја ливада :oops: ;)
  Ако сме во кола најчесто техно,за ритам ,повозбудливо,дома балади,сепак тогаш е и подолго,има повеќе мазење,галење.Сепак како носи моментот и ситуацијата :D
  И заборавив,мислам дека најубаво ми било кога еднаш ни пееше Брајан Адамс,Have you ever really love a woman.Ама прекрасноооооооо
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  :lol: Добар текс дефинитивно

  Музика обавезно. Се ми е глупаво кога нема музика. Некако штуро и немо.
  [youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube-nocookie.com/v/GmqbgKRg4_s&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube-nocookie.com/v/GmqbgKRg4_s&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube] [youtube]<object width="480" height="295"><param name="movie" value="http://www.youtube-nocookie.com/v/aluTSObRD5w&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube-nocookie.com/v/aluTSObRD5w&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="295"></embed></object>[/youtube] Првата е така романтична, а втората поадреналинска. А за стриптиз :arrow: [youtube]<object width="320" height="265"><param name="movie" value="http://www.youtube-nocookie.com/v/73dvrir5kig&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube-nocookie.com/v/73dvrir5kig&hl=en_US&fs=1&color1=0x5d1719&color2=0xcd311b" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="320" height="265"></embed></object>[/youtube] дефинитивно
   
 12. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Сакам да водам љубов и во позадина да имат џез музика.. каков спој! 8) уффф...

  Една ептен дива и адреналинска песна од Лед Зепелин - Whola lotta love


  8)
   
 13. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Секако .. многу поемоционално ми е така :) Од Бијонсе , Брајан А .. и други .. нели е поубаво така ? :D
   
 14. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Девојки, ви насобрав некој специјални песни :) (проверете ги на youtube)

  orsten - fleur blanche
  maridis - take a look
  AFTERLIFE Far Away feat Juanita Grande
  Alexsandro Da Silva - Dacota Sunlight (Far Away Mix)
  Billie Holiday - Speak Low (Bent Remix)
  Longniter feat. Kamala - Pictures Of You
  Matrick Marsdh Vs. Mr. Sleep - Sans Tabu
   
  На bravegirl и LaChiquita им се допаѓа ова.
 15. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.550
  Допаѓања:
  127.469
  Д уан енд онли Berry White!

  Love theme (mojata omilena)
  Never gonna give you up
  Can't get enough of your love
  Let the music play

  Сите од него!
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Verver

  Verver Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  15
  :) mn mn mn pesnicki prekrasni meki :)

  eve nekolku
  omar faruk tekbilek - i love you
  david bowie - wild is the wind
  sade - like a tatto, pearls..

  i mn mn dr sega ovie mi tekna taka, mi se sviga so ne se nametnuvaat, ednostavno idat vo pozadina...
   
  На bravegirl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Скоро секогаш има пуштено музика...зависи од расположението каква, а многу често и сексот ми зависи од музиката...Ако е некоја балада сум нежна, ако е нешто латино-мешам повеќе со колковите.....
   
 18. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.587
  Ауууууу, ДА!!! Обавезно, специјалност, опсесија не знам веќе како да го наречам тој манијачен акт на составување play листи со Rated R песни! ;)

  Пред некој ден изнајдов посебно добри RnB песни , за сите што слушаат ваква музика + хип хоп, НИКОГАШ нема да зажалите! :D Освен ритамот, текстовите се лудница (иако ќе си речете , ма кој ја слуша песната... hmmm, think twice) :P

  Епа вака девојки :

  David Banner - Play
  Usher - Daddy's Home
  504 Boys - I can tell you wanna fuck
  Kelis - Wait (The whisper song)
  Piles - You, и Get you wet
  R. Kelly - Snake
  ...... и многу други!

  Enjoy! ;)
   
  На 7.7, si.exs, supersonic и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
 20. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.479
  Допаѓања:
  63.986
  Пол:
  Женски
  Па не ми значи нешто посебно. Обично и да има не ја ни слушам.