1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Музика за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од flowergarden, 27 февруари 2011.

  1. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Бев на свадба каде што пееше Гоце Арнаудов всушност тој беше изненадување предходно си пееше една група и некаде пред ручекот се појави Гоце и страшна атмосфера направи секоја му чест :bow:
     
  2. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    А да не знае некој која му е цената на Гоцета ??
     
  3. missperfect

    missperfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    60
    Кај нас на свадба ни свиреше групата Македонски филиграни и беше супер. Оваа група свири само македонски изворни песни и може по желба српски народни песни,но никако не турбо фолк и новокомпонирани.Ние немавме посебни желби,освен што кај нас немаше порачки,ниту пак повикувања од типот ајде сега свекорот да го води орото и итн.Многу беше лабаво и сите се забавуваа без некој притисок.Во вториот дел од свадбата имавме диско музика,хип хоп и соул музика,бидејќи нашата свадба беше ептен интимна и со 70 % млади,така да сите играа и секој се забавуваше на свој начин и имаше музика за сите вкусови.Немавме типична свадба со типична музика и обичаи,така се договоривме со сопругот и сите ја паметат нашата свадба баш дека се забавуваа,а не дека е по клише.Јас не се сеќавам многу,но кога ја гледам снимката каква невеста бев и какво изненадување маж ми ни направи на сите е тоа не се опишува со зборови,тоа се доживува.Им посакувам на сите тој ден и таа ноќ да им бидат најубавите во животот,а се разбира и да доживеат уште поубави во заедничкиот живот.
     
  4. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Незнам колку му е цената баш на таа свадба што бев јас таткото на невестата е струмичанец и многу добар пријател на Гоце, а доколку можете да си го дозволите за да ви пее на свадба дефинитивно мена да погрешите свадбата пред да дојде Гоце беше убава ама откако тој се појави .... :) Ма секоја му чест
     
  5. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Ако некој има информации, би ве замолила да ги пишете телефоните за контакт со било која група што ја препорачувате :rock:
     
    На Miss-Perfect му/ѝ се допаѓа ова.
  6. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Последната свадба на која бев свиреа дуо Моротови-Јуле, Баже и синот со нив, навистина беа добри, имаат супер репертоар (рокен-рол дел, латино дел, македонски изворни песни) , до душа за тоа со нив си се договарате, ама малку се поскапи, мислам од 400-600 евра. Не сум баш сигурна колкав беше нивниот дел, затоа што за народниот дел им се придружи Завков, па така севкупната цена за музиката беше 600 евра. :)
     
  7. ane-sk

    ane-sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2011
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    694
    ane-sk напиша:
    Јас летово ке правам свадба и ќе ми свират Академци.Многу ми ги фалеа па се надевам ќе се покажат како што треба.

    A колку им е цената на нив ?


    Незнам колку им е цената бидејќи родителите ги плаќаат.
     
  8. h2omkd

    h2omkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Здраво !!!

    Дали може некој да ми помогне, да преложи некоја квалитетна музика за свадба. Свадбата е во Гевгелија. Скоро сите групи се исконтактирани од oвој регион и никој не е слободен за терминот 28 мај. Баш тогаш е фестивалот Валандово 2011 :(((

    Ако може некој да предложи група + телефонски број слободно нека ми се обрати во Inbox

    Однапред фала !!!
     
  9. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    Е вака можам да ти кажам за Соната (од Велес ) дека се стварно супер и прават одлична атмосфера и свират се и сешто :)
     
    На karak му/ѝ се допаѓа ова.
  10. kalinaaa

    kalinaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    9
    И мене ме интересираат СОНАТА од Велес, знае ли некој колку бараат или па каде свират за да се видат да се слушнат или па евентуално телефон за контакт
     
  11. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424

    http://www.facebook.com/group.php?gid=126658321463
    овде имаш телефон, а и клипови од нивни настапи и песни ;)
     
  12. kalinaaa

    kalinaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    9
    Фала најмногу,некако изборот се сведува најверојатно на нив па да можеме што поскоро да ги исконтактираме...фала уште еднаш
     
    На The-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
  13. The-Queen

    The-Queen Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    2.139
    Допаѓања:
    2.424
    нема проблем, се надевам дека ти помогнав :*
     
  14. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417

    Mоментално нема свадби (заради постот), па ќе треба да почекаш за да ги слушнеш, а инаку бараат 500 евра.
     
  15. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    леле и јас ги сакам соната за свадба. Баш прашав и рекоа 500 евра. Баш ми се малку соленки но бев на една свадба ги слушнав и реков ова е групата која ја сакам е сега имам време уште за свадба, и се надевам кога ќе им се јавам нема да се зафатени.
    Ајде од искуство колку време однапред треба да се резервира музиката ???
     
  16. ljubicicaa

    ljubicicaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 декември 2010
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    557
    јас си ја резервирав групата неколку месеци пред свадбата, ама додуша ги знаев дечките ;)
    ама мислам шо порано то подобро зато шо од мај веке почнуваат сите свадби, крштевки, па речиси сите се зафатени :?: со време резервирај си група ;)
     
  17. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Пааа 5-6 месеци пред свадбата обавезно.
     
    На karak му/ѝ се допаѓа ова.
  18. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    кој ги знае бани мањани групата да ми каже нешто за нив како се каква забава прават
     
  19. h2omkd

    h2omkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2011
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    ако ти треба телефон од Бранкица јас ќе ти дадам, иначе за вкусови не се расправа. Мене искрено добри ми се донекаде за приватна забава, ама не и за свадба
     
  20. sweet.woman

    sweet.woman Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.225
    Допаѓања:
    744
    јас не ги знам и затоа прашувам а ми ги препорача