1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Музика за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од flowergarden, 27 февруари 2011.

  1. delvi

    delvi Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2009
    Пораки:
    900
    Допаѓања:
    1.347
    Пол:
    Женски
    Ме интересира дали некој бил на свадба каде свиреле алегро (група од струмица) и гонца гогова..дали прават расположение...

    и дајте предлог некој песни за расположение кои би можеле да се свират на свадби...јас би сакала да си направам јас една листа на песни и они да свират..ама не ми текнуват некој свадбарски и забавни за атмосфера..
     
  2. sarah.key

    sarah.key Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    23
    Ме интересира дали знаете некоја група што освен народни македонски и српски песни, пее и нешто странско забавно? Ги гледав Арија, што мислите за нив и има ли некој број ? Сакаме да правиме свадба во септември а ништо немаме закажано ;(
     
  3. biljana123456

    biljana123456 Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Ве молам да ми ги пратите на маил (или на ЛП) броевите на Нели ти реков, Соната, Молика и Фонтана. Благодарам!
     
  4. I.vana

    I.vana Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    40
    А може меилот, зашто не успеав лична порака да ти пратам. Ми вика дека не постои таков корисник. Ако не ќе ти го пратм тука бројот на Соната, ако сакаш се разбира
     
  5. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Би сакала на свадба да ми пее Анета-Молика. :)
     
  6. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266
    Знам само дека сакам Sade да ми ја отпее No ordinary love за прво танго со мажот, после кој сака и што сака нека пее. :rofl:
     
    На sonjicka-86 и Chivas им се допаѓа ова.
  7. soncenceto.matea

    soncenceto.matea Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2012
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    57
    И ние не сме одлучиле уште која група,Нели ти реков се ок,но и Браво бенд се многу добри на една свадба кај што бев многу весела атмосфера направија
     
  8. biljana123456

    biljana123456 Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    да да, те молам
     
  9. biljana123456

    biljana123456 Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Барав на интернет број од "Нели ти реков" никаде не можам да најдам, и во Златна Книга ги нема. Ве молам некој ако знае број да ми пише.
     
  10. sarah.key

    sarah.key Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    23
    Ми рекоа дека и Жтем биле добри, сте ги слушале ? :^) Исто и трио Маротови ? Дали има некој број од нив и дали знаете каде свират?
     
  11. Sundream

    Sundream Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    47
    Jas gi dogovoriv Neli ti rekov da ni svirat na svadba. Ke pravam svadba vo juli. Isto i jas nemozev broj nikako da najdam...ama pa zatoa gi najdov na facebook. Pobaraj ja peackata Katerina Tanevska mislam se vikase. Pozdrav
     
  12. biljana123456

    biljana123456 Активен член

    Се зачлени на:
    2 март 2012
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пишав и јас на фб на Кате, ама немам уште одговор... Мојата е во Август, се надевам не е доцна.
     
  13. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    Нас ни свиреа Екстра Бенд
    дечките се супер и знаат да направат атмосфера....не се многу познати како на пр.Нели ти реков,академци,молика.... ама брзо напредуваат
     
  14. ilence

    ilence Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    88
    Леле не ми се верува сега ги гледав видеата од Скопски боеми и.....немам зборови,не само што се добри,туку и атракција се :rofl: не ми се верува,колку се само синхронизирани сите музичари,алал да им е..
     
  15. sarah.key

    sarah.key Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    195
    Допаѓања:
    23
    Јас свадбата ја договорив ама за музиката уште му ја мислам :( некои од феминките беа многу љубезни и ми дадоа предлози (ви благодарам за помошта) ама уште не можам да се одлучам

    Дали некој си слушал трио маротови или браво бенд па да ми каже мислење или пак предлог за бенд што свират и македонско народно, но и странски песни
     
  16. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    мислам дека браво бенд ми свиреа кај менена матура, ама не ме држи за збор-ако беа тие не се лоши, а овие трио маротови прв пат слушам за нив
     
  17. babalu17

    babalu17 Активен член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    3
    здраво, може контакт од фортуна. поздрав
    сакаме и ние да ги ангажираме, може мислење дали свират само народно, не свират ништо забавно? некои македонски песни? мора да се ангажира пеач за забавниот дел? фала однапред


    и ако може некој да сподели како се задоволни од ексклузив бенд? дали добро поминавте на вашата свадба?
    поздрав
    ако може во инбокс или тука да ми пратиш линк од нели ти реков или од кате
    поздрав
     
  18. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    боеми се зафатени до октомври :( и ми ги препорачаа дипломатик...
     
  19. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    пак јас.. до сега само дипломатик се слободни и им закажав да се видиме. рекоа дека свиреле се па ќе видиме. ако ги имате слушнато или некој коментар кажувајте да не се изгорам :)

    се мислам дали и на арија да им се јавам ама некако имам чуство дека се прескапи...
     
  20. I.vana

    I.vana Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    40
    Арија бараат 700 евра, за Дипломатик првпат слушам