1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Музика за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од flowergarden, 27 февруари 2011.

  1. Rubinka7

    Rubinka7 Активен член

    Се зачлени на:
    8 април 2016
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Ве молам некој да сподели искуство ако слушнал или присутвувал на свадба каде што пееле Феодор бенд од Куманово и Арена бенд од Скопје. Добро звучат и едните и другите од она што го слушнав на Youtube и Facebook на нивните профили, меѓутоа прилично се млади и тоа ме двоуми.
    Тие ми останаа во потесниот круг, контактирав над 20тина бендови, а повеќето и оние по прочуените веќе беа зафатени, а свадбата ни е дури крај на септември.

    Не се на одмет и други ваши предлози за бендови што имаат интересен забавен дел, да не се типично народњачки музиканти :)
     
    На Sanjche85, Sandre123 и angelinacvetkovska им се допаѓа ова.
  2. Rubinka7

    Rubinka7 Активен член

    Се зачлени на:
    8 април 2016
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Ги слушав дечкиве ама не во живо, туку нивни видео клипчиња и баш ми се бендисаа, свират на повеќе инструменти,интересни се....е сега не знам дали ги пеат и свират добро оние некои стандардни македонски свадбарски песни, иначе за забавниот дел мислам дека се топ... @evalongoriaa твое мислење или на некој друг ? :)
     
    На Sanjche85 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. S.J.Parker

    S.J.Parker Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    7.314
    Ние за нашата свадба ги ангажиравме група Соната од Велес со Кате што им е пејачка, сме биле на свадба и супер сме си поминале, но неодамна пред 3 месеци бевме на 2 свадби каде што свиреа Амајлија од Скопје(прв пат слушнав за нив), околу 400 -500 евра се, ама се предобри, многу јака атмосфера направија но напомена тоа беа македонски свадби со македонска музика (народно и забавно) без турбофолк и последниот саат кој што беше странско но имаа одличен реперотар. Во таа цена е и одењето по невеста. Ние веќе им дадовме капар на Соната инаку Амајлија ќе свиреа и кај нас.
     
    На Cinderfakinrella и princessviki им се допаѓа ова.
  4. Rubinka7

    Rubinka7 Активен член

    Се зачлени на:
    8 април 2016
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Не знам дали се работи за истата група ама нас Амајлија бенд од Скопје (за свадба надвор од Скопје) ни побараа 900 евра :) и плус беа зафатени за терминот- крај на септември.
     
  5. sksandra

    sksandra Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    Ве молам мислење за Феодор Бенд, дечките ми изгледаат супер ама немам слушнато никогаш за нив предходно така да ако некој има искуство ве молам да го споделите Фалааа
     
    На Sanjche85 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. AnnieM

    AnnieM Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2018
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Дали некој има некакво искуство со Петар Ренџов и неговиот бенд, каков е репертоарот во однос народно-забавно, втора опција се Панта Реи кои исто не сум ги слушнала во живо, но прочитав добри коментари за нив :)
     
    На Sanjche85 и Aniaa им се допаѓа ова.
  7. Sofronko

    Sofronko Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2017
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    983
    Пол:
    Женски
    Се додека не ги слушнеш во живо не се потпирај на коментари секој има различен вкус :)
     
    На AnnieM му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.744
    Допаѓања:
    32.100
    Пол:
    Женски
    Јас сум презадоволна од бендот на Петар Ренџов. Претежно свират забавно. Ти можеш да се договориш со нив за репертоарот. Свиреа на свадба кај моја братучетка.
     
    На Martka и AnnieM им се допаѓа ова.
  9. nadelinka

    nadelinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    556

    Презадоволна, народното им е супер и со вкус, не претеруваат со ора, забавното им е врв.... Секако има и простор за договор... Ама знам дека е многу зафатени..
     
    На AnnieM и SummerGirl им се допаѓа ова.
  10. Frosty!

    Frosty! Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2018
    Пораки:
    1.109
    Допаѓања:
    3.635
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки! Периодов сум засегната од темава и ме интересира конкретно кои се цените на некои бендови што свират на свадба. Би ви била благодарна доколку ми одговорите.
    1. Дрим тим
    2. Фидбек бенд
    3. Маестро
    4. Браво бенд
    5. Скопски боеми
    И бидејќи не можеме да си дозволиме повеќе од еден бенд да ни свири што мислите кои се најдобри и за странска музика од типот, латино, нови комерцијални хитови итн.
     
  11. Aquamarine93

    Aquamarine93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2016
    Пораки:
    815
    Допаѓања:
    3.753
    Пол:
    Женски
    Заедно со бендот, можеш да викнеш и диџеј. Некој кој што не е толку етаблиран, за да биде поефтино.:)
     
    На Frosty! му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Sofronko

    Sofronko Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2017
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    983
    Пол:
    Женски
    Maestro 800-1000 evra(zafateni edna godina odnapred)
     
    На Frosty! му/ѝ се допаѓа ова.
  13. rainbowec

    rainbowec Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    5.081
    Пол:
    Женски
    Здраво.
    И јас да се убацам со неколку прашања:
    Од се што видов и слушнав на youtube највеќе ми се допаднаа Панта Реи, Либеро и Екстра бенд, а не се лоши ни Дрим Тим и Фидбек бенд...
    Колку што можев да прочитам и тука доста ги фалите истиве бендови, само ме интересира малце повеќе инфо во поглед на цена (на пр. за Панта Реи не успеав никаде да прочитам колку е) и каков репертоар имаат?
    Пошто ние музичкиот дел сакаме да ни почне со Македонска народна музика, да се сврти некое орце, па после да има забавен дел у стилот на рок нешто за денсање за дигање атмосфера (и по можност без српско да биде). 8)
    На крај ќе имаме DJ, така да за првите 2-3 саати ни треба бенд докај 500-600 евра што ќе ни направи журка :party::music::)

    Фала однапред! :sun:
     
    На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
  14. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.057
    Допаѓања:
    72.323
    Пол:
    Женски
    Јас лани кога зборев со Панта Реи беше 650Еур.
    А во поглед на тоа што го бараш од бенд, баш се добри за таква забава. Не ни свират српско и да сакаш :)
     
    На rainbowec му/ѝ се допаѓа ова.
  15. luda.mala

    luda.mala Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2017
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    201
    Пол:
    Женски
    Екстра бенд се некаде околу 300€, и верувај нема да зажалиш! Пиши ми порака, се знам со бендов, ќе средиме ако треба :*
     
    На Cinderfakinrella и rainbowec им се допаѓа ова.
  16. MarijaLovee

    MarijaLovee Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2017
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски

    Ако збориме за истите нема подобри све пеат и забавно и странско ама баш се, на нас тие ќе ни свират пред 2-3 дена капар остаивме па ќе видиме
     
    На rainbowec и luda.mala им се допаѓа ова.
  17. Liky

    Liky Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2014
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    Женскии здраво :) Сакам да ве прашам, дали некоја од вас имала конги на свадба и како ви се допаднало? Би сакала да имам конги на свадбата, па доколку имате некоја препорака пишете ми, и цена ако може :)
    Фалааа однапред. Имајте убав ден!
     
  18. Sanjche85

    Sanjche85 Нов член

    Се зачлени на:
    12 април 2018
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Zdr mi treba mislenje za Feodor Bend od Kumanovo i Fidbek...verenikot nekako poveke e za prvive ama me interesira vase mislenje za dvata . Dali nekoj ima prisustvuvano na nivni svirki ??? Kakva e muzikata atmosfera ? Sega za sega gledam aktuelni se Feodor pa ve molam pomognete??

    P.s: izvinete za latinica od mobilen sum
     
  19. SexyGirl2

    SexyGirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2017
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    454
    Пол:
    Женски
    Ние веќе ги закажавме Легато бенд од Струмица. До сега што ги имам слушано, супер се. Очекувам да направат атмосфера и забава.
     
  20. MarijaLovee

    MarijaLovee Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2017
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Екстра бенд се 300€ ? Нас ни побараа 550 без зимање невеста само ресторан, за по невеста се 700€
     
    На luda.mala му/ѝ се допаѓа ова.