Музика за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од flowergarden, 27 февруари 2011.

 1. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.450
  Допаѓања:
  22.948
  Пол:
  Женски
  И мене, се надевав на пола цена од тоа. :D
   
  На nevena@ и melani@ им се допаѓа ова.
 2. melani@

  melani@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2018
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Слушнав за некоја група што свирела класика од Штип, но неможам да најдам број ниту па знаеа како да ги барам на Фб :(
   
 3. matilda258

  matilda258 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  Na Feodor bend kolku im e cena?
   
 4. MissAne

  MissAne Активен член

  Се зачлени на:
  26 мај 2018
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Побарај на facebook :)
   
 5. MissAne

  MissAne Активен член

  Се зачлени на:
  26 мај 2018
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3

  Прочитав погоре 400 или 450€:)
   
 6. MissAne

  MissAne Активен член

  Се зачлени на:
  26 мај 2018
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Имаш на претходни страни побарај назад...(fingers)
   
 7. *katja*

  *katja* Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2016
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  103
  Пол:
  Женски
  Внука му на Џорлев мислам има група и свират и на свадби. Неа да ја прашаш? Мислам дека има Фејсбук, а се вика Олгица Здравковска.
   
  На melani@ му/ѝ се допаѓа ова.
 8. meggle

  meggle Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  173
  Допаѓања:
  1.237
  Мојата свадба беше комбинација поп-рок и малце народно, колку да има едно оро онака од адет да се изигра :) Ни пееше Ѓоко Танески со неговиот бенд. Крајно професионален од почеток до крај, прекрасен репертоар на поп-рок песнички, а богами мене ми го напраи на крај ќејфот со неколку песни од Били Идол. Секој што планира малку поразлична музика на својата свадба, ете од мене позитивно искуство, топло препорачувам !
   
 9. Milence@$

  Milence@$ Нов член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво ми треба искрено мислење за Браво бенд или Панта реи?
   
  На nevena@ му/ѝ се допаѓа ова.
 10. nevena@

  nevena@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2016
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  42
  Пол:
  Женски
  За Панта Реи само убави зборови се слуша :)и од мое лично искуство ти кажувам дека се ептен добри ама се зависи што бараш ,каква музика, .Најдобро контактирај ги слушни некаде кај што свират :)
   
 11. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.961
  Пол:
  Женски
  & @Milence@$
  Бев скептик за нив. Ги слушавме на една свадба, таму па се погоди никој не играше... :D
  Шизик на ризик јас пресеков, реков им оставаме капар на нив, од овие скопскиве наши фраерчиња што се проценуваат и земаат по €800/€1000 преку глава. Да не зборам од горе наведени за 10ден. како ползат по земја. Страшно. Ако нема бакшиш, се е ради реда.
  Супер излезе се. Повеќе се за забавно,рок, поп...Мене народниот дел ми беше за колку да му помине редот, ама супер беа.
  Во главно свиреа се што сакавме, не изненадија и со тоа што ни ја научиле песната што нам ни беше посебна, a воопшто не беше нив жанр(латино), така да вреди секој даден денар.
  Не се мислете за музика многу. На крај младоженецот и невестата се пресудни за се да биде како што треба да биде и секако соработка со музиката.:)
  Се надевам ви помогнав. :)
   
 12. matilda258

  matilda258 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  Колку бараат панта реи
   
 13. MissAne

  MissAne Активен член

  Се зачлени на:
  26 мај 2018
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3

  Ако не се лажам 600-700€ (y):D
   
  На matilda258 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.961
  Пол:
  Женски
  €650 ако не си од Гевгелија:)
   
  На matilda258 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. melani@

  melani@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2018
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Мое
  Не знам колку зимаат пента реи и не сум ги слушнала за да ви кажам мислење. Во однос на цената, повекето од групите што ги прашавме, ја одредуваат дали сакате само свирка на свадбата или и по невеста, дали се од истиот град или соседниот и колку патни трошоци ќе имаат, дали сакате тапани и зурли...
  Ние по препорака си одбравме кумановска група, во составот имаат и виолина и вилончело за приемот, имаат и зурла и тапан што не треба дополнително да доплатиме.
   
  На MissAne и matilda258 им се допаѓа ова.
 16. matilda258

  matilda258 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  Која група? Зашто овие нашиве страшни цени кажуваат
   
 17. elena.93

  elena.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2012
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  5
  Девојки,дали Eye Cue пејат на свадби на саат два после бендот што ќе ни биде,како забавна варијанта?Ви благодарам
   
  На nevena@ му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Todor91

  Todor91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2016
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Eye Cue веќе не се истиот бенд гитаристот одамна си отиде, сега излезе и бубњарот така да незнам колку би ти одговориле на свадбата.
  Еве ви одличен бенд ако сакате и за забавно и за народно. Сега се популарни на телевизија и на радио.
  Се надевам ќе ти се допаднат.
   
 19. matilda258

  matilda258 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  Мислење за група феникс?
   
 20. sandra.s.t.

  sandra.s.t. Активен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2017
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Дрим тим или енерџи бенд?