Музика за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од flowergarden, 27 февруари 2011.

 1. simona_baby

  simona_baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2017
  Пораки:
  1.132
  Допаѓања:
  5.123
  Пол:
  Женски
  Дрим тим :)
   
 2. melani@

  melani@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2018
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Енерџи бенд само ако со нив е Ѓоко Јовиќ
   
 3. Pocahontas9

  Pocahontas9 Активен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2018
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Zenski cena na energy band znae nekoj? Blagodaram
   
 4. MissAne

  MissAne Активен член

  Се зачлени на:
  26 мај 2018
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Изгледа 800€ . Ама супер се :D:inlove:
   
  На Pocahontas9 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  1.396
  Амајлија бенд од скопје дефинитивно нема утка
   
 6. Quincy

  Quincy Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2015
  Пораки:
  276
  Допаѓања:
  3.020
  Ако може и мене бројче да ми кажеш? :)
  И да ве прашам со Мотив бенд од Битола дали сте имале искуство?
   
 7. ET91

  ET91 Нов член

  Се зачлени на:
  19 јули 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Dali nekoj ima iskustvo so Arena bend?
   
 8. Orchidea

  Orchidea Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2017
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Супер беше се, презадоволни сме и ние и гостите. Ако се одлучите за нив, договорете се каква музика да ви свират, дали повеќе ора, забавно... Ние не сакавме српско и малку забавно, околу половина час и така и беше :)
   
 9. marta993

  marta993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2017
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  16.614
  Пол:
  Женски
  Бени нон стоп, искуство? Цена? :)
   
 10. Ellier

  Ellier Активен член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  21
  Дали знаете за Пламенка Трajковска дали свири цела свадба? Свадбата е денска, во garden style и баш ни треба ваква музика класична. Доколку знаете уште некој ваков состав ве молам препорачајте. Важно е да има виолончело, 2 виолини, а може и клавир и да се сериозни жени - по свирење и изглед, не дечишта дојдени со шминка за во диско и со деколте што се ѕверат по гости (сум видела вакви од фак мислам беа па ги најмиле за поевтино). Фала ви
   
 11. melani@

  melani@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2018
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  И јас за мојата свадба барав класична музика за прием и вечера, но групата што ни свиреше во цената ни ја понудија и таа опција да ни свират на виолина и виолончело.
  Но додека барав најдов и една група на професори од Штип што свират класика
  https://www.facebook.com/MusicaVivaStrings/
   
  На Ellier му/ѝ се допаѓа ова.
 12. girlgirlgirl

  girlgirlgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Zdravo ke te zamolam da mi kazes koja im e cenata za svadba i kako gi kontaktirashe fala pozdrav
   
 13. girlgirlgirl

  girlgirlgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  која им е цената за свадби и ако може контакт фала
   
 14. Габи0202991

  Габи0202991 Нов член

  Се зачлени на:
  6 август 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки. Ме интересира дали некој знае колку бараат Амајлија од пробиштип за свадба? Скролав побтемава ама не видов нигде :lol:
   
 15. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  2.089
  Пол:
  Женски
  Нас ќе ни свират на свадба, 700 евра.
   
 16. Orchidea

  Orchidea Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2017
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Нас ни побараа 450 евра, изгледа до луѓето е, како ќе проценат :D
   
 17. milaaa20

  milaaa20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  30
  Да ги препорачам Династија бенд од Куманово, сношти бевме на свадба каде што свиреа, прв пат ги видовме и слушнавме, дечките направија феноменална атмосфера.
   
 18. mila2013

  mila2013 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Женски некоја да знае цена за ДРИМ ТИМ, и мислење за група Седенка
   
 19. abc1234

  abc1234 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2013
  Пораки:
  280
  Допаѓања:
  295
  Девојки,да ми предложите песна со која невестат би го почнала првото оро?
   
 20. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  1.813
  Допаѓања:
  47.230
  Пол:
  Женски
  Дрим Тим земаат 800 евра