Музика за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од flowergarden, 27 февруари 2011.

 1. TutiFuti

  TutiFuti Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  2.984
  Допаѓања:
  28.440
  Пол:
  Женски
  На нас ни земаа мислам 450 евра.
   
 2. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.382
  Допаѓања:
  29.526
  Пол:
  Женски
  Македонско девојче.
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Orchidea

  Orchidea Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2017
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  494
  Пол:
  Женски
  Џумбуш од Благица Павловска
   
  На Karmina1989 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mila2013

  mila2013 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Благодарам на информацијата, кај вас свиреа на свадба?
   
 5. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  47.310
  Пол:
  Женски
  Не се уште, ама ги резервиравме.
   
 6. matilda258

  matilda258 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  198
  Пол:
  Женски
  Луѓенца ФЕНИКС БЕНД нема да згрешите,прават топ забава,од народно до забавно,мерак за срце и душа.немаше некој од гостите што не искоментира дека музиката е одлична,кејф голем ни направија,флексибилни се за се,цело време со поглед не пратеа,значи одлични,и топ цена што е исто така битно,среќно на сите
   
  На Todor91 и SummerGirl им се допаѓа ова.
 7. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  633
  Допаѓања:
  1.014
  Оркестар Корона од штип! Сите се професори во музичкото, мајстори во работата! Сум била на неколку свадби - нема човек што не ја пофали музиката и атмосферата!
   
 8. Orchidea

  Orchidea Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2017
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  494
  Пол:
  Женски
  Потврдувам!
   
  На LadyR му/ѝ се допаѓа ова.
 9. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.117
  Допаѓања:
  23.557
  Пол:
  Женски
  И јас го потврдувам истото. Лани бев на свадба кај што свиреа. Преубава свадба. Беше многу весело.
   
  На matilda258 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. HelenaMuller

  HelenaMuller Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2018
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  743
  Пол:
  Женски
  Здраво,
  Дали може некој да ми препорача културен бенд за свадба, без српски репертоар и со минимум народни песни? Петар Ренџов влегува во игра, ако некој знае цена и контакт би ви била благодарна. Освен Ренџов, немам ни најмала идеја кој друг таков бенд би можеле да ангажираме:^)Фала однапред
   
 11. HelenaMuller

  HelenaMuller Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2018
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  743
  Пол:
  Женски
  Би ти била благодарна ако ми кажеш за која цена свиреа :)
   
 12. TheButterfly

  TheButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Дали некој има искуство со ДаКапо бенд?
   
 13. mimi_90

  mimi_90 Нов член

  Се зачлени на:
  7 септември 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки. Дали некоја знае контакт од групата Панта Реи и која им е цената? :) Фала однапред :)
   
 14. Starlič

  Starlič Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.350
  Допаѓања:
  7.400
  Пол:
  Женски
  Јордан Митев, искуства и цена? Ве молам итно е.
   
 15. ann_90

  ann_90 Нов член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Здраво девојки моментално бараме бенд за свадба, сакаме на почетокот да има малце ора а поголем дел од свадбата да биде забавно значи српско може македонско па и нешто странско и да има она многу многу атмосфера, а и пејачот да оди низ луѓево на средина да не се закова на едно место само, што мислите кој би бил најдобар бенд? Како што гледав по форумот најмногу ги пишуваат Панта Реи, Амајлија од Пробиштип, Маестро.... но на никоја од овие групи не сме биле на свадба, а и не знам се мислиме и за Миле Кузмановски, Влатко Лозановски или некој др познат пејач....Ве молам ваше мислење или предлог за некоја група или пејач???
   
 16. nevena@

  nevena@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  42
  Пол:
  Женски
  Ако сте за Миле Кузмановски тој со Група Панта Реи ти се совршена комбинација
   
  На Petra777 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.997
  Пол:
  Женски
  070542089 - Горан од Панта Реи
  Цена зависи од каде сте.
   
 18. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  850 евра
   
  На TheButterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Pocahontas9

  Pocahontas9 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2018
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  58
  Пол:
  Женски
  1
  1200 evra se od sigurni izvori
   
 20. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  Ќе ми свират на свадба, 850е ми побараа