Музика за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од flowergarden, 27 февруари 2011.

 1. Aleks_ze

  Aleks_ze Активен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2018
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Дали ќе може да ми кажете мислење за Fortuna bend и за Blue funk individuals .
  Како се за свадба, дали има некој искуство.
  Ви благодарам мои феминки.
   
 2. Pocahontas9

  Pocahontas9 Активен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Cudno nas 1200 sakavme tie da ni svirat
   
 3. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  659
  Допаѓања:
  3.384
  Пол:
  Женски
  Колку зема Миле Кузмановски??
   
 4. Arijana22

  Arijana22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2016
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  20
  Пол:
  Женски
   
  На Pocahontas9 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. f.e.m.i.n.k.a

  f.e.m.i.n.k.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  765
  Пол:
  Женски
  Девојки ваше мислење за Биоритам за свадба ?
   
 6. Чаирчанка

  Чаирчанка Нов член

  Се зачлени на:
  23 септември 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  А Жаре Бербер :)
   
 7. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  22.978
  Пол:
  Женски
  На една свадба свиреа само македонско народно и ништо друго, веројатно така се договориле, но мене ми беше монотона свадбата :wasntme:
   
 8. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Петар Ренџов и неговиот бенд направија одлична атмосфера кај мене. И дефинитивно за добра забава на свадба, музиката е најважна.
   
  На Liky му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Elen4e89

  Elen4e89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  356
  Пол:
  Женски
  Некој искуство со Челик бенд од Куманово и од прилика колку им е цена?
   
 10. cimparka

  cimparka Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2018
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  903
  Пол:
  Женски
  Женски дали некоја има искуство со Анета Молика и знае цена?
   
 11. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.255
  Допаѓања:
  2.576
  Пол:
  Женски
   
  На cimparka му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Orchidea

  Orchidea Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2017
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  1000 eвра, лани во септември прашувавме.
   
  На cimparka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. simona_baby

  simona_baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2017
  Пораки:
  1.166
  Допаѓања:
  5.333
  Пол:
  Женски
  Мене искрено не ми се допаѓаат.Они се професионалци за нејзиниот глас нема потреба воопшто да се коментира.Ама некако не ми се народни незнам како да се изјаснам.Она ќе застане таму да речам на бина да си пее и тоа не пее цела свадба,поголемиот дел од времето одмара.Незнам дали беше желба на младите ама 98 проценти имаше само мак песни.Некако ме фати меланхолија на таа свадба.За таа цена очекувавме повеќе а тука воопшто немаше никаква атмосфера.
   
 14. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  4.070
  Колку земаат Панта реј?
   
 15. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  659
  Допаѓања:
  3.384
  Пол:
  Женски
  Закажавме свадба за 9 Март следна година,ајде кажете кој бенд ви свиреше на вашата свадба и од кој сте задоволни. Стварно не можеме да се одлучиме помеѓу Екстра бенд, Тандеми, Феедбек.. Ве молам за помош.
   
 16. Girly193

  Girly193 Нов член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Kaj mene svirea harizma bend,prezadovolna sum od niv. Napravia odlucna zabava.
   
  На Starlič му/ѝ се допаѓа ова.
 17. melani@

  melani@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2018
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  На мојата свадба Филип & група "Феодор"/ Filip & grupa "Feodor" свиреше ни направи екстра журка.
  Екстра бенд и на нас ни беше во опција но не беа слободни за терминот на нашата свадба, а другите две групи ги немам слушано.
   
 18. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  659
  Допаѓања:
  3.384
  Пол:
  Женски
  Гледаме клипчиња моментално, што мислите за Кисми ?
  Екстра бенд ни побараа 800€. Феодор не ми се свиѓа изведбата
   
 19. SmartyWifey

  SmartyWifey Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Кај некоја од вас да свиреле Дрим Тим?
  За забавен дел ќе договарам друга музика, па ми требаат чисто за ората Дрим Тим.
   
 20. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.112
  1500 e
  isot i energi bend 1500e