Музика за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од flowergarden, 27 февруари 2011.

 1. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.112
  drim tim godinava maj mesec pobaraa 500e
  pred edno 7 godini bea700
   
 2. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.112
  ај енерги бенд и гоко јовик зирни ги
  ако не на јоу тубе на фб најди го гјоко јович види има клиповви баш од свадби значи дечките се хаос какви забави прават страшно
   
 3. Girly193

  Girly193 Нов член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Pogledni na youtube klipcinja od harizma bend. Grupata e od kavadarci. Nas 600evra ni pobaraa.
   
 4. Girly193

  Girly193 Нов член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  prezadovolna sum od niv. Napravia ekstra zabava na svadbata
   
 5. SmartyWifey

  SmartyWifey Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Битно ми е како звучат, до сега ги имам слушано само еднаш па не сум сигурна.
   
 6. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  3.819
  Допаѓања:
  26.112
  na you tube ima videa od svadbi pobaraj gi
   
 7. #AnnA#

  #AnnA# Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  И јас се мислам за нив, не знам како се за забавен дел???
  Во потесен круг Маестро, Соната Велес или Дрим Тим???? Помоооош!!!! ☺
   
 8. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  659
  Допаѓања:
  3.384
  Пол:
  Женски
  Ние се одлучивме за ТАНДЕМИ. :):)
   
 9. SmartyWifey

  SmartyWifey Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Искрено не би сакала да ми пеат забавна музика и затоа договоривме друг бенд за забавна музика. Кај другарка ми на свадба имаа една пеачка со нив што пееше се само не забавна музика. Пееше Цеца, Леба Брена и такви некои работи. Мене тоа не ми се свиѓа некој на свадба да ми пее да раскињем са њом ми е без веза. Сепак се знае што може да се пее на свадба а што у меана...
   
 10. Zastitnicka

  Zastitnicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2015
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Ве молам за мислење или некој да сподели искуство со арена бенд од скопје и феедбек од скопје
   
 11. Zastitnicka

  Zastitnicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2015
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  А колку пари бараат феникс?
   
 12. matilda258

  matilda258 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  148
  Пол:
  Женски
  550€
   
 13. Feodora

  Feodora Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  2.543
  Нема воопшто да згрешите. Одлични се и повеќе од тоа. Инаку се 800 евра.
   
  На SmartyWifey му/ѝ се допаѓа ова.
 14. lost123

  lost123 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2017
  Пораки:
  1.594
  Допаѓања:
  22.423
  Пол:
  Женски
  Јас само да кажам мислење, сум била на многу свадби и здравје за моја свадба изборот би бил на Енерџи Бенд или Маестро знам дека кој и да одберам нема да погрешам.
  Каква журка прават луѓето тоа е чудо, позитивно изненадена во секоја смисла на зборот, презадоволна од веселбите кои биле тие.
   
  На Girly90 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Orchidea

  Orchidea Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2017
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Откако ги капарисавме тие што ни свиреа, налетав на Енерџи. Да не бевме договорени, ќе ги барав нив. По она што го погледнав и слушнав предобро звучат...
   
 16. AniDidi

  AniDidi Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2018
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Здраво девојки,
  може ли некој да ми даде совет за бенд кој што ќе свири и народно(максимум саат ипол) и забавно(рок), јас размислував за Ренџов но ме интересираат и други опции кои што би можеле да направат помодерна забава.
   
 17. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.255
  Допаѓања:
  2.576
  Пол:
  Женски
  Ренџо ќе свири на свадба кај моја братучетка па ќе ти пишам искуство.Им земал 800 евра и има и пеачка.
   
 18. Sandrush12

  Sandrush12 Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2018
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  Се работи за прослава што ќе трае 2-3 саати за 50 луѓе. Значи некој да свири дур да се седнат гости нешто лесно, прв танц и после да се забавуваме на македонско, странско, поп рок и толку. Нешто да препорачате има ли? Фала
   
 19. AniDidi

  AniDidi Активен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2018
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  уфф, супер :) ќе ми заврши работа твоето искуство, фала ти многу.
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Liky

  Liky Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2014
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Ренџов свиреше кај нас на свадба, и беше преубаво. Не беше класично свирење народно до 10 саат па после забавно, туку цело време мешаа тип на музика. Сите беа на нозе, преубава атмосфера направи. Пак да сварам свадба, пак би го избрала заедно со бендот. Девојките пееа супер, се беше прекрасно. 800 евра ни зема на нас, без никакви замерки. :)
  Се надевам ти помогнав во изборот, нема да згрешиш.
   
  На Martka му/ѝ се допаѓа ова.