Музика за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од flowergarden, 27 февруари 2011.

 1. VAGA91

  VAGA91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Мислење за Димитар и тајфата? :)
   
 2. Girly90

  Girly90 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  1.001
  Пол:
  Женски
  Само пофални зборови за Маестро. Кај мене на свадба не застанаа, се откорнаа дечките од свирење. Маестро ги слушав претходно на две свадби. Сегде беа различни.Мислам дека кај мене беа нај пошо им реков да свират многу забавно и само чочеци не сакав спори песни. А и до луѓето е.Буквално сите играа кај нас а јас и сопругот откачивме до. максимум па и бендот со нас.
   
 3. LoveHope

  LoveHope Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2015
  Пораки:
  1.003
  Допаѓања:
  3.195
  Пол:
  Женски
  Луѓе 1000евра,1500,сериозно? Дали би издвоиле од буџетот,заштедата,кредит или што и да е толкава сума на пари?
  Епа нашиот народ не е за жалење за немање пари ако сте спремни толку да дадете.. А многу ќе ви е за крвна слика 300денари.
   
  На nevena@ и Sandrush12 им се допаѓа ова.
 4. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.418
  Допаѓања:
  53.001
  Пол:
  Женски
  И ти си офф-топик, еве и ја ке пишам, веројатно ке не бришат.

  Тебе дојде некој да ти води ред колку пари имаш и на што ги трошиш?

  Можеби некој има толку пари за музика, можеби ке земе кредит, кој нема да го исплаќаш ти, ами оној што ке си го подигне.

  Од каде знаеш ти дека оние што даваат 1500 за музика не проверуваат крвна слика???

  Каква малограѓанштина, страшно.
   
  На Juicy, Todor91, PinkGirl* и 3 други им се допаѓа ова.
 5. LoveHope

  LoveHope Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2015
  Пораки:
  1.003
  Допаѓања:
  3.195
  Пол:
  Женски
  @Rebecca_R Заради тоа што некои (не ги ставам во исти кош сите) прават огромни свадби,со огромни трошоци а после тоа ,потрошивме за свадба сега неможеме да си дозволиме некои работи,. Заради тоа Ребека. Една колешка ми кажува братучеда и се нервирала во иста куќа живееле со старите,со деверот и семејството гужва било,ама свадба огромна,многу пари фрлени. Наместо со тие пари свој дом,свое катче нека си се тесни сега. Од таа причина зборувам,некогаш не се гледаат приоритетните работи,ќе залепиш 800евра на музика и покрај тоатоа што јае плаќаш,тоа го оправдуваш?

  Ребека,има луѓе што парите ќе ги дадат за музика,за лепенки, а се бунат за испитувања за нивното здравје.
  *Не е малограѓанштина ова размислување. Малограѓаншѕина е, да залепиш пари на музиката ,за свој кеф на душа или да те видат луѓето,наместо тие пари да им ги дадеш на младите. Поздрав :)
   
  На Isabela23, mKdevojce и Sandrush12 им се допаѓа ова.
 6. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.418
  Допаѓања:
  53.001
  Пол:
  Женски
  Ако им е, на луѓе со таков ум - ако им е. Патат од тоа што ке каже народ, а после се тискаат у иста кујна со свекрвата.
  Кредити земаат за свадба, да нахранат еден куп народ, после си ја трескаат главата. Таквите ич не ги мисли, така и им треба.
   
  На princess5, Sandrush12, Harper и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Sandrush12

  Sandrush12 Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2018
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  @LoveHope од тие причини ја си најдов бендче за 350 јурки. Ко ние да не сакаме некои проверени и добри да ги земеме, ама немааа, толку е чергата. :D Како свират дечкиве треба да се чуе и како ќе ни свират ќе ве инфоримирам за некој месец. Се надевам ќе ги пофалам. хаха
   
  На nevena@, mari91 и LoveHope им се допаѓа ова.
 8. Martka

  Martka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2017
  Пораки:
  1.432
  Допаѓања:
  3.082
  Пол:
  Женски
  Душичка убаво си поминав на свадбата.Музиката беше супер на Ренџо со три пејачки,направија атмосфера.Во договор со невестата свиреа македонски песни,латино,забавно,поп,рок,музика за танго,сентиши, иначе све свират,зависи како ќе си се договорите.Не застанаа ич,цело време пееа.Поздравче и честитки и вие да си поминете убаво.
   
 9. Lexie

  Lexie Нов член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите, дали има некој искуство со музика со чалгии? Сакаме да ангажираме чалгаџии со оригинални инструменти за неколку песни, ама не знам каде да барам. Пишете и ако имате контакти. Фала многу!
   
 10. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.064
  Допаѓања:
  5.457
  Пол:
  Женски
  Ги капарисавме ТАНДЕМИ.. :)
   
 11. Лараа1234

  Лараа1234 Нов член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите, ме интересира ваше мислење и искуство од групата Скопски боеми, ни ги препорачаа од фото студиото и слушнавме и други позитивни искуства, но сеуште не можеме да се одлучиме?
   
  Последна измена: 22 ноември 2018
 12. anaspace

  anaspace Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  По колку бараат обично капар бендовиве?
   
 13. Starlič

  Starlič Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2017
  Пораки:
  1.064
  Допаѓања:
  5.457
  Пол:
  Женски
  Овие ни побараа 100€, други што прашувавме и по 300,400€ ни бараа.
   
  На anaspace му/ѝ се допаѓа ова.
 14. LordVader

  LordVader Нов член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2018
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Здраво - живо на сите,
  Еве ние како штотуку венчани и полни со впечатоци од нашата свадба имаме што да ви кажеме.
  Како што сите знаеме премногу е тешко да се најде добар, исполнителен и приступачен бенд за свадба во Македонија.
  Епа вака, јас се обидов со неколку "популарни" бендови во мк кои секако беа букирани за предстојната полусезона и подолго. Имаше период кога веќе и изгубив надеж. Искрено, јас потекнувам од музичка фамилија и дури решивме на крај сами ние да си свириме :).
  Благодарение на овој форум стапив во контакт со Панта Реи од Гевгелија. Со доза на скептицизам е договорив и им подготвив плеј листа со временски слотови.
  Искрено, како што веќе напоменав, ние дома сме љубители на квалитетната и префинета музика, али момциве каква изведба и звук извадија, секоја чест!
  Многу ретко али искрено за во Македонија ќе кажам: Со алал парите!
   
  На nevena@ му/ѝ се допаѓа ова.
 15. peperutce777

  peperutce777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  59
  Да не знај некој "фонтана" колку пари земат ?
   
 16. anaspace

  anaspace Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Искуство со Челик Бенд и Група Хабанера?
   
 17. Melince

  Melince Нов член

  Се зачлени на:
  7 јули 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Презадоволна сум од Филип Божиновски со Плеј Бенд... Дечково се пее буквално... Рок, латино буквално се, пееше на брат ми на свадба на која исто така сакаа многу забавен дел.. Топло ги препорачувам
   
 18. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.148
  Допаѓања:
  2.262
  Зависи кој... ние групата што ни свиреше не им беше битно колку ќе оставиме капар ...
   
 19. Orchidea

  Orchidea Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2017
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  410
  Пол:
  Женски
  50 евра нас ни побараа.
   
 20. cimparka

  cimparka Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2018
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  922
  Пол:
  Женски
  Дали знаете контакт од некоја група (фејсбук страна најдобро) од оние групи со македонски традиционални носии и инструменти? Си резервиравме група, но би сакала и ваква група која би дошла на сред свадба?