Музика за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од flowergarden, 27 февруари 2011.

 1. Ajka

  Ajka Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo, bi sakala da prasam sto mislite za grupata indeksi od Gostivar, dali pravat dobra atmosfera na svadba?
   
 2. IChika

  IChika Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2017
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  112
  Пол:
  Женски
  Дечки искуство со екстра бенд има некој, ние тие ги капарисавме?
   
 3. Dzeniiii

  Dzeniiii Нов член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Сакам да прашам за група ПАНТА РЕИ Гевгелија, ги резервирав за свадба..имам читано пофални зборови но сакам да споделите некое ваше поново искуство од свадби? Позз
   
 4. no name5

  no name5 Активен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2018
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  151
  Пол:
  Женски

  Здраво , колку зимаат Панта реи за свадба
   
 5. Kate2025

  Kate2025 Активен член

  Се зачлени на:
  6 август 2018
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Многу ги фалат да, а мислам дека 700е, барем така беше пред 2 години.
   
 6. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.343
  Допаѓања:
  4.725
  Искрена препорака за Блу Фанки (бендот на Тоше). Дел од музичарите свират народно, дел забавно и искрено двата дела се одлични. Забавниот дел е перфектен. Мислам дека нема друг бенд што исто добро ги покрива двата дела. Лани беше 800евра.
   
 7. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  2.601
  Допаѓања:
  8.412
  Има, Соната од Велес (за забавен и народен дел):nod:
   
  На marta993, sanja.burgundy, S.J.Parker и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Nenna97

  Nenna97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2018
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  2.253
  Пол:
  Женски
  Како сте задоволни од Дрим тим?
   
 9. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  1.813
  Допаѓања:
  47.274
  Пол:
  Женски
  Сум била на свадба кај што пееле Дрим Тим и супер беа, па си ги резервирав и за кај мене на свадба со Чуле зошто знам дека може и со Маријан Коцев. Се знам одамна со Чуле и сум идела на негови свирки, одличен е.
   
  На Nenna97 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SmartyWifey

  SmartyWifey Активен член

  Се зачлени на:
  15 август 2018
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Дрим тим си ги договоривме и ние за свадба. Ќе ни го свират само народното и ќе бидат со Чуле, без женски вокал. Ако се договориш да ги платиш ќе бидат супер, ако се договараш на лепење пази, кога гледаат дека некој им лепи повеќе пари од другите не прекинуваат да му свират.
   
 11. Girly193

  Girly193 Активен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2018
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Isto taka i harizma bend od kavadarci za zabaven i naroden del(imaat i oprema za dj) Nema da zgreshite na isporot
   
 12. Nenna97

  Nenna97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2018
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  2.253
  Пол:
  Женски
  Број од Дрим тим ќе Ве замолам.
   
 13. #AnnA#

  #AnnA# Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  А како се за забавен дел од искуство...? Не мора да е нешто не знам што, али солидно барем...
   
 14. Nenna97

  Nenna97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2018
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  2.253
  Пол:
  Женски
  Ние ги закажавме Амајлија од Скопје ама капар не сме оставиле треба за ск да се оди и страв ми е да не не откачат, за колку време треба да се даде капарот и како сте задоволни?
   
  На princess5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.372
  Допаѓања:
  5.547
  Ако е амајлија бенд онаа со бојан мислам пејачот беше и нам ни свиреа и не земаа капар се до свадбата по завршување плативме ... и беа одлични исто и кај роднина беа тие Топ беше... така да без грижа нема да ве откачат и супер ќе си поминете...
   
  На Nenna97 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. IChika

  IChika Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2017
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  112
  Пол:
  Женски
  Што мислите за екстра бенд?
   
 17. m_i_l_a

  m_i_l_a Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Здраво, дали некој бил или има слушнато за група Бионда..млади дечки свират и по кафичи и на свадби?
   
 18. mila2013

  mila2013 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2013
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Здраво, искуства со Биоритам?
   
 19. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  1.813
  Допаѓања:
  47.274
  Пол:
  Женски
  За свадба не знам какви се, кој репертоар го имаат. Во кафичи сум ги слушала и ги резервирав кај мене за девојачко, одлични се. Зависи нормално и од тебе што музика сакаш, иако пеајат се.
   
  На m_i_l_a му/ѝ се допаѓа ова.
 20. m_i_l_a

  m_i_l_a Активен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Аха...сум слушнала за по кафичи дека се добри, па ќе видеме и на свадба како ке се покажат..сепак фала