Музика за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од flowergarden, 27 февруари 2011.

 1. Amelia

  Amelia Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  861
  Допаѓања:
  519
  Каков е тој договор на лепење?
   
 2. hristinan12

  hristinan12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2014
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  289
  Пол:
  Женски
  Искуство со Влатко Миладиноски и дали свири и забавно?
   
 3. shegaLo

  shegaLo Нов член

  Се зачлени на:
  3 март 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Да не случајно некој има број од Блу Фанки?
  Благодарам однапред :)
   
 4. #AnnA#

  #AnnA# Активен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Помина и нашата свадба , па како што е ред да си кажам за музиката...беспрекорно добри Дрим Тим, во секој поглед и народно и забавно, секоја им чест на момците, сите ги кренаа на нозе!!! Воопшто да не се двоумите, ниту диџеј, ниту гајди, кавали, играорци чуда не ви се потребни...сами по себе се доволни се да покријат. Пофални зборови од сите гости, а ние уште посреќни и позадоволни!
   
  На SmartyWifey и Martka им се допаѓа ова.
 5. GrimTheReaper

  GrimTheReaper Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2015
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Ми треба помош, ме интересира за музика, имате ли некој предлог за некоја нормална сума, се работи за мини свадба и да биде повеќе насочен према поп, рок, забавно, барем турбо фолкот да му биде 10% од репертоарот.
   
 6. princess5

  princess5 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  841
  Допаѓања:
  1.400
  Амајлија бенд од скопје (бидејки има уште едни со тоа име од пробиштип мислам )
   
 7. maya..a

  maya..a Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2012
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки. Со денови веќе барам добар бенд за свадба. Некој во стилот на Тумбао Салса или Плеј бенд и Филип Божиновски, но безуспешно. Сите се зафатени. Хи барав и Ѓоко Танески, Арија, Фортуна, Фидбек... никој не е слободен.
  Дали имате некој предлог за бенд близок до овие што ги набројав?
  Фала ви бескрајно!
   
  На Eva Fans му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Stefani_1992

  Stefani_1992 Нов член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2018
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Има едни добри дечки од Струга-Охрид мислам беја. Одлични се, минатата година присуствував на една свадба, јака журка направија со разновиден репертоар. Група Зарина, мислам ги има на youtube, побарајте...
   
 9. IrInna30@

  IrInna30@ Нов член

  Се зачлени на:
  12 април 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски

  Здраво #AnnA#,

  Бидејќи сакам и јас да ги ангажирам Дрим тим, ме интересира како иде со капарот.
  Дали потпишувате некој договор или...?

  Поздрав, Ирина :)
   
 10. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  800
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки:hai:
  Имате ли некое искуство и информации за група Тата Мата на чело со Гоце - Синтезис? Гледам дека на настапи многу убава забава прават и ги имат сите инструменти што ги сакаме, но често се по Австралија и Швајцарија па веројатно се и поскапи во однос на другите.:?:
  И за Дамјан Стојановски се мислиме, ама изгледа нема своја група, сакав да видам и некое видео од тоа како пее на свадби ама нема.
  Мислења?
   
 11. desiderata

  desiderata Нов член

  Се зачлени на:
  9 мај 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Forca Bend od Stip, svirat se ne se skapi.
   
 12. desiderata

  desiderata Нов член

  Се зачлени на:
  9 мај 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
   
 13. desiderata

  desiderata Нов член

  Се зачлени на:
  9 мај 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски

  Мој совет е да не се прават комбинации бенд и посебно пеач бидејки колку и да се добри музичари сепак многу значи ако немаат свирено заедно може да настанат грешки. Имам присуствувано на свадба на која беа повикани многу познати музичари но никогаш не свиреле заедно и звучеа како почетници.
   
 14. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  800
  Пол:
  Женски
  Поради тоа еве сакаме Дамјан, ама незнаеме дали има свој бенд, каква забава прави и затоа барав искуства и мислења од вас. Вака на печалбарски забави гледам убаво е, ама не е исто и свадба, а уште е рано да го контактираме бидејќи уште не сме закажале свадба.
   
 15. Darija*

  Darija* Активен член

  Се зачлени на:
  31 март 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  Да не знае некој колку зема Наум Петрески и дали некој имал искуство со него на свадба?
   
 16. ElenaM.

  ElenaM. Нов член

  Се зачлени на:
  24 мај 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Дали ја знаете цената на Маестро бенд?
   
 17. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.456
  Допаѓања:
  4.873
  Колку време пред свадба се закажува музиката?

  Ми треба препорака на музичари од околина Штип, Радовиш, Струмица?
   
 18. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  10.453
  Пол:
  Женски
  Летово ќе правиш свадба?
  Музика, ресторан и фотограв колку што може порано, мои блиски и по 7-8 месеци унапред закажуваа за да ги ангажираат тие што сакаа.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Maja**

  Maja** Активен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Искуство со Седенка?
   
 20. mmaleficentt

  mmaleficentt Активен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Споделете искуство за Day Off. Ми ги препорачаа две другарки со тотално различен вкус за музика, ги слушале на две различни свадби, така да со викам мора да се супер бенд