Музика за свадба

Дискусија во 'Свадба' започната од flowergarden, 27 февруари 2011.

 1. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  1.326
  Пол:
  Женски
  Во тој дел се популарни Амајлија и Корона. Сум била на свадби кај што свиреле и тие и тие и Корона ми се подобри.
  Амајлија почнаа пречесто да ги повторуваат песните и имаа некој миксови од песни што воопшто мене не ми звучеа добро.
  Корона на една свадба почнаа да свират пожелби(претходно не им било напоменато дека не сакаат), а гостите ги лажеле демек од мајка, татко(facepalm) се желбите, но веднаш се исправија и после им се извинувале сто пати на младенците за тоа.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. anaspace

  anaspace Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Предложете бенд за мала свадба (до 60 луѓе) или дј ?
   
  На hristinan12 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.931
  Допаѓања:
  3.465
  Пол:
  Женски
  Дали знаете за што пари пее Лозано?
  Цена на Либеро?
   
 4. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  1.326
  Пол:
  Женски
  Либеро пред две години беа 800 евра.
   
  На Rubiii му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Violeta92

  Violeta92 Нов член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Lozano ....100 evra 10 minuti ... najmnogu 1h pee....
   
  Последна измена: 24 јуни 2019
 6. slepi_mis !!!

  slepi_mis !!! Нов член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Spored mene vrv bend za svadbi se Skandal Sastaf ,deckite se vrv svirat i narodno i zabavno i dvata dela im se fantasticni....Pravat atmosfera prejaka ... :) :)
   
 7. ludiot kris

  ludiot kris Активен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2016
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  aj mala pomosh ne sme idele mn mnogu po svadbi ke pravime mala svadba pa sakam edno prasanje koe vreme e najubavo dj-ot da pusta muzika predhodno imame bend restoranot ke ni raboti do 1h
   
 8. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  610
  Допаѓања:
  5.271

  WTF !!! :o

  Шо се занесува тој Лозано бе ? Да не е Павароти па си ја дигнал цената ??

  Од кај антипатичен и низок, никаков, па дигнал на цена , да го дигнам јас на к*р него , ц ц ц , лигаво створење. :envy:
   
 9. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  1.326
  Пол:
  Женски
  Обично по вечерата на свадбите пуштаат забавно, техно.. Најдобра опција мислам дека ти е околу 12h. па и по ваша желба, ако сакате повеќе време може и порано. Зависи и од гостите, очекувај ако има повеќе повозрасни ресторантот ќе ти се испразни бидејќи секој не поднесува таква музика подолго време.
  Сепак тој си е ваш ден и кога сакате тогаш.
   
 10. anaspace

  anaspace Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  I nie so verenikot sme vo plan za mala svadba, dali bi mozela da spodelis nekoja ideja, dali vo klasicen rastoran za svadbi ili vo nekoja kafana? Navistina ne znam od kade da pocnam, inaku bi imale okolu 60 luge. Mozes i vo poraka da me kontaktiras, Fala
   
 11. Rummena

  Rummena Нов член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Ве молам предложете ми бенд, нешто во стил на Blue funky individuals, дечките се супер, ама прескапи за мојот буџет :/
   
  На DanceT му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.753
  Допаѓања:
  19.197
  Пол:
  Женски
  И ние имавме мала свадба. Го одбравме Континентал, односно таа салата што е за состаноци. Просторот беше за 80 луѓе, а ние имавме 50.
   
 13. Em4e711

  Em4e711 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  502
  Допаѓања:
  148
  Здраво, дали имате искуство со "Боби и Жтем Бенд"?
  Исто и "Скандал Састав" ми ги пофалија?
  Дали прават добра атмосфера?
   
 14. slepi_mis !!!

  slepi_mis !!! Нов член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
  Skandal sastaf gi imam slusano na nekolku svadbi deckite se vrv stvarno i narodno i zabavno
   
 15. GABRY

  GABRY Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  5
  Toa e, videla zabata konj se potkovuva i dignala noga, jas nego vo javen prevoz da go vidam ke se simnam a ne da go platam za bilo sto.
   
 16. MsMayaM

  MsMayaM Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  112
  Женски, ми треба инфо, колку се движат цените за бенд кој свири само денски т.е кај зетот дома и после одење по невестата. За вечерта е организиран друг бенд ама они не свират денски па реков да прашам кои се добри и која цена се. За Скопје прашувам. Фалааа!
   
 17. Sofi.ja

  Sofi.ja Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2012
  Пораки:
  1.900
  Допаѓања:
  7.172
  2000ден ни зема нас една група од Велес (за свадба во Скопје)ама немам контакт да ти дадам.
   
  На MsMayaM му/ѝ се допаѓа ова.
 18. MsMayaM

  MsMayaM Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  112
  Ааахам.. мене од Охрид ми побараа 100 евра. 4ца се. И за пат плус ваљда тука е... па затоа викам да прашам како е со цени, немам претстава. Фала :)
   
 19. slepi_mis !!!

  slepi_mis !!! Нов член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Машки
   
  На MsMayaM му/ѝ се допаѓа ова.
 20. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  816
  Пол:
  Женски
  Јас сум презадоволна од Корона, а и сите гости што ни беа на свадба прашуваат за групата. Како се договоривме така беше. Е сега има две групи Корона од Штип, јас зборувам за Оркестар Корона. топло ви ги препорачувам
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.