Музика што ве инспирира

Дискусија во 'Музика' започната од trendafil1, 24 октомври 2011.

 1. trendafil1

  trendafil1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  20
  Слушнете наша квалитетна музика, морници ми поминуваат..
  http://www.youtube.com/watch?v=PLLp3qssBUM
  Браво за Џамбазов негово дело е песнава!!!

  Оставете и вие песни што ве инспирираат и музика што ја почитувате!
  ~Ако има ваква тема, избришете ја оваа.
   
 2. RiRii

  RiRii Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
 3. trendafil1

  trendafil1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  20
  добар е текстот ама не е издржлив не верувам дека ќе трае песнава долго
   
 4. trendafil1

  trendafil1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  20
 5. ivanaronan

  ivanaronan Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
 6. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.271
  Допаѓања:
  15.944
  Пол:
  Женски
  Таман појдов да оставам некое клипче, ги видов предлозиве и ми помина меракот.

  Ај да не бидам скроз ѓубре и оф топик, еве нешто (за мене) инспиративно и квалитетно што слушам моментално:
  http://www.youtube.com/watch?v=iyKpoh1YHew
   
  На trendafil1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.402
  Пол:
  Женски
 8. Lyanna

  Lyanna Активен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  17
  БИЛО ШТО од Jeff Buckley. Човекот имал таков haunting глас, како да не е од овој свет, музиката е феноменална, а зборовите му се чиста поезија. Неверојатно нешто.
   
 9. Elika

  Elika Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  46
 10. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  Класичната ме инспирира најмногу.
  Делата на Моцарт и Бетовен особено. Оваа би ја издвоила:

  http://www.youtube.com/watch?v=LvdJ9cPiJZU
   
 11. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.402
  Пол:
  Женски
 12. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.034
  Mozart's Requiem. Целосно, од прва до последна песна. Ремек дело. :bow:
  Би ги издвоила моите омилени:
  http://www.youtube.com/watch?v=k1-TrAvp_xs
  http://www.youtube.com/watch?v=02k2KQw2lGA

  Останувам без зборови при слушање на овие дела одново и одново, без здив, толку емоции буквално чувствувам што чувствувал тој, толку длабоко, нема зборови да се објасни... Испирација, чиста инспирација тече од мене додека го слушам целиот requiem. :x
   
 13. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Сите песни на Lana Del Rey. :wasntme:
   
  На Glossy-girl и JoxyTheFreak им се допаѓа ова.
 14. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  На simon4etooo, SarahTayMomsen и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
 15. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
 16. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
 17. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
 18. Shortie

  Shortie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
 19. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.949
  Допаѓања:
  52.646
  Пол:
  Женски
  Рок и метал ме инспирира.
   
 20. Janina

  Janina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  384
  Пол:
  Женски