1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Музички дуел: Paramore VS Evanescence

Дискусија во 'Музика' започната од Buterflygirll, 8 јуни 2013.

?

Во следен дуел би сакале да бидат...?

Анкетата е затворена на 16 декември 2018.
 1. С.А.Р.С vs. Дубиоза колектив

  3 глас(а)
  60,0%
 2. David Bowie VS Black

  1 глас(а)
  20,0%
 3. ZZTop VS Dire Straits

  1 глас(а)
  20,0%
 4. Simply Red VS Simple Minds

  0 глас(а)
  0,0%
 1. Buterflygirll

  Buterflygirll Нов член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  77
  Секоја недела ќе се менува темата и ќе може гласате за изведувачот што повеќе ви се допаѓа. Пред да се смени темата ќе се пребројат гласовите и ќе се прогласи победник. Предлозите напишете ги во темава во склоп на постот.
  Оваа недела Џенифер Лопез и Ријана се во дуел. Според вас која има поубави песни? Риана или Џенифер Лопез?
   
 2. RainbowGirl

  RainbowGirl Активен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  2
  Риана ВС Џенифер Лопез

  Ријана има подобри песни :)
   
 3. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Риана ВС Џенифер Лопез

  Ни таа,ни таа.
   
  На RockNroLLGirL, Anna-Banana, TheKiketoo и 4 други им се допаѓа ова.
 4. WaterGirll

  WaterGirll Активен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Риана ВС Џенифер Лопез

  Риана има поубави песни и има поубав глас а иначе нејзина најубава песна ми дајмондс ин д скај :)
   
  Последна измена од модератор: 9 април 2017
 5. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  4.588
  Риана ВС Џенифер Лопез

  Јас гласам за Рајана пошто поише ќутек изеде. :rock: :rock:
  Некако жал ми паѓа.. :lol:
   
  На Buterflygirll му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Риана ВС Џенифер Лопез

  Не е лоша темата, да се праи компарација на пеачи и пеачки, само може неделно да се менуваат по две секоја недела различни(како што е темата за актерки и актери во Тв и Филм, нешто слично).
  Зашто брзо ќе стане веќе исти коментари и ќе се исцрпат критиките и пофалбите.
  Јас за овие сум воздржана и двете ми се крш.
  Ријанчето можи има посални песни, Џениферка е моментално во најлошо издание можно, али какви песни може да имаш кога со Пит Бул соработуваш.
  Гласовни можности- и двете се средно жалосно.
  Добра е идеата, не мора одма да идете со канта, секако музика не е ич исполнета, има многу теми што фалат да се додаваат.
   
  На TheKiketoo, kravce, drugarka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.153
  Пол:
  Женски
  Риана ВС Џенифер Лопез

  Јас гласам за Џенифер. :) Ми се допаѓа новата песна Live it Up
   
 8. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Риана ВС Џенифер Лопез

  И јас истото го мислев ко Хипстер, што се читаме. :D

  Може прос и конс на двете да се напраи, една убава рецензија на албумот што најмногу ви се допаѓа од нив две, што имаат заедничко, што не, зашто едната ви е подобра, другата не.
  Бар да живне категоријава, неделно нека се менуваат, да си поставуваме предлози итн.


  Јас утре ќе пишам поопширен одговор, ако не се затвори темава.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.036
  Допаѓања:
  55.822
  Пол:
  Женски
  Риана ВС Џенифер Лопез

  Океј, да не оди во канта темава, ќе се преименува и ќе се менува на одредено време. Во мислењата ќе може да гласате, па на крај ќе се пребројат гласовите и ќе се прогласи победник. Предлози испраќајте по лп или во склоп на мислењето напишете во темава.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 10. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  Дуел за оваа недела: Џенифер Лопез vs Ријана

  Ријана, иако не ги сакам ни двете :D
   
 11. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  51.754
  Дуел за оваа недела: Џенифер Лопез vs Ријана

  Јас Џеј Ло имам слушнато нешто одамна, а Ријанчево освен што е тепано, голо и лошо пее во живо...што да кажам.
  http://www.youtube.com/watch?v=GSLSwwkLRW0
  http://www.youtube.com/watch?v=lYfkl-HXfuU
  Или летс гет лауд... хитчиња на времето. Од денешната музика на двеве, ништо не сакам нит слушам
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.398
  Пол:
  Женски
  Дуел за оваа недела: Џенифер Лопез vs Ријана

  Јас конкретно за неделниов дуел ќе бидам воздржана и нема да гласам, значи исто како да не сум пишала, од причина што немам ништо консртуктивно да напишам за госпојциве, ама еве вие што пишувате и сега и за понатака, кога ќе пишувате пример гласам за Петкана не за Стојна, дајде некоја причина барем, да не испадне си редиме именциња само надоле.
  Зашто гласате за таа, а зашто не за таа другата или другипт ако е пеач, или групи може, зашто да не.
  Да биде малку поконструктивно, зашто во спротивност не би било нешто поразлично од темите во форумски игри, а не е тоа поентата на оваа категорија музика.
  Може темичкава убаво да се развива, ако се придржуваме ние ченовите до одредени правила,инаку дефинитивно нема да има сврха.
   
  На drugarka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.324
  Пол:
  Женски
  Дуел за оваа недела: Џенифер Лопез vs Ријана

  Јас сум за Џенифер Лопез. Ријана ич не ја сакам.
   
 14. alekce83

  alekce83 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  903
  Допаѓања:
  1.132
  Пол:
  Женски
  Дуел за оваа недела: Џенифер Лопез vs Ријана

  Гласам за Џенифер Лопез.Мене ми е срцка и изгледа бомбастично но не би ја ставила во групата на пејачки, повеќе нејзините концерти ми се шоу отколку концерти.Инаку сум една од ретките што неможам да ја сварам Ријана.Глас никаков, признавам дека секоја песна и е хит но нејзината појава ми е антипатична.На почетокот почна како младо наивно девојче а сега незнае кај тера, од лезбејски спотови, рап песни, рок и поп. :^) Работава за се ме бива :puke:
   
 15. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.611
  Допаѓања:
  21.765
  Пол:
  Женски
  Дуел за оваа недела: Џенифер Лопез vs Ријана

  дефинитивно гласам за J Lo,многу ми е по добра и пеачка и како личност,Ријана воопшто не ми е стабилна личност,ок има неколку песни што и се убави ама сепак не и е ни до колена на J Lo,од Џенифер песни што беа хитови пред 10 год.се уште се слушаат а од Ријана хитовите се хитови по 3-4 месеци и толку.
  http://www.youtube.com/watch?v=t4H_Zoh7G5A
  http://www.youtube.com/watch?v=IgLcQmlN2Xg
  http://www.youtube.com/watch?v=4kGvlESGvbs
   
 16. xxx-ba

  xxx-ba Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  266
  Дуел за оваа недела: Џенифер Лопез vs Ријана

  Ријана дефинитивно! Нема една песна што станала хит а не ми се свиѓала.
  На Џенифер и се океј песните, мене не ме привлекуваат а искрено одбивна ми е бидејќи има 40 и кусур години а пее за тоа како она танцува до утринските часови со момци околу неа... многу неприлагодно. Оди гледај деца таму, остај ја младава генерација да си се замара со тоа :D
   
 17. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  51.754
  Дуел за оваа недела: Џенифер Лопез vs Ријана

  Помина неделата :?:
   
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.036
  Допаѓања:
  55.822
  Пол:
  Женски
  Дуел за оваа недела: Џенифер Лопез vs Ријана

  Ријана
  1.RainbowGirl
  2.WaterGirll
  3.drugarka
  4.Buterflygirll
  5.psychic
  6.xxx-ba

  Џенифер
  1.Flower27
  2.SummerGirl
  3.alekce83
  4.ane.bella

  Победник е Ријана во овој дуел. Честитки за неа. :lol:

  Ајде дајте предлози да ја менуваме темата. :)
   
 19. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  6.839
  Пол:
  Женски
  Дуел за оваа недела: Џенифер Лопез vs Ријана

  Адел и Шакира :)
   
 20. Antoninaaa

  Antoninaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  557
  Допаѓања:
  1.658
  Дуел за оваа недела: Џенифер Лопез vs Ријана

  А не ли може групи на пример:
  Linkin Park vs Maroon 5 :)