1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Музички дуел: Paramore VS Evanescence

Дискусија во 'Музика' започната од Buterflygirll, 8 јуни 2013.

?

Во следен дуел би сакале да бидат...?

Анкетата е затворена на 16 декември 2018.
  1. С.А.Р.С vs. Дубиоза колектив

    3 глас(а)
    60,0%
  2. David Bowie VS Black

    1 глас(а)
    20,0%
  3. ZZTop VS Dire Straits

    1 глас(а)
    20,0%
  4. Simply Red VS Simple Minds

    0 глас(а)
    0,0%
  1. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    Дуел за оваа недела: Кристина Агилера vs Бритни Спирс

    Кристина Агилера :D
     
  2. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Дуел за оваа недела: Кристина Агилера vs Бритни Спирс

    Реално порано ја сакав многу Бритни, како дете кога имав 10тина години, Бритни беше несомнено #1 поп звезда. Посебно беа хит како пар со Џастин на времето, баш беа цакани заедно.
    Старите песни тогаш многу му се допаѓаа, но и сега гледано од сега па до тогаш веројатно тоа и беше врвот зашто денешниве песни и се одвратни.
    За разлика од неа Агилера ми беше превулгарна, и малку ку*веста на времето, али девојката има гласиште во споредба со Бритни.
    Нај песна според мене од Агилера ми беше од старите Beautiful, Fighter и Genie in the bottle.
    По некое време одкога се омажи се прибра малку, и се појави со песни од типот на Hurt, Candyman, "Ain't No Other Man" според мене некако почна да се прикажува во подобро светло т.е вистински светло кои според мене повеќе и одговара зашто има прекрасен и моќен глас, и тој албум од 2006 Back to Basics и беше според мене најдобро нешто од неа.
    После тоа има уште два албума кои искрено јас многу многу не и ги знам и не сум ги слушала многу, Бионик посебно не ми се допаѓа баш зашто има многу принеси на елeктронска музика.
    Од друга страна па Бритни имаше обратно пропорционална кариера од Кристина, од едно мило и слатко девојче, имаше пребурна транформација, нејзинот познат брејкдаун си ја избричи главата, скандали и што уште не, и забега во друг правец кој мене не ми е допаѓа баш.
    Последните 3 албуми ми се тотално незабележителни и ни една песна не ми останала во памтење.
    За разлика од сега, порано ми имаше подобро песни, па дури и Токсик ми беше кул песна.
    Евритајм, "Me Against the Music со Мадона, I Love Rock 'n' Roll, I'm a Slave 4 U, Oops!... I Did It Again, Stronger и Baby One More Time сеуште ги памтам и ми се песнични од детските/тинејџерските денови.
    Поорано без размислување ќе кажев Бритни, но сега после голем дел од нивната кариера и многу албуми, не можам да го изоставам фактот дека Агилера има прекрасен глас, а Бритни има просечни гласовни можности, иаку според мене има поголем број на хитови и фанови, сепак Агилера е подобара пеачка според мене.
    Нивното ривалство порано беше не само околку која е подобра пеачка, туку буквално околку се, па и за Џастин се тепаа на времето :D
    http://www.youtube.com/watch?v=wwCykGDEp7M
    П.С Ја уништувате темата со самото тоа што се претвара во форумски игри со наборјување на имиња. Не е тоа поенатата на темата.
    Или нека биде како што треба, или нема смисла стварно темава.
     
    На Vikica.cuci и kravce им се допаѓа ова.
  3. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Дуел за оваа недела: Кристина Агилера vs Бритни Спирс

    Јас само да напоменам дека немам ништо од поново слушнато и од двете :angel:
    Мислам дека во исто време се појавија на сцената. Бритни си го завзема она -ајм а вирџн- сценарио, додека Агилера се фрли во кал со едни гаќички на една песна :D И двете имаа големи хитови на времето, баш оној тинејџ прелаз период мислам дека го опфаќаа, па беа бааѓи слушани.
    За... Кристина Агилера дефинитивно. Не сум слушател ни на двете, но Кристина има дефинитивно подобри гласовни способности. Пејачиште. Lady marmalade :!: На страна аутфитот, изведбата беше повеќе од одлична. Имам слушнато неколку песни од оној албум Бек то бејзикс и би рекла дека дефинитивно тоа е она кон што треба да се држи. И стилот и одговара на гласот најмногу.
    Денес ни двете не знам што пеат. Ни овој питбул не знам кој е :rofl:
    А на песнава ви текнува :geek:
    https://www.youtube.com/watch?v=JRcl1PieRTo

    :D Абе тоа време... и поп музиката не беше лоша :D
     
    На Vikica.cuci и Hipster им се допаѓа ова.
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Дуел за оваа недела: Кристина Агилера vs Бритни Спирс

    Јас гласам за Бритни. Ме потсеќа на детството, на времето кога растевме и правевме кореографии на нејзините песни, едноставно ми буди среќни спомени. И само поради тоа. Кристина од секогаш ми била некако антипатична, не знам зашто, има песни што ми се свиѓаат, не викам не, ама сепак, си гласам за Бритни. :)
     
    На Agrona и Antoninaaa им се допаѓа ова.
  5. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Дуел за оваа недела: Кристина Агилера vs Бритни Спирс

    kravce i Hipster веќе кажале се, па зато јас само ќе кажам дека и јас гласам за Кристина :)
     
  6. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.919
    Допаѓања:
    32.536
    Пол:
    Женски
    Дуел за оваа недела: Кристина Агилера vs Бритни Спирс

    Кристина Агилера
     
  7. simone.16

    simone.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2013
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Дуел за оваа недела: Кристина Агилера vs Бритни Спирс

    Кристина Агилера
     
  8. ariela09

    ariela09 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    1.765
    Дуел за оваа недела: Кристина Агилера vs Бритни Спирс

    Јас незнам зошто воопшто ги споредуваме. Бритни нема допирна точка со кралицава. Да речевте Кристина Агилера и Витни Хјустон или Селин Дион може да, ама Бритни...сериозно? :lol:
    Сепак,мое мислење.

    А мојот глас оди за мојата Кристина Агилера. Девојката со најубавиот глас на цела планета што го имам слушнато !
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Milky.Way

    Milky.Way Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Дуел за оваа недела: Кристина Агилера vs Бритни Спирс

    Кристина Агилера
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Дуел за оваа недела: Кристина Агилера vs Бритни Спирс

    Кристина Агилера:
    1.Dog-lover
    2.Mishela
    3.anichka94
    4.senza.parole
    5.Kaley
    6.alekce83
    7.Jenniffer
    8.theAristoCat
    9.Moonstone.17
    10.Flower27
    11.ceca-1
    12.eliesaab
    13.Someonespecial
    14.psychic
    15.Hipster
    16.kravce
    17.Vikica.cuci
    18.SummerGirl
    19.simone.16
    20.ariela09
    21.Milky.Way

    Бритни Спирс:
    1.Antoninaaa
    2.Butterfly14
    3.okcenzi
    4.RainBow

    Бритни изгуби со огромна разлика. Победникот е Кристина Агилера. :)

    Следниот дуел: Мараја Кери vs Витни Хјустон. Не знам како ќе иде споредбава, ама некако не сте баш активни со давање предлози, па ако имате нешто на памет за следниот пат слободно предложете.
     
  11. ariela09

    ariela09 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    1.765
    Дуел за оваа недела: Мараја Кери vs Витни Хјустон

    Навистина тежок избор :?:

    Сепак....Мараја Кери пошто има подобри песни а и многу малку се разликува вокално од Витни Хјустон :)
     
  12. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Дуел за оваа недела: Мараја Кери vs Витни Хјустон

    Тешко е да се споредат два вакви вокали кои несомнено со Селин Дион се најдобрите во светот.
    И двете имаат одлични песни, сепак јас би го дала мојот глас за Витни Хјустон. Според мене за нијанса подобри песни од Кери, и за нијанса подобар вокал.
     
  13. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.919
    Допаѓања:
    32.536
    Пол:
    Женски
    Дуел за оваа недела: Мараја Кери vs Витни Хјустон

    Витни Хјустон
     
  14. Taylor97

    Taylor97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2013
    Пораки:
    392
    Допаѓања:
    643
    Дуел за оваа недела: Мараја Кери vs Витни Хјустон

    Не е лесно да се избере од нив две, но сепак ќе кажам Витни Хјустон :)
     
  15. Spell

    Spell Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    400
    Пол:
    Женски
    Дуел за оваа недела: Мараја Кери vs Витни Хјустон

    Не е работата кој од нив две има подобри песни. Мене искрено ми се допаѓа гласот и на двете секој си е приказна за себе. Мараја може да ги отпее највисоките тонови а Витни може да отпее три во едно. Сепак се одлучувам за Витни Хјустон.
     
  16. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    Дуел за оваа недела: Мараја Кери vs Витни Хјустон

    Витни Хјустон
     
  17. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Дуел за оваа недела: Мараја Кери vs Витни Хјустон

    Витни Хјустон има(ше) 5 пати подобар вокал од Мараја.
    Милкица некако го изгуби гласот и премногу стенка и вришти.
    Последните песни и се жива смешка, благо ретардирани.
    Витни додека не се упропасти имаше стил и многу елеганција во себе, прекрасна беше.
    Така што апсолутно Витни, by all means.
    [​IMG]
    http://www.youtube.com/watch?v=7FzrfSsDqQE
     
    На JuLleE и Hipster им се допаѓа ова.
  18. Beautiful-Princess

    Beautiful-Princess Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2012
    Пораки:
    755
    Допаѓања:
    372
    Пол:
    Женски
    Дуел за оваа недела: Мараја Кери vs Витни Хјустон

    Витни Хјустон, далеку подобар вокал и далеку подобри песни (барем според мојот вкус). :)
     
  19. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Дуел за оваа недела: Мараја Кери vs Витни Хјустон

    Витни Хјустон. :)
     
  20. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Дуел за оваа недела: Мараја Кери vs Витни Хјустон

    Каква споредба, не може да се прави споредба меѓу нив, во најмала рака.
    Отсекогаш ми била одбивна, најодбивна Марајата кубацицата Кери, а од друга страна Витни ми е неприкосновена, ама за мене единствената, кралица!
    Да дрогата, алкохолот и неуредниот живот и го уништија тој талент што го имаше, што е навистина штета, но тоа што беше неприкосновен најдобар женски вокал нема збор.
    Со мајка ми се срчкувавме стално за Витни, она па смета дека не и била до колена на Арета Фенклин, што според мене би била подобра тема за дискусија, но нејсе.
    Јас не знам искрено поише од 3 песни на кубасичката, дебело препотнтно женче со малку надпросечен глас, но никакво држење како икона. Мене лично ми е преодвратна и не знам што гледаат во неа толку прекрасно со воодушевување.
    Убедливо најглупавиот спот кој сум го видела, и песната е толку дебилна, смотана...немам зборови.
    http://www.youtube.com/watch?v=9b8erWuBA44
    Никоја икона не смее да си дозволи вакви песнички и спотчиња, ниско.
    Од нејзе единствено ми се допаѓа My All, тоа и е нејдоброто нешто што го испеала.
    Со тоа пеперутките кога ќе ја видам ми се одмилува уште толку.
    Од друга страна за Витни немам песна која не ја знам, која не ми била слушана или кој не била хит(добро освен последниот кам бек кој беше навистина непотребен зашто тоа не беше Витни ни во најмала рака). Преубава и преграциозна, вистинска дива на сите времиња.
    Saving All My Love for You, Hold Me, I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me), So Emotional, All the Man That I Need, Miracle, We Didn't Know (Duet with Stevie Wonder), It's Not Right, But It's Okay , I Learned from the Best, My Love Is Your Love, I Look to You, I Have Nothing, Run To You, Saving All My Love for You, и легендарната I Will Always Love кој нема човек кој не ја знае, се само дел од нејзините хитови.
    Мој ол тајм фејмворит е I have nothing, според мене е поубава и од I will always love you иаку знам дека нема многу да се согласат со мене.
    http://www.youtube.com/watch?v=FxYw0XPEoKE
    Ви викам нема споредба нема, за мене никоја пеачка не и ни до колена на Витни, ни Бијонсе ни Адел никој. БОЖИЦА, нема да се роди ваков тaлент повеќе.
    http://www.youtube.com/watch?v=h9rCobRl-ng
     
    На Keti-26, JuLleE, alekce83 и 2 други им се допаѓа ова.