1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Музички инструменти

Дискусија во 'Музика' започната од Angelche, 15 јуни 2010.

 1. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Свирите ли на некој музички инструмент?
  Имате ли желба да свирите на некој музички инструмент?
  Кој музички инструмент најмногу ве привлекува?
  Класични инструменти или инструменти од видот гитара, тапани...?
  Кои музички композиции знаете да ги свирите, доколку свирите на некој инструмент?  Се извинувам ако темава се повторува, побарав ама не најдов слична тема, така да ако има слободно нека ја избришат администраторите.
   
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Додека бев во основно, во школо свирев на флејта, и на едно металофон мислам дека се викаше. :lol: Иначе немам некоја желба да свирам на некој инструмент. Можеби на клавир, не знам...
   
  На Twilight му/ѝ се допаѓа ова.
 3. maleckata.22

  maleckata.22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  17
  Обожавам бубњеви...Заљубена сум во тој инструмент...Незнам да свирам но би сакала да научам...Во план ми е :)
   
 4. she-17

  she-17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  23
  завршив основно музичко училиште и свирев на клавир ама немав воопшто желба за тоа. пред некој ден дома почнав онака од љубопитство да ги учам акордите на гитара а инаку мноооооогу сакам на тапани
   
 5. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  многу сакам да свирам пијано :( и како мала имав желба да си се запишам на часови :worried: ама мајка ми ме запиша на тенис :@ :D
   
 6. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Јас сакав да научам да свирам на акустична гитара, во тој филм бев во 6 одд. ама немаше во школскиот оркестар гитара и така морав да се задоволам со мандолина. Свирев и во средно ,ама после не продолжив. Не ме бива за пеење ама мислам дека за музика ме бива. Жал ми е што не продолжив да свирам...кој знае...може еден ден ќе продолжам каде што застанав... :)
   
 7. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Ајде и јас како љубител на гитарата и тапаните да си прокоментирам. :D
  Гледам скоро сите сте се фатиле за класичните инструменти, добро..јас ќе терам спротивно :D
  Не свирам на никој инструмент, ама имам прееголема желба да научам да свирам на гитара или тапани. Ама изгледа гитара ќе биде, затоа што било полесно и поизводливо...Па ќе видиме што ќе одлучам.
  Како што реков, мене не ме привлекуваат класичните инструменти како клавир, виолина и останатите..Ме привлекуваат таканаречените ‘‘рок‘‘ инструменти...Едноставно ми се во душава :rofl:
  Па сега летово ќе пробам да научам едно од тие две, тапани или гитара.. :!: Ама како што кажав, најверојатно ќе биде гитара...Сепак, зошто да не си ја испробам среќата и со тапаните? :D :rock:
   
 8. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Свирите ли на некој музички инструмент?
  *Не свирам на никаков инструмент, за жал.
  Имате ли желба да свирите на некој музички инструмент?
  *Секако секако дека имав желба (порано повеќе имав време) - сакав да научам да свирам на акустична гитара.
  Кој музички инструмент најмногу ве привлекува?
  *Гитара, тапани.
  Класични инструменти или инструменти од видот гитара, тапани...?
  *Пасивна ќе сум, ама пак ќе речам повеќе ги сакам гитарите, тапаните и тн.
   
 9. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.369
  Допаѓања:
  5.313
  поради факултетот научив да свирам на клавир и синтисајзер :lol: ги знам повеќето детски песни да ги свирам. али навистина покажав голем талент за клавирот дури и многу беа зачудени меѓутоа не ме влече воопшто и по положувањето на предметите престанав. ;) :lol:
   
 10. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  Карак да не имаш завршено Педагошки фак.? ;)
  Инаку и јас ко мала почнав во основно музичко со виолина иако имав желба за клавир..ама така не избираа не не прашуваа кој како има желба,меѓутоа баталив со тоа и не продолжив зашто немав желба..А на фак. морав да научам да свирам клавир ради полагање али сега не верувам дека би се снашла, а можда и би... :)
   
 11. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.019
  Допаѓања:
  198.886
  Пол:
  Женски
  Свирите ли на некој музички инструмент?
  Не, не сум ни учела досега
  Имате ли желба да свирите на некој музички инструмент?
  Па да, сакав гитара да свирам, и сеуште сакам
  Кој музички инструмент најмногу ве привлекува?
  Гитара - акустична
  Класични инструменти или инструменти од видот гитара, тапани...?
  Би рекла - модерниве (гитара, тапани)
  Кои музички композиции знаете да ги свирите, доколку свирите на некој инструмент?
  Ништо не знам да свирам, за жал :(
   
 12. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Како мала одев на музичко школо и свирев на флејта ама денес ништо не знам да отсвирам, се сум заборавила :) Највеќе обожавам клавир, многу сакам да знам да свирам на клавир ама требало тоа уште од мала да почнам, сега е касно веќе.. :( Многу уживам кога ја гледам Алиша Кис на настапи како свири клавир :) А сестра ми свиреше порано на синтисајзер и клавир ама потоа и она престана.
   
 13. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  Многу го сакам пијаното. Штата што незнам да свирам со 2 раце, ја знам билјана платно белеше со една рака :D имам и еден кавал дома ама кој го видел...
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  За жал, не свирам на никаков инструмент. Знам само да исвирам две-три кратки песнички на клавир и тоа е тоа. Иначе стварно сакам да научам барем на клавир, али не верувам дека ќе можам тоа да си го остварам за брзо. Инаку, инструмент кој најмногу ме ПРИВЛЕКУВА е гитарата и тоа акустична. Нешто многу романтична сум станата во последно време :inlove:
  Класични инструменти или инструменти од видот гитара, тапани...?
  Не пребирам, се додека оној кој свири знае да си ја врши работата како што треба.
   
 15. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  24
  Не свирам на никаков инструмент :( Како помала имав мерак да свирам на синтисајзер или гитара ама се си остана само на меракот
   
 16. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Не свирам на никој инструмент, но сакам да свирам, почнав едно време да учам да свирам гитара, ама престанав,но би сакала пак да почнам.Како мала свирев на синтисајзер ама онака не дека знаев, а знам само скалата да ја отсвирам ама правилно.
  Ме привлекува гитарата, кој знае можеби летово ќе седнам и ќе научам да свирам и ќе ве известам
   
 17. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.369
  Допаѓања:
  5.313
  ајде научи па ќе правиш серенади под прозор :lol:
   
 18. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Имаш моја подршка за ова, и јас се надевам на истово. :D
   
 19. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.327
  Допаѓања:
  5.841
  Гитарааа
  Аххх кога ја гледам ми иде да ја зграпчам и да избегам :D
  Не да имам желба .. но сеуште немам :worried: но се надевам дека ќе имам :D
   
 20. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  :D Не карак, ќе чекам мене да ми направат, никој не заслужил јас да му свирам серенада бе, да не ми истури некој кофа со вода :D
  Епа ајде ќе си направиме група, од ко ќе научиме, не серенади, концерти под прозор ќе правиме :lol: