1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Музички награди (MTV, Grammy, Bet, Brit, Teen choice...)

Дискусија во 'Музика' започната од veri, 13 септември 2010.

  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.794
    Допаѓања:
    65.511
    Пол:
    Женски
    Ееееј баш ми е мило за Еминем :clap: :clap: Со последниве песни го засакав некако :)
     
  2. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Браво Еминем :clap: My man :inlove:
    Само не ми е јасно? Како она бибериштено му ја зеде наградата претходно? |( Ц ц ц
     
  3. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Е ама ми е симпатична онаа Шакира, абре м!
    Kanye West ќе тепа веќе, никако да добие за хип хоп награда :(
     
  4. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Се разочарав со 80% од наградените.
    Градел некој 15 години кариера за да дојде некој 15 годишен шупак (длабоко се извинувам на израз, не можев да се воздржам) и да му земе награда пред нос. Да е полн со квалитет колку што е полн со пари сите ќе бевме среќни и задоволни.
     
    На GuitarHero, x.Daisy.x и rossonerka им се допаѓа ова.
  5. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Ева Лонгорија не ја спушти цело време левата рака од на струкот. На почетокот ептен беше здрвена, ама после се опушти малку.
    Очекував Линкин парк да ја пеат The Catalyst, но и оваа новава ми е многу убава, ама и Честер не може во живо убаво да се раздери па подобро што не ја пеета The Catalyst.
    Mајли ми беше одвратна, Кејти Пери уште повеќе, а за Кеша ми падна жал што толку мисли дека е интересна ;(
     
  6. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Леле Кеша ја заборавив, појма да се немало. Ретко кој не ме разочара со вокални способности.
     
  7. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Глупости во боја! Целово доделување е скоро толку патетично, колку и цела современа музичка сцена.
    Минус - Кеша (девојко, јас не знам што дрога зимаш, ама не си Ејми Вајнхаус, само таа може да си дозволи да настапува толку издрогирана и пак да отпее убаво), Ријана, Кејти Пери, Слеш, Бон Џови, и Бибер доби best male?! се извинувам ама спаѓа ли тоа човече воопшто во категорија на мажи, да почнеме со тоа... |(

    Плус - Kings of Leon, Ева беше стварно смешна кога искочи како шунка, таму префрли некоја фора за Гага :), и Jared Leto што се појави на сцена - тука сум пристрасна, ама љубов ми е од средношколски денови уште кога се појави во My So Called Life. Сто пати да ми се појави ќе го буљам ко теле во шарена врата, едноставно типот изгледа предобро :)

    И најголем плус за дечково - одличен настап имаше, и прави одлична музика.

    http://www.youtube.com/watch?v=rQjh9H-ymK4

    Ајт сега чао МТВ, се збогувам со тебе повторно на подолго време. Каааде се тие времиња на МТВ со Ray Cokes или Enrico како водители?! :|

    Морав едит. За уште еден минус - е навистина не ми беше потребно да му го видам мочалото на малион од Jackass. Дури два пати! :tmi:
     
  8. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Ееех сите го критикувате Џастин, а не е лошо детето, баш убав пее и многу е слатко :) Јас сакав Енрике или Еминем да добијат Best male, ама па не ми е толку криво што наградата отиде во рацете на Џастин. Инаку не се согласувам за тоа што викате како може некој да гради долгогодишна кариера и некој 15годишник да му ја украде наградата, затоа што оваа награда се доделува за постигнатото во оваа година. Пример, Енрике може да постои долго време на сцената и да има сто пати повеќе издадено песни и направено концерти од Џастин, ама може оваа година Џастин да собрал повеќе фанови што ќе го изгласаат, затоа што сите категории беа гласани од пубиката, освен Best video за која има стручно жири.

    Ај прво да кажам кои не ми се допаднаа :) Кеша ни малку, па тоа пеење ли е или лигавење? :^) Антипатична ми е типката.
    Ријана од никогаш не ми се допаѓала како пее во живо, значи песните и се супер, ама настап во живо- нула.

    Ми се допаднаа настапите на:
    Kid rock ( секогаш ми се допаѓа он :) )
    B.o.B. и девојката со него многу убав глас има ( Harley Williams мислам дека се вика ).
    Linking Park беа закон, посебно кога се наредија сите на сцената кога ја добија наградата.
    Plan B беа супер :)
    На крајот последниот перформанс на Bon Jovi, според мене, беше шлагот на вечерта, најубавото нешто оставено за последно. :)

    Многу ми е мило за Еминем заслужено си ја доби наградата Best Hip Hop, Linking Park за best live act и 30 seconds to mars за Best rock.
     
  9. Whatsername

    Whatsername Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2010
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    344
    Од Кеша почнаа да ми крварат ушите. Уште полошо звучи во живо, абе трошка талент да се немало :^)

    Според мене, Бибер не ја заслужи наградата. Нека е популарен и се тоа, ама во споредба со Еминем или било кој друг, мислам дека навистина е без врска.

    Многу ми се допадна изведбата на Airplanes - ја обожавам песнава дефинитивно, а и Хејли многу убаво испеа. :)

    Најзаслужена награда беше на Линкин Парк, навистина убави песни имаат момците, иако повеќе ми се допаѓаат оние од претходните албуми. :D

    Едит: Го заборавив настапот на Бон Џови - преубаво :x
     
  10. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    мене ме разочараа :puke:
    ептен неприродно издание :worried: А онаа Кеша леле како би ја тепала кога би имала шанса, абе со кеф! ]:)
    Кознае кои политики се вртат онаму, па она детиштено да земе најдобар машки изведувач :x Ева се испозакочи, едвај се опушти.
    Секоја чест за Хејли, Линкин Парк, Кингс оф Леон :inlove: само тие се вредни за почит од настанов.
     
  11. violinistka

    violinistka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2010
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    152
    Не ми се допаѓаат наградените.Мислам дека многу награди отидоа во погрешни раце.Како може мало дете да биде best male изведувач?? :^)
    Другиве отприлка ок беа.Еминем и Линкин Парк ги обожавам :)
    Само Кеиша нешо антипатична ми е многу,а и Riahanna ме разочара,некако настапов во живо не и беше нешо нај,лошо ми звучеше.
     
  12. Tinker-Bell

    Tinker-Bell Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 февруари 2010
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    119
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно најдобар настап беше Plan B-She said, дечкото стварно знае да пее. И на Rihanna настапот ми се допадна но не заради тоа како отпеа во живо (бидејќи беше катастрофа) туку заради тоа што целата сцена ми изгледаше некако преубаво. А најмногу се израдував кога излезе Slash да доделува награда! :) Го обожавам тој човек :*
     
  13. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    Пак Адел со песнава? :worried:
     
  14. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Зашто е заклучена СДП па да не одам офтопик прашувам тука:
    Да ми даде некој стрим од МТВ, сега ќе почнат наградиве, а мајка ми не ми дава во дневна, Галиб гледа, да не пропушти |( , а се утепав барајќи.
    Ај ако се најде некоја добра душа, нека помогне.
     
  15. Breezy

    Breezy Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    765
  16. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Еве, најдов ваму:
    http://tv.mtvema.com/live
    Има и во бекстејџ што прават. :rofl:
     
  17. Princess.S

    Princess.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    763
    Допаѓања:
    652
    Навистина не ми е јасно зошто плукате по Џастин ? :?:
    Разбирам, да се дрогира, да е лошо влијание за децата, било што! Ама нема ништо! Стварно убаво пее, да не заборавиме дека неговиот талент е причината што е познат (тој никогаш немал пари или моќ како дете). Но еве, да не бидам оф-топик, секоја чест за Хејли, Линкин Парк, Еминем,План Би, Адел.... А Ријана не можам да кажам дека ме разочара со своето пеење, затоа што (let's face it..) таа никогаш немала убав глас пред публика во живо. Кеша - тотална катастрофа. Прво, зошто воопшто е позната оваа? Убавина - noup. Талент - not in a million years. |(
    толку од мене. :*
     
  18. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Кој се нервира дека не може да гледа, поарно нека не гледа :D

    Best live act - Katie Perry во конкуренција со Red Hot Chilli Peppers, Foo Fighters, Coldplay :^)

    Телевизијава одамна го изгуби квалитетот. Шоуто го води некоја си Селена Гомез, наградите ги даваат некои женски од некое си reality show Jersey Shore, а награда за live act добива некоја си Кејти Пери која парадоксално нема никаков глас.

    Пљук огромен за телевизијава. Сериозно.
     
    На Hipica и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
  19. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Само што започнаа и нешто ужасно ми засмета.
    Зошто Селена е водителка??? |( Не ми се верува дека ваква манифестација е препуштена во рацете на тинејџерска звезда мисам втф?
    Друго.Првите номинации за најдобар настап во живо,ме зачуди што Кети Пери воопшто е номинирана а уште кога видов дека победи во таа категорија |( мислам каде им е слухот на луѓево !
    Џастинко лигавко ќе грабне повторно награда,Лејди Гаргамела исто така да мислам дека овие награди тотално ја изгубија својата вредност.
     
    На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Леле. :rofl:
    Гагава громобран. :D
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.