1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Музичко образование за деца

Дискусија во 'Образование' започната од MSF, 1 јуни 2019.

 1. MSF

  MSF Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2015
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Дали некој има дете запишано во ДБМУЦ, или некое приватно школо за солфеж и инструмент, балет? Сакам да чујам мислења за овие студија/школи.
   
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.533
  Пол:
  Женски
  Јас ти го препорачувам Детскиот културен центар - Карпош (Попознат како Пионерски дом-Карпош)

  http://www.dkckarpos.org.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=37

  Имаш различни секции:
  *Инструментална секција (синтисајзер, хармоника, гитара)
  *Модерен балет
  *Фолклорна
  *Детски хор-фалсето и фалсето јуниор

  Освен овие има уште неколку други секции:
  *Шаховска
  *Пинг-понг
  *Фотографска
  *Ликовна

  Отвори на линкот што ти го ставив ќе видиш и цени, во кои денови се часовите, кој ги држи часовите и имаш телефонски број за контакт. :)
   
  На MSF му/ѝ се допаѓа ова.