Мукозен чеп

Дискусија во 'Бременост' започната од Keti30, 18 ноември 2013.

 1. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.233
  Допаѓања:
  51.920
  А болки немаш ли што те пуштиле дома?
  Вчера пиша дека си 4 прсти отворена.
   
 2. Pepa B..

  Pepa B.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2017
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  672
  Пол:
  Женски
  Koga lezam nemam .. rano bilo za procokacija .. cervijs 2 santima. Kaj da e za dva dena ke sum se porodela. Strasno.

  Isti slucaj kako vo prvoto. Za dva dena se vrativ za poragaj ... bitno doktori imame de...
   
  Последна измена од модератор: 13 ноември 2017
 3. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.501
  Допаѓања:
  245.279
  Пол:
  Женски
  штом немаш болки,не крвариш подобро е што си дома.Џабе таму ке лежиш и ке гледаш секакви нешта.Дома психички ке одмараш.Од паѓање чеп до раѓање може да поминат и 10 дена.
   
  На Troi, Mari*, mariz и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Pepa B..

  Pepa B.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2017
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  672
  Пол:
  Женски
  Se utepav psihicki ... baska po malovo se ner posto celo vreme me bara ..
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.501
  Допаѓања:
  245.279
  Пол:
  Женски
  си изгурала до крај ајде ке биде и ова.Туку незнам дали паметам ,нели беше маж ти доктор?
  Што вели он на ситуацијава?

  (извини можеби те помешав со друга членка)
   
 6. Pepa B..

  Pepa B.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2017
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  672
  Пол:
  Женски
  Ne. Ne e ... nemas maka. A inace on vcera dojdi i sestrive lom gi naprai. Baska doktorkava koja bese izlezena vo grad bidejki od skopje doagaat doktori kajnas.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Troi

  Troi Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2014
  Пораки:
  329
  Допаѓања:
  758
  Пол:
  Женски
  Постов не беше за мене, но е одговор на моето прашање што сакав да го прашам, па да се надоврзам: дали треба одма да се информира докторот ако ти паднал чепот или може да се почека , поточно дали е безбедно да се чека да почнат болки ако веќе ти паднал чепот?
   
 8. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.501
  Допаѓања:
  245.279
  Пол:
  Женски
  мн е индивидуално.Мене ми падна чепот кај 3 попладне и бев само прст отворена.Од болница докторот ми рече дома да си одам и да чекам болки на пократки интервали.Се породив после 12 часа јас.

  ти болки ич немаш?
   
 9. forumce

  forumce Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2017
  Пораки:
  4.041
  Допаѓања:
  20.569
  Пол:
  Женски
  Безбедно е. Ако ти прсне водењак мора одма да одеш во болница, а чепот ако падне не мора.
   
  На Troi му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Pepa B..

  Pepa B.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2017
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  672
  Пол:
  Женски
  Mora li da se prekrvare ili kaj vtororotkite samo e kako zgolemen sekret ??

  Eve go 24h e padnat ja aber neam
   
  Последна измена од модератор: 15 ноември 2017
 11. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  19.629
  Допаѓања:
  96.846
  Според тоа што ми го кажа докторот по дефиниција не е крвав. Доколку пукне капилар, тогаш можел да добие друга боја - светло кафена, бледо розевка... можел наеднаш да падне или да се цеди со денови :)

  Олабај се. Денови се во прашање и ете го бебе.
   
 12. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.501
  Допаѓања:
  245.279
  Пол:
  Женски
  кај мене со крв беше вториот пат
   
 13. Pepa B..

  Pepa B.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2017
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  672
  Пол:
  Женски
  Rekov deneska da se odmoram pa ete ti bolki na 20 min. Preostanuva da cekam
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  19.629
  Допаѓања:
  96.846
  Ете, природата си знае. Олабави се :)
   
  На Pepa B.. му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.269
  Допаѓања:
  28.319
  шо се напна толку? ајде релакс до вечер ке родиш
  за да убрзаш земи изтуширај се со што можеш по жешка вода спремај се и одмори си дома
  Кога ке дојдат болките на 5 минути оди на болница
   
  На Mari*, joy1 и kukla21 им се допаѓа ова.
 16. Pepa B..

  Pepa B.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2017
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  672
  Пол:
  Женски
  Sea se smeam. Bev se istusirav i pocnaa bolkite pa ajde sega na kafe ....
   
  На joy1 и kukla21 им се допаѓа ова.
 17. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.269
  Допаѓања:
  28.319
  е така дееее напиј се кафенце лакирај си нокти јади по сакап и пак наврти се на тушот
  само прати саат на колку време ти се јавуваат болките и известувај не у некоја од темите
  одамна сме немале пораѓај у живо
  ајде ке биде брзо и лесно
  со лесно само
   
  На Mari*, Chantal и kukla21 им се допаѓа ова.
 18. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.925
  Допаѓања:
  37.035
  Пол:
  Женски
  Со лесно Пепа, и на здравје кафето :)
   
  На Pepa B.. му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Pepa B..

  Pepa B.. Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2017
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  672
  Пол:
  Женски
  :l::l::l::l::hug: ..fala vi na site
   
  На ALISA0000 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ava.84

  Ava.84 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2015
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  18.236
  Пол:
  Женски
  @Pepa B.. ајде душо со лесно. Нас таа бабицата на породилните часови ни велеше кога ќе ве фати болка смејте се и дишете така со смеењето се релаксирал мускулот на матката и побрзо се отвараш. Германците се луди. Али јас на пораѓај со мм болки на 1мин и се смеев не бев ич отворена и за 3-4 часа се отворив 10см. Не беше смешно ама тој ме смееше и помина брзу. Смеј се :) Ти пуштам среќа и :hug:
   
  На S*K*O*R*P*I*A му/ѝ се допаѓа ова.