Мукозен чеп

Дискусија во 'Бременост' започната од Keti30, 18 ноември 2013.

 1. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.019
  Допаѓања:
  64.040
  Пол:
  Женски
  Може да е чепот :) mucus plug види кај чичко Google како изгледа.. :D
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 2. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.471
  Допаѓања:
  34.251
  Toj e
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. S*K*O*R*P*I*A

  S*K*O*R*P*I*A Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2017
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  1.417
  Пол:
  Женски
  Mesinja mene denes mi padna nesto kako mrsul belo ne e iscedok nesto pirazlicno bese dali bi mozelo da se raboti za cepot ili ne e toa
   
  На danichap и Sexybaby86 им се допаѓа ова.
 4. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.132
  Допаѓања:
  60.377
  Пол:
  Женски
  Чепот ќе да е @S*K*O*R*P*I*A :(
  Со лесно, за брзо ќе се гушкате :sun:
   
 5. S*K*O*R*P*I*A

  S*K*O*R*P*I*A Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2017
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  1.417
  Пол:
  Женски

  Od tvoja usta vo bozij usi duso. Samo toa se nadevam so lesno da pominam no sto e tuka e. Ednas se stanuva majka ke se izdrzi se jaki sme nie zenite
   
  На Coco31, Skorpija25, Ava.84 и 2 други им се допаѓа ова.
 6. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.651
  Допаѓања:
  19.545
  Пол:
  Женски
  Ajde Eden sovet ne sum mirna:(od sekogas imam belo kako prozirno,do pred nekolku dena zavrsiv so progesterone i veke nekolku dena ne gi zemam,za dve neddli kontrola pa mi rekoa koga ke zavrsat da ne zdmam do narednata kontrola.
  Pred dva dena imavme odnosi so mm Samo malce:worried: od pred dva dena do denes 3 pati mi se sluci na brisejne malce prozirno so kafeavo,znaci ne è mnogu kafeavo ama ne è i Samo prozirno,mozno da e cepot? 34+1

  Msilam deka mi è od odnosot so mm ama i ne sum mirna:(sti mislite?
  Ako prodolzi vaka da imam ke idam na dezuren...
   
  На ❤️Sneze❤️ му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ❤️Sneze❤️

  ❤️Sneze❤️ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2017
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  3.893
  Пол:
  Женски
  Нај убаво нека те ѕирне гинеколог мила , можеби е чепот , а можеби и не е :)
  Кај мене нема така помешано со кафено , само грутчиња лигави што не се двојат паѓаат и затоа препишувам се дека е нормално , ама ти најубаво совет од гинеколог ќе си добиеш .
  Со односи не ризикувај , барем до 35-36 недела :)
   
  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
 8. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.471
  Допаѓања:
  34.251
  Ako e kako zhele, mrsul i slicno togas e cepot. A ako kako normalen iscedok togas ne e
   
  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lunabela

  Lunabela Активен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2017
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Mojot iscedok e sekogas gust I prodzirno zolt.. I pred da ostanM bremena beloto pranje mi bese gusto I zolto a brisevite mi se cisti imam kandida i, najverojatno mi e od kandidata.... inaku koa kee vidam taka kako mrsul gusto I jas sesum plasam da ne mi e cepot pa se tesam deka ne e so krv pomesano ..inaku sum 34+1
   
 10. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.471
  Допаѓања:
  34.251
  Jas nemav krv na cepot. Toa ne e pravilo
  Moze da e bel, kafeav, krvav..
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.934
  Допаѓања:
  37.049
  Пол:
  Женски
  Леле, како го изанализира дека е како желе? :D
   
 12. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.471
  Допаѓања:
  34.251
  Aj ma dosta kje mi se zgadi ako produzam :rofl:
   
  На mariz, Kitten и girl-miri им се допаѓа ова.
 13. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.019
  Допаѓања:
  64.040
  Пол:
  Женски
  Не се двои и се тресе како желе :rofl:
   
  На Mari*, Kitten и wannaBeMomma им се допаѓа ова.
 14. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.269
  Допаѓања:
  28.319
  Јас малце ек те изкарам ама добронамерно
  Имаш еден предвремен пораѓај предходно
  Зошто ризикуваш пак?
  Немој ептен е ризично
   
  На girl-miri му/ѝ се допаѓа ова.
 15. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.471
  Допаѓања:
  34.251
  Ete!
   
  На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.934
  Допаѓања:
  37.049
  Пол:
  Женски
  Анализата ви е интересна @mariz и @wannaBeMomma :D
  Ја соблекувам од мене и фрлам одма у корпа за прање :D
   
  На wannaBeMomma и mariz им се допаѓа ова.
 17. ❤️Sneze❤️

  ❤️Sneze❤️ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2017
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  3.893
  Пол:
  Женски
  При проверка колку сум отворена отиде мукозниот чеп :worried: 3 прста отворена , болкички слабичка сега за сега :doh: :sweat:

  Посакајте ми среќа другарчиња (fingers) :hug:
   
  На Bozica1980, Martka, Mari* и 12 други им се допаѓа ова.
 18. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.934
  Допаѓања:
  37.049
  Пол:
  Женски
  Со лесно Снеже :)
   
  На Martka и ❤️Sneze❤️ им се допаѓа ова.
 19. podravka

  podravka Популарен член

  Се зачлени на:
  11 март 2015
  Пораки:
  1.211
  Допаѓања:
  5.495
  Пол:
  Женски
  So lesno majka... Za brzo ke se guskate.
   
  На Martka и ❤️Sneze❤️ им се допаѓа ова.
 20. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.233
  Допаѓања:
  51.922
  Со лесно :)
  Да се пофалиш до вечер :)
   
  На Martka и ❤️Sneze❤️ им се допаѓа ова.