Мукозен чеп

Дискусија во 'Бременост' започната од Keti30, 18 ноември 2013.

 1. Lejlaah

  Lejlaah Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2018
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  1.094
  Пол:
  Женски
  Среќа да имаш и лесно да ти е мајче :inlove:
   
  На Martka, podravka и ❤️Sneze❤️ им се допаѓа ова.
 2. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.558
  Допаѓања:
  23.863
  Пол:
  Женски
  Со лесно мајка, преубав Велигден и роденден да имате сите заедно :hug:
   
  На Martka, ❤️Sneze❤️ и TeddyGrey им се допаѓа ова.
 3. Lejlaah

  Lejlaah Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2018
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  1.094
  Пол:
  Женски
  Што бидна мајче ? Како си ?? Има ли новости?
   
  На ❤️Sneze❤️ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ❤️Sneze❤️

  ❤️Sneze❤️ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2017
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  3.893
  Пол:
  Женски
  Нема уште , си чекам дома страв ми е и на преглед на дежурно да идам :D смирена ситуација е , чеп малку по малку на секое бришење си паѓа , болки нема освен стандардните што си беа , бебе активно и тоа си е тоа :inlove:
   
  На duffi, fana, Lejlaah и 4 други им се допаѓа ова.
 5. Anajirile

  Anajirile Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2017
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  1.175
  @❤️Sneze❤️ Со лесно Sneze и што побргу да се гушкате со бебушот:inlove:
   
  На ❤️Sneze❤️ и Martka им се допаѓа ова.
 6. Mari*

  Mari* Популарен член

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.559
  Допаѓања:
  44.192
  Пол:
  Женски
  Снеже јас за малу дома не се породив
  Со слаби менструални болки ојдов и вчекална родив :D
   
  На kukla21, Martka и ❤️Sneze❤️ им се допаѓа ова.
 7. Lejlaah

  Lejlaah Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2018
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  1.094
  Пол:
  Женски
  Ајдее мајче ќе бидее..само со лесно и пази што викаат дома да не се породиш :lol::hug:
   
  На ❤️Sneze❤️ му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ❤️Sneze❤️

  ❤️Sneze❤️ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2017
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  3.893
  Пол:
  Женски
  И јас второто дома ќе го родев :lol: ама имав контракции и напони многу брзо по паѓање на чеп , сега не е исто си паѓа по малку на скоро секое бришење друго стандард и така не сум паничарка па си дремам дома уште :D како и да е за ден - два ќе се гушкаме :inlove:
   
  На orhideea, Coco31, duffi и 4 други им се допаѓа ова.
 9. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.269
  Допаѓања:
  28.319
  Ајде на убав празник ек се роди бебуш
  оди наполни када со пожешка вода полежи во неа и еден секс опали и ке бидне одма хахахха
   
  На Mari*, podravka и ❤️Sneze❤️ им се допаѓа ова.
 10. ❤️Sneze❤️

  ❤️Sneze❤️ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2017
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  3.893
  Пол:
  Женски
  Аааа не не никако не сум спремна да идам уште на болница нека чека после недела нека искача сега нека ќути внатре во меше :rofl:
   
 11. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.471
  Допаѓања:
  34.251
  Чепот нема врска ама никаква. Мене со второто не ми ни падна, па се разбудив со болки и со 6 прста стигнав во болница
   
  На kukla21 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ❤️Sneze❤️

  ❤️Sneze❤️ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2017
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  3.893
  Пол:
  Женски
  Па затоа и јас си чекам ипак секоја бременост и пораѓај не се исти , се ми е различно и со првата и со втората еве сега и со третава :)
   
  На wannaBeMomma му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  4.269
  Допаѓања:
  28.319
  аааа не изтеруваш до недела ти хахахаха
  туку ај нека ти е со лесно па кога и да е
   
  На ❤️Sneze❤️ му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ❤️Sneze❤️

  ❤️Sneze❤️ Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2017
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  3.893
  Пол:
  Женски
  Хаха ќе чека да проба од роденденска торта на мајка му па потоа ќе искача :D
   
  На ALISA0000 и Mari* им се допаѓа ова.
 15. Lejlaah

  Lejlaah Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2018
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  1.094
  Пол:
  Женски
  20180506_122926.jpg
  мешиња малцр гадно изгледа извучи. Нека ме исправи некоја слободно и се извинувам за ваков пост сепак да прашам дали е ова чеп по 2 пат го имам и не е целосен. Читав и слушав од многумина дека не на секоја одма паѓа туку дел по дел.. што мислите вие ?
   
  Последна измена од модератор: 6 мај 2018
 16. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.936
  Допаѓања:
  37.054
  Пол:
  Женски
  Не е. Само зголемен вагинален секрет. Чепот е проѕирен со сукрвица.
  Слика можеш и во спојлер да ставиш.
   
  На Lejlaah му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Lejlaah

  Lejlaah Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2018
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  1.094
  Пол:
  Женски
  Не знаев затоа вака ..
   
 18. Mari*

  Mari* Популарен член

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.559
  Допаѓања:
  44.192
  Пол:
  Женски
  И кај мене ваков беше чепот, само по големи парчиња и без сукрвица
   
  На mariz и Lejlaah им се допаѓа ова.
 19. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  19.647
  Допаѓања:
  96.883
  Не мора да има сокрвица. Мене гинекологот ми кажа дека е белузлаво по дефиниција, ама ако пукне некој капилар може и да има сокрвица
   
  На wannaBeMomma и Kitten им се допаѓа ова.
 20. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.022
  Допаѓања:
  64.046
  Пол:
  Женски
  Да, 100% е чеп :) Вториов пат прво вака ми испадна, а после со сокрвица... неможе да е ваков исцедокот како желе, 200% е чеп :)
   
  На Lejlaah му/ѝ се допаѓа ова.