Мукозен чеп

Дискусија во 'Бременост' започната од Keti30, 18 ноември 2013.

 1. Mari*

  Mari* Популарен член

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.579
  Допаѓања:
  44.485
  Пол:
  Женски
  Терав скоро две недели
   
 2. melani@

  melani@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2018
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Фала ви за брзите одговори, сега идам кај матичната да видам што ќе ми каже. А бебето не престана да мрда

  Мирно е ЦТГ, вика тоа било само дел од чепот штом не ми пукнал водењакот.
   
  Последна измена од модератор: 8 октомври 2018
  На mariz, ***Najsrekna*** и Mari* им се допаѓа ова.
 3. Mari*

  Mari* Популарен член

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.579
  Допаѓања:
  44.485
  Пол:
  Женски
  Па не мора да ти пукне водењак за да почнат болки
  Мене со второто 30 тина минути пред да родам ми го пукнаа во болница
   
 4. melani@

  melani@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2018
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Леле е сега се испаничив, имам болка како секој ден т.е вечер како од тежината на бебето кога ќе легнам да одморам се смируваат. Ама чепот ме замислува :(
   
 5. Mari*

  Mari* Популарен член

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.579
  Допаѓања:
  44.485
  Пол:
  Женски
  Вистинските болки не прекинуваат кога ќе легнеш и се на исти интервали
  Нема утка со нив
  Кај мене чепот со недели паѓаше па се породив
  И нормално имав болки ама водењакот не ми пукна,ова за второто дете
  За првото ми падна чепот дента,вечерта ми пукна водењакот и после 24 часа се породив
  Не е кај секого и секогаш исто
  Нема што да се паничиш,наскоро ќе се гушкате со бебе
  Со лесно
  Btw која недела си
   
  На melani@ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. melani@

  melani@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2018
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  37+5
   
  На Mari* му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mari*

  Mari* Популарен член

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.579
  Допаѓања:
  44.485
  Пол:
  Женски
  Па таман си :) со лесно
  Јас ќерка ја родив 37+5 :)
   
  На melani@ му/ѝ се допаѓа ова.
 8. melani@

  melani@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2018
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Денес ми е роденден, дајбоже денес како поклон да го добијам синот и да биде мојот најубав роденден.
   
  На buba4e89, Martka, lavica82 и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Mari*

  Mari* Популарен член

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.579
  Допаѓања:
  44.485
  Пол:
  Женски
  Среќен роденден :)
   
 10. melani@

  melani@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2018
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Фала се најубаво да ти се врати
   
  На Mari* му/ѝ се допаѓа ова.
 11. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.662
  Допаѓања:
  12.414
  Пол:
  Женски
  До кај си Мелани ќе биди денес :)
  Среќен роденден :l:
   
  На Martka и melani@ им се допаѓа ова.
 12. melani@

  melani@ Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2018
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Фала, 37+6 сум
   
  На lackygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sparkles27

  Sparkles27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2017
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  874
  Пол:
  Женски
  Јас сум 37+5 и кај мене од денес се појави кафеав исцедок, нема ниту розевкас ниту крв, што мислите би можело тоа да е исто од мукозниот чеп или?
   
 14. Lejlaah

  Lejlaah Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2018
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  1.095
  Пол:
  Женски
  Мукозен најчесто доаѓа жолт леплив лигав.Со крв или без крв. тоа што си имала ти не наликува на мукозен чеп
   
 15. Sparkles27

  Sparkles27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2017
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  874
  Пол:
  Женски
  Веќе сум породена така што тоа ми било мукозен чеп :) фала секако
   
 16. Lejlaah

  Lejlaah Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2018
  Пораки:
  544
  Допаѓања:
  1.095
  Пол:
  Женски
  Како го објасни така беше одговорот ама сепак добро. Мило ми е што си поминала па знаеш какое и што е
   
 17. Imparkt

  Imparkt Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2017
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  Сабајле кога станав на гаките имав парче лигаво безбојно со бели конци внатре дали е тоа чепот?
   
 18. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.805
  Допаѓања:
  75.439
  Да
   
  На Imparkt му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Mamy.

  Mamy. Активен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2018
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  39+2 сум и еве на два пати во бришење послем вц забележав исцедок густ со многу чудна боја ( како мрсул, темно жолто) а во шолљата како парченца мали со по малку крв. А стомакот болиии како секој момент да треба да ми дојди менструација. За скоро време ќе биди да се спремам?....
   
  На Kitten му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.104
  Допаѓања:
  37.725
  Пол:
  Женски
  Баш така! Спремај се :)
   
  На Eni.r, Mamy. и joy1 им се допаѓа ова.