Мукозен чеп

Дискусија во 'Бременост' започната од Keti30, 18 ноември 2013.

 1. ***Bony***

  ***Bony*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  1.242
  Допаѓања:
  3.556
  Пол:
  Женски
  Погнасно нешто амин добро колку време му треба да се изфрли тој чеп самата помисла на него ми се лоши :puke:
   
 2. ***Najsrekna***

  ***Najsrekna*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2018
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  638
  Пол:
  Женски
  Жени дали вие го приметивте чепот и колку време пред да почне процесот за пораѓај ви падна?
  Со втората бременост не приметив апсолутно ништо,а еве и сега немам ништо:?:
   
 3. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.356
  Допаѓања:
  25.949
  Пол:
  Женски
  Со првата бременост ми падна на 20ти, на 21ви се породив. Сега сум 39+3 и уште нема ништо, го исчекувам на секое одење во ВЦ. :)
   
 4. ***Bony***

  ***Bony*** Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  1.242
  Допаѓања:
  3.556
  Пол:
  Женски
  После првиот вагинален преглед почна да паѓа и тоа неколку дена по малку и престана веројатно е исфрлен цел а сеуште не сум породена :)
   
 5. alexsandraa

  alexsandraa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  719
  Пол:
  Женски
  евојки дали ова е чепот? Вчера бев на преглед, ме провери докторката дали сум отворена и од тогаш ми тече цело време нешто кафено, а денеска ми тече ваков исцедок.
  received_865912940413865~2.jpeg
   
  Последна измена од модератор: 27 април 2019
 6. Septemvri

  Septemvri Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  1.317
  Допаѓања:
  2.896
  Пол:
  Женски
  Можно е, личи на чепот.
   
  На alexsandraa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lejlaah

  Lejlaah Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2018
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  1.094
  Пол:
  Женски
  А лигавко ли е ?
   
 8. alexsandraa

  alexsandraa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  719
  Пол:
  Женски
  Да, лигаво, проѕирно со крв
   
 9. Lejlaah

  Lejlaah Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2018
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  1.094
  Пол:
  Женски
  Следи ситуација . Изгледа дека е која недела си?
   
 10. alexsandraa

  alexsandraa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  719
  Пол:
  Женски
  38+3
   
  На Lejlaah му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Lejlaah

  Lejlaah Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2018
  Пораки:
  541
  Допаѓања:
  1.094
  Пол:
  Женски
  Со среќа и лесно да ти биде
   
  На alexsandraa му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Куноичи

  Куноичи Активен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2018
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  Девојки, од вчера 36 недела. Утринава накај 9 часот на хартијата после мала нужда, секрет густ, не се двои туку ми испадна како големо парче. Исцедок последниов месец немав нешто многу, брисевите уредно чисти, па затоа ми стана чудно. Жолтеникав, кремаст така нешто.. до сега нешто друго невообичаено немам, болки немам. Бев по нужда после тоа пак неколку пати, ништо. Нова ситуација деновиве ми е и камче стомак.. тврд! Ме фаќа паника, чепот е?
   
 13. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.937
  Допаѓања:
  37.074
  Пол:
  Женски
  Не мора да значи. Цел 9ти месец имав таков исцедок.
  А лажните контракции се скроз нормални, опушти се.
   
 14. Куноичи

  Куноичи Активен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2018
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  Значи, заклучок без исцедена вода или болки, нигде? :rofl::rofl::rofl:
   
 15. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.937
  Допаѓања:
  37.074
  Пол:
  Женски
  Апсолутно немаш потреба да одиш во болница за ова. Само ако:пукне водењак, прокрвариш, или те фатат болки на ист интервал (на 10мин да речеме).
   
 16. Lepoticata

  Lepoticata Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  411
  Пол:
  Женски
  Мајки, оние што родиле, ајде совет. Ми падна чепот вчера преку ден поголемиот дел, и вечерта уште малку. Немам никави болки, ниту контракции, нити водењак пукнат. Во неизвесност сум, не знам како да се однесувам. Дали смеам да си бидам активна, да прошетам малце, да си работам по дома најнормално, да пробаме со мм секс со свршување пак? Сакам да се породам, 39+2 сум, време е (waiting)
   
 17. BirMelek

  BirMelek Популарен член

  Се зачлени на:
  30 декември 2013
  Пораки:
  2.451
  Допаѓања:
  13.297
  Пол:
  Женски
  Јас по неколку дена се породив не знам точно, ама не беше одма.Секс имај си ако можеш зш да не:D Јас имав цела бременост и релативно лесно се породив. 39+2 не се брзај, кога сака тоа тогаш . Уживајте во последните денови со меше, после е се поинаку. Јас се породив 40+5.
   
  На Lepoticata му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Maslany

  Maslany Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Мајки денес бев на ЦТГ и докторката ме праша дали осеќам болки некакви, наводно сум имала контракции, ама пошто ми е прва бременост не сум баш сигурна дали е тоа. А и да е, некако се слаби. Ме прегледа и ми рече отворена сум 2 прста и дека деновиве ќе се породам.
  Веднаш после прегледот почнав да гледам некои црвенкасти конци на бришење, тоа претпоставувам е мукозен чип? Можат да поминат повеќе денови до пораѓај или ништо не се знае?
   
 19. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.363
  Допаѓања:
  14.857
  Пол:
  Женски
  Можат, ама чим си веќе отворена може и наскоро да биде.
  Мене ми падна чепот вторник 23:00. Средата вечерта ме примија во болница кај 21:00 со 2 прста отворена и се породив во 04:40
   
  На Maslany му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Larahappy

  Larahappy Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2019
  Пораки:
  1.296
  Допаѓања:
  5.948
  Мене ми падна утрoтo вo 7 се пoрoдив вечерта вo 23 и 45.
   
  На Maslany му/ѝ се допаѓа ова.