Мукозен чеп

Дискусија во 'Бременост' започната од Keti30, 18 ноември 2013.

 1. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.649
  Допаѓања:
  6.850
  Мене ми падна чепот, па 5 дена после бебе абер немаше и се породив со царски. Кај секого е различно.
   
  На Maslany му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Aleksandra997

  Aleksandra997 Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2018
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Zdravo vcera koga bev na vaginalen pregled doktorot me "razbrka" malku dole i mi kaza da ocekuvam vecer ili utre da se pojavi kako sluz
  nesto mi se pojavi sabajlevo gusto temno zoltenikavo nakaj kafeno kako so zasirena krv da bese malku dali toa znaci deka mi padnal cepot i sto da pravam koj e sledniot cekor dali treba da cekam bolki da me fatat ili da odam vo bolnica?
   
 3. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  15.107
  Пол:
  Женски
  Ако немаш болки седи дома, иначе чепот е да.
  Нема правило кога ќе почнат болките.
  Јас се породив после 30 часа отприлика откако ми падна, болки тек после 24 часа, ама има и повеќе што седеле така
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Aleksandra997

  Aleksandra997 Активен член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2018
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  49
  Пол:
  Женски
  Znaci da si sedam mirna dodeka ne se pojavat bolkite
  Fala mn ❤
   
  На Цвет88 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kallias2

  Kallias2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2019
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  1.920
  Да, мене кога ми падна чепот немав никскви болки, после 2 дена почнаа и се породив :)
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Babyiscomming

  Babyiscomming Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2019
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Женски
  Женски вчера при бришење 2 пати имав како лигав исцедок ама по малку, еве денес имам повеќе ама не е помешано со крв, можно ли е да е мукозниот чеп? Инаку сум 36+4
   
 7. strelkata

  strelkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  423
  Јас синоќа така помислив дека е чепот ама сабајлево нема утка, излезе тегаво, поголемо, баш како мрсул кога гледав на гугл исто е само без крв. Така да и твоето чим е лигаво можно е да е чепот.
   
  На Babyiscomming му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Jana06

  Jana06 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 април 2016
  Пораки:
  2.278
  Допаѓања:
  6.002
  Пол:
  Женски
  Што бидна, чепот бил?

  @strelkata Ти до кај си? Уште немаш болки?
   
 9. strelkata

  strelkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2012
  Пораки:
  322
  Допаѓања:
  423
  Немам ама дај боже и со полесни да поминам :D малку ми фуфка
   
  На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Babyiscomming

  Babyiscomming Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2019
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Женски
  Најверојатно не, секој ден по малку ми истекува такво ама како што видов на нет не е тоа, треба да е големо и со крв или нешто жолто. Освен ако не ми паѓа постепено :?:
   
  На Jana06 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. macufce

  macufce Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2016
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  355
  Пол:
  Женски
  Јас денеска имав, некаков исцедок ...
  Жолтозеленкаст, погуст да кажам...
  Да си паничам или како ?
  Да се спремам или рано ми е уште?
  Не знам што да правам, си паничам
   
 12. Spidy

  Spidy Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  3.122
  Допаѓања:
  7.962
  Пол:
  Женски
  Не дека има правило за чепот, ама после 18 часа болки, ме прегледаа вагинално, ми викаат 2 прста отворена, стани да те носиме во сала, станувам од кревет, паѓа чепот со крв и вода, легнувам пак, пак ме прегледуваат и викаат 8 прста отворена. Во рок од неколку минути се отворив кога падна. Следен пат ќе барам да ме расчепкаат да падне побрзо :D
   
 13. MilaSs12

  MilaSs12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  733
  Допаѓања:
  1.217
  Пол:
  Женски
  Мукозниот чеп е белузав со крвави конци низ него. И да падне, додека не добиеш сериозни болки ништо нема да се случи. Торбата нека ти биде спремна, ама рано е за одење во болница.
   
  На macufce му/ѝ се допаѓа ова.