Мултитаскинг

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Таа Сум, 14 април 2017.

 1. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  613
  Пол:
  Женски
  Мислам дека ваква тема нема, ако не сум ја видела или пак сметате дека не е потребна, избришете ја.
  Мултитаскинг знаете што е. Епа ајде споделете некои такви ваши моменти, кои и колку работи сте правеле или ги правите истовремено. Дали сте вешти воопшто во тоа или не?
  Јас за мене лично нема да кажам примери, само ќе кажам дека, ако не се лажам, можам истовремено да правам не повеќе од три работи.
  Вие сте на ред. :)