1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Мултитаскинг

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Таа Сум, 14 април 2017.

 1. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  619
  Пол:
  Женски
  Мислам дека ваква тема нема, ако не сум ја видела или пак сметате дека не е потребна, избришете ја.
  Мултитаскинг знаете што е. Епа ајде споделете некои такви ваши моменти, кои и колку работи сте правеле или ги правите истовремено. Дали сте вешти воопшто во тоа или не?
  Јас за мене лично нема да кажам примери, само ќе кажам дека, ако не се лажам, можам истовремено да правам не повеќе од три работи.
  Вие сте на ред. :)
   
 2. prashinka

  prashinka Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2021
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  796
  За кратки периоди да, за долгорочно гледано нема ефект.