1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Му дадов две шанси, но пак ме изневери. Трета шанса?

Дискусија во 'Канта' започната од Iren4eeee, 24 јули 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Iren4eeee

  Iren4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  0
  Веќе подолго време сум заљубена. Минатата година овој период се фатив со момчето во кој сум вљубена..Во почеток беше се океј но со текот на времето тој се измени и почна да ме изневерува ;( ..... Раскинавме и после 5 месеци ми побара втора шанса...и му дадов, но тој ме изневери и овој пат се измачувавме долго време... Сега ми бара трета шанса ...Дали да му дадам ? Ве молам за совет :( ..Однапред Благодарам !! :*
   
 2. MoreNa-22

  MoreNa-22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  386
  Допаѓања:
  76
  Помош ве молам!!

  не. Два пати си му дала не ја искористил трет пат не заслужува
   
  На Iren4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  2.146
  Помош ве молам!!

  Ако му дадеш ќе биде исто како да го читаш истиот роман. Два пати веќе си го прочитала... крајот е ист. Сакаш пак да го прочиташ?
   
  На Iren4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 4. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  Помош ве молам!!

  За жал јас неможам ништо убаво да напишам во врска со твојот пост кратко и јасно
  каде што има 1пат има и 2 пат ќе има и 3пат гледа дека брзо простуваш знае дека го сакаш и не се менува а и онај кој изневерува во врска тешко да се смени некогаш
  би те советувала да не му ја даваш таа шанса бесцелно е да си дадеш ти самата шанса со некој кој стварно вреди ќе те почитува и ќе биде само твој а не како овај јас не би простила
   
  На Iren4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. spellbound

  spellbound Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2010
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  1.482
  Помош ве молам!!

  Кратко и јасно-Не! :shake:
  Не еднаш, два пати :^)
  Нема двоумење :!:
   
  На Iren4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 6. dlikedevil

  dlikedevil Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  55
  Помош ве молам!!

  Никако.. !! Зошто да си игра со тебе??! Не те заслужува
   
  На Iren4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  Волкот го менува влакното, но не и умот. Ја знаеш ли таа поговорка? Епа држи се до неа, не вреди веќе да му даваш шанси. Заљубена си во идиот. Пробај да го отфрлиш некако од глава, па отвори го срцето за некој кој ќе те заслужува.
   
  На Iren4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Сторил еднаш-те изневерил, му прости
  Сторил уште еднаш-те изневерил, му прости
  Е па нему навика ќе ми стани што не е проблем ти два пати му прости де сега за уште еднаш и се така ти ќе си бидеш повредена а тој јакиот. Затоа багај додека е време никаква трета шанса.
   
  На Iren4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.551
  Колку и да звучи сурово, момаков очигледно те смета за наивна девојка, па се дрзнал не втора, трета шанса да ти побара.

  Прашај се дали вреди да си чергичето од кое ќе си ги брише нозете. Мој совет е да го баталиш, секогаш може да се најде нешто подобро.
   
 10. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  Дај му и трета па и четврта а зошто не и петта мајка?Може ке ти се усреки,кој знае.

  Боже мој,кај ти е гордоста? :o Дозволуваш некое лигле да се заебава со тебе?Па не си ти партал најден на пат и да си игра со тебе?

  Јас искрено не би му дала а ти како сакаш.Твоја е одлуката.
   
  На Iren4eeee и MoreNa-22 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.