1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Му се допаѓам или..?

Дискусија во 'Сингл' започната од vikktorija, 15 април 2011.

 1. vikktorija

  vikktorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  Devojkii pomagajtee..ima edno momce sto premnogu mi se dopaga i toj e 2 godina kako mene.. otkako pocna da mi se dopaga nonstop odam vo negoviot klas bidejki tamu imam drugarki i ponekogas mi se slucuva da pobaram od nekoja ucebnik po nesto i sekogas toj mi pregovara kako "JAS IMAM, AMA NE TI DAVAM" i sega neznam dali e toa poradi toa sto saka da napravi malku muabet so mene ili poradi toa sto sum mu zdodevna?
   
 2. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Ако си му здодевна сигурно дека не би ти прозборувал секој пат. Но, намали малку со одењето во тој клас. оттргни се малку. Ако му се допаѓаш ќе видиш дека самиот ќе дојде. :) Затоа што така ако правиш постојано постои можност и да му се здосадиш а и да биде ептен приметливо колку ти се свиѓа. :)
   
  На Seznajka2 и vikktorija им се допаѓа ова.
 3. vikktorija

  vikktorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
 4. Philosopher

  Philosopher Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  9
  Паа...Да си му досадна и он нон-стоп да ти коментира... :^) Нема логика!
  Сигурно те свиѓа па за тоа го прави така. :)
  Машките често се такви...Сакаат да започнат разговор но незнаат како. :D
  Koга ќе отидеш друг пат таму, напрај си два-три реда муабетче со него. :D
  Само не ја преминувај границата. „Исечи“ го нешто...и ќе биде позабавно. 8)
  :D
   
  На vikktorija му/ѝ се допаѓа ова.
 5. vikktorija

  vikktorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  ахам...во понеделник ќе одам таму па јас прва ќе пребацам нешто па ќе видам како тој ќе изреагира..ајде ке ве известувам за новоститее..ви благодарам :*
   
 6. Philosopher

  Philosopher Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  9
  ;) Ајде со среќа срцка. :*
   
  На vikktorija му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Vikky.baby

  Vikky.baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  епа вака.. имам 15 г. и сум заљубена во ..би можела да го наречам другар.. уствари тој е бифшиот на мојата најдобра другарка.. не дека беа во врска .. туку онака на зезање беше тоа.. учиме у исто школо.. муабети на мсн до бескрај.. дури добив известување дека чат логс. ми е прополн од разговори со него :D
  нема врска тоа сега др. ми беше муабетот.. најмногу го нервира кога ке ме види по ходници со другарка ми т.е бифшата.. али што да правам другарка ми е, изгледа дека приметува дека сум заљубена и баш поради тоа непријатно ми е.. школо погледи фрчат.. :$ ама кога ке видам дека некоја му се пушта ми иде да ја убијам на место.. стварта е што незнам дали му се свиѓам.. не дека е страмежлив па не сака да ми каже или пакк не му се свиѓам па нејке да ми каже..
  не би било лошо да дадете некој совет или ваше мислење :)) фала однапред. ;)
   
 8. Philosopher

  Philosopher Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  9
  Те свиѓа бее... :D Шо чекаш?! :^) Одма да го смуваш !!! :D
   
 9. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  655
  А другарка ти знае дека ти се допаѓа? И дека муабетите на мсн? :^)
   
 10. vikktorija

  vikktorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  И јас мислам дека те свиѓа..и нема потреба да си ставаш на срце бидејќи другаркати одела со него.. само напред :P :)
   
  На Philosopher му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  73
  можеби му се допаѓаш, но јас не би одела со бившиот дечко на најдобра другарка
  “другарка“ ми моја се муваше со бившиот мој, не дека ми сметаше тоа но веке не ја гледам со исти очи - т.е. не ја ни гледам, некако глупо се почуствував (иако он ми значи колку ланскиот снег)
  и да знаеш, дечко денес еден, утре може друг ке биде а вистинските другарки остануваат засекогаш ;)

  разговарј со другарка ти, може нешто и значи..
   
  На unlucky и butterfly.93 им се допаѓа ова.
 12. feminamk

  feminamk Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  20
  јас имав случен проблем..и еве што направив.:
  и спомнав на неа дека ми се свиѓа..ова она..си напраив асален муабет со неа..бидејќи ми е најдобра другарка и ме сфати...фино ми рече..демек..он мене ништо не ми значи..шо сакаш праи..ја прашав дали ќе и смета ми рече не...и терам понатаму..сеуште ми е најдобра другарка...
  така да ..не си ставај на срце..кажи и на нејзе шо како..ако ти е вистинска другарка и ако тоа ств било замо онака.ќе знае..ќе те свати. ;) :D
   
  На Adi888 и Vikky.baby им се допаѓа ова.
 13. vikktorija

  vikktorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  леле приметив дека тој што ми се допаѓа на мене на мојата најдобра другарка на сите слики на фб и има ојдено лајк.....изгледа неа ја свиѓа..и сеа што да правам? :/
   
 14. Vikky.baby

  Vikky.baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  не знае ништо... ама изгледа дека приметува.. а непријатно ми е некако да и кажам...
  зш таа на некој начин како да го мрзи..


  иначе фала на сите за мислењата ;)
   
 15. Vikky.baby

  Vikky.baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  и уште една радосна вест.. ми ја посвети песната од Тоше Проески- Малечка :$
   
 16. butterfly.93

  butterfly.93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  1.099
  Допаѓања:
  655
  Мој совет не се плеткај со него. Дечко ќе си најдеш, ги има на секој чекор ама другарката е нешто друго ќе ја загубиш.. Никогаш не сум можела да ги сватам личностите кои се плеткаат со бивш дечко на најдобра другарка :x
   
  На thelittlemermaid15, barbie-hilton и unlucky им се допаѓа ова.
 17. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.169
  Допаѓања:
  23.045
  Пол:
  Женски
  во право ее...напрај си салам муабет со неа..кажи му се шо ти лежи на срце и се шо мислиш...сигурна сум дека ќе те разбери ако стварно ништо не му значи неа..ако ти е вистинска другарка ќе те сфати :) ..Поздравче && Со Среќа :*
   
  На Vikky.baby му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Vikky.baby

  Vikky.baby Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  не дека беа во врска .. тоа беше зезанција на свиѓање.. другарка ми ништо не ми кажуваше за него..сето тоа го дознав од него, зошто и тогаш го имавме муабетот..
  беа и во врска на фб, а јас не можев да верувам.. :^) кога ке ја прашав за него таа ме одбегнуваше некако.. и тогаш реков што сакаш прави.. и колку што знам јас таа ја прекина таа зезанција бев и сведок на тоа бевме на групен разговор на мсн..
   
 19. Philosopher

  Philosopher Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  9
  Аман бе тие момци. |( Waaa !! :devil:
  А он ти става тебе лајкс?? :^) (Малку е глупаво прашањето, али ипак... :D )
   
 20. vikktorija

  vikktorija Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  па ми има само на една слика ојдено.. и на ништо друго :/
  но во петокот кга шетавме ми пребаци повторно бидејќи ја нешто се испискав и тој рече АЈ НЕ СЕ НЕРВИРАЈ :).. и во сабота кога ме виде ми рече здраво