1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Му се допаѓам или..?

Дискусија во 'Сингл' започната од vikktorija, 15 април 2011.

  1. Philosopher

    Philosopher Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    9
    Yeaaaaaaaah ! :lol: Абе твој е! Нема кај да бега. :D Збори со другарка ти да не и значи нешо...Осигурај се. И после се фрлај во „акција“ ! ;) Со среќааа ! :*
     
  2. vikktorija

    vikktorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    хахахх..и реков на другарка ми дека приметив и таа рече дека на неа ич не и де допаѓа така да кај неа тој нема шанси...па ќе видиме до кај ќе тераме така со пребацуванје само :P :*
     
  3. plawa

    plawa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    130
    Вау...којзнае колку сум згодна...па мене секој ден по 20 машки ми викаат здраво....мора да се заљубени во мене :)

    Мала шала....No offence

    Пробај да му дадеш некаков знак дека ти се свиѓа.... Може во моментов он е на некој машки форум и ги поставува истиве прашања, за тоа дали ти се свиѓа :)
     
  4. vikktorija

    vikktorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    епа проблем е шо незнам каков знак да му дадам дека ми се свиѓа...ајде кажи шо да направам ? :)
     
  5. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    доколку навистина сакаш да бидеш со него тогаш онака само пушти муабет малце пецкај го и ќе сватите сами!
     
  6. Philosopher

    Philosopher Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    9
    GREAT ! 8) Почни така на зезање..па после муабетче...и на крај само ќе си дојде. :D :inlove:
     
  7. vikktorija

    vikktorija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    2
    ајде ќе видиме до кај ќе терам вакаа...инаку ви благодарам многу за советитее :*
     
  8. unlucky

    unlucky Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    79

    по овие знаци сигурно те свиѓа.. бидеќи вие како што разбрав немавте муабет претходно тој немал шанса да се запознаете.. ама пошо очигледно похрабар почнал да ти зборува да види како ќе реагираш.. и сеа дај кажи што бидна на крај.. љубопитни сме, барем јас :rofl: :P
     
    На Philosopher му/ѝ се допаѓа ова.
  9. MonnaSi

    MonnaSi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 април 2011
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    536
    Гледај го HE IS JUST NOT THAT INTO YOU
    Мој совет , ако те свиѓа ќе најде како да дојде , да збори со тебе , ако сака да ти се јави , светот ќе го сврти , ќе ти се јави... Не дека треба да чекаш се на машкото , ама ако он сака ќе најде начин.... :)
     
  10. sugar

    sugar Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    67
    Епа ајде и јас да си се пожалам :)

    Идеме во исто школо,на моја возраст и многу ми се допаѓа. Секој ден во школо ми префрлува за нешто,ме зеза,се закача со мене и сл. На мсн исто праиме муабет само многу понормален од школо,има некои зезања и сл. но не до толку. За погледи да не зборам.. :$
    Незнам дали му се свиѓам или е нешто друго во прашање ... И ако му се свиѓам зошто не превземе нешто,ах ова машкиве :@
    Па имате ли некој совет како да му се приближам или нешто,зошто ако чекам јас на него,ќе дочекам... :)
     
    На bella.honey му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Philosopher

    Philosopher Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    9
    Феминки, јас делејќи совети паднав у депресија.
    Иам ист „проблем“. Вака:
    Ми се допаѓа еден гитарист :rock: :D и сега незнам што да праам.
    Порано, пред 2-3 месеца тој ми пишуваше ( не многу често ) и ми ставаше лајкс на слики на фб и на се, на линкови...итн итн...
    а сега само на линкови :doh: :D
    Мање битно тоа...
    И сега за викенд онака кога излагам ја со другарки, тој секогаш е до мене веднаш на маса...И нон-стоп ме гледа. :inlove:
    Онака преку ден, по улица кога го видам пак ме гледа, т.е зјапа |(
    Еднаш-два пати ми се има насмевнато.
    Бај д веј он има мана... :| се дрогира, да не речам дека е наркоман.
    Не е од тие болните да не можат ни една минута без дрога. Слушам дека е само на марихуана и нешо џоинт. А не кокаин,лсд, хероин...итн итн... Страшно е тоа...ипак не е само он шо зима такви работи.(неќам име да им спомнам)
    И сеа му се допаѓам...или???? :?:
    Па шо да праам...?
    Плс советт!!! :*
     
  12. sugar

    sugar Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    67
    Денес марихуана утре..којзнае што. Мене самата помисла на дрога ми е одвратна. :puke: Искрено,мислам дека би било најдобро да си најдеш некој поасален тип. Незнам стварно што повеќе да ти кажам зошто јас воопшто не би се ни загледувала во некој што се дрогира,без разлика дали е тоа марихуана или нешто појако. Нормално одлуката е твоја. :)
     
  13. unique123

    unique123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    373
    Дефинитивно не е рамнодушен према тебе, но тоа за неговата маана, такво нешто не се толерира и ако не почнал, најверојатно ќе почне со нешто појако. ПОдобро да се тргнеш од него пред да се заљубиш и да неможеш да го оставиш. Така да воопшто да не ти биде битно дали му се допаѓаш или не, тргни се дур е со време. Ова е мој совет, а ти си знаеш најодбро што да правиш, поздрав :)
     
  14. SexyPrincess

    SexyPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    132
    И јас се согласувам со unique123 одалечи се додека не е доцна!!!
    Сигурна сум дека ке најдеш друг дечко кој ке биде на место и доволен за тебе :) :)
     
  15. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    Нема зошто да паѓаш во депресија. По постов и дечково не е рамнодушен, ама размисли кои проблеми можеш да си ги направиш ако си со него. Не е играчка, сакала нејкела зависник е, може не од оние кои се хронични, али сепак спаѓа во групата на зависници! Не би ти препорачала да се плеткаш со него. Во ред е кокетирај си, ама немој ништо повеќе, сигурно има и други момци кои ти се допаѓаат а го немаат тој проблем! Денес марихуана, а утре? Размисли за последиците. Ти посакувам се најдобро!
     
  16. sugar

    sugar Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    67
    кога сте веќе тука,ако може едно советче за мене.. :angel:
     
  17. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    69
    Sugar те сака нема што! Долги разговори,погледи,зафаркавања сигурно те свиѓа. Ама можеби тој се плаши ти да не не го сакаш направи го првиот чекор биди посилна :muscle: ама не одма да му речеш „Еј те сакам ти мене ме сакаш?“ Викни го да излезете останете насамо флертувај. ;)
     
  18. unique123

    unique123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    373
    Ја мислам дека прво би требали да ја прашаш другарка ти што мисли за тоа, со оглед на тоа што ти е најдобра, ако она нема против само напред :D
     
  19. Philosopher

    Philosopher Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2011
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    9
    А само онака на „мување“ со него?? м? :wasntme: :?:
     
  20. badem4e

    badem4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    убаво те советуваат девојките тргни се со време не се залетувај со мување што даље то боље.. :)