Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Му се допаѓам или..?

Дискусија во 'Сингл' започната од vikktorija, 15 април 2011.

 1. scorpija986

  scorpija986 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  Ве молам за совет.... пред околу 1 месец се запознав со момче кое ми се допадна на прв поглед, го имав она чуство кога ти заигруваат пеперутките во стомак :) . Заедно работиме така да почнавме да се дружиме повеќе. Еден ден бегавме заедно од работа и почна да ми се отвора да ми кажува за бившата девојка дека немало шанси да му се смири оти она несака... (да не навлегувам ), ми кажа и работи кои искрено не се кажуваат на некој кој го знаеш еден месец дури и ме покани да се запознаам со неговата сестра. Имаме и сами останато а ништо не се обидува да направи, незнам дали сака да се запознаеме подобро оти ми имаше дека речено дека сака да си фати некоја за сериозно да се заозбили малце.. Дали да чекам да направи тој прв чекор, или јас да си преземам мерки му се допаѓам или не..... ?
   
 2. feminamk

  feminamk Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  20
  девојќи..ајде малце помош..:)
  вака..: во школо има едно момче и мн ми се свиѓа..првин на почеток не го приметував но сега откако почнав да се дружам со него онака почна да ми се свиѓа...
  пред некој ден спомна нешто како барам девојка за озбилно досадно ми е више од зае*анции...и онака почна да се закачка со мене почна да ме испраѓа, на сите слики и линкови става лајкови и коментира ..а мојата најдобра другарка му е и него најдобра другарка..
  па сеа се мислам..да потегнам чекор и да и речам да му спомне за мене..или да си ќутам додека на него не му текне дека постојам??
  девојќи фала однапред.:)
   
 3. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  294
  Супер е темава. Ако може некое советче за мене хаха :) xD
  Веќе 3 години сме во ист клас, дечкото стално ме задева, ми збори ова она, едно време ме свиѓал и сам призна а исто дозна дека и јас него. Али незнам дали уште му се допаѓам. Инаку, кога го зезаат демек сум го свиѓала ја него, поцрвенува и се обидува да ме одбегнува. Целосно сум збунета !!!
   
 4. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  ^ Па седни убаво некое време прави обичен муабет со него...па можеби пак ќе ти признае или ќе приметиш по неговото однесување.
   
 5. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  294
  Стварно фала за советчево. :) Ако има нешто ново, известувам ! :D
   
 6. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  262
  Немој веднаш нешто да му кажеш дека ти се допаѓа флертувај малку види на што сте бидејќи те запознал со сестра му, сте биле сами и ништо не направил. Или те сака ама не е сигурен што чувствуваш ти или те смета за блиска пријателка.
   
 7. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.247
  Допаѓања:
  5.099
  па затоа што ти е колега јас лично не би избрзувала, полека но сигурно каде и да е ќе проба нешто, бар мене така ми мириса ова ;)
   
 8. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  294
  Уште некој совет плус можии?? :wasntme:
   
 9. maartinaaaa

  maartinaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Ми треба ваше мислење..

  можеби една година сум заљубена во еден, си пишувавмее и слично, и пред 2 месеци сватив дека не ми е толку важен и почнав да си играм со него му се правам важна, цело време контра му идам.. и он поЧна секој ден да ми пиШува.. ме вика да се видиме кога има тренинг близу до мојата кука, коа ќе се видиме цело време ме гушка и бацува во образ, после когасум со другарка цело време неа ја гушка.. незнам Што сака да каже со тоа дали сака да ме направи лубоморна.. а во последно време цело време јас му викамм братчее а он мене сестроо.. сакам да примети дека не ми е повеке толку важен ама сепак коа ке дознааам нешто за него многу се нервираам.. секој ден ми става "лике на слики и линкови на фацебоок.. сакам да ми кажете дали мислите дека почнав да му се свиѓам .. сите блиски ми го кажуваат тоаа ама јас не верувам.. ми треба вашето мислењее.. Ч))) фала однапред
   
 10. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.835
  Пол:
  Женски
  Ми треба ваше мислење..

  Му се свиѓаш.
   
  На maartinaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.460
  Ми треба ваше мислење..

  Братче сестро ? !

  Човекот нејќе инцест да прави :!: .
  Немој со такви грешни мисли чедо , оваа другарка ти на неродениов брат би ти била снаа :| . Ако се бацуваат не им држи свеќа освен ако не им притреба помош во спалната соба :wasntme: .

  Да размените искуста не за друго . Пошо ова ме асоцира ко песнана на Ксенија р.и.п и Индира ...

  Абе што знам поделите го земи го долниот дел :P :wasntme:
   
 12. unique123

  unique123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  312
  Допаѓања:
  372
  Ми треба ваше мислење..

  На никој не верува, ама баш нас ќе ни поверува :^)

  Леле институција сме :!: :clap:
   
 13. maartinaaaa

  maartinaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Ми треба ваше мислење..

  ама тоа братче на зезање почнав да му го кажувам.. секогаш кога идам да се видам со него е многу добарр и сее а коа сме со некој мн се прави важен.. а еднашка го праШав што е во хороскоп и ми одговори шкорпија и ми вика а ти шо си и му кажав риба и ми вика а имаш видено ако се заедно рибата и шкорпијата како ќе им биде? потоаа е менаџер викедов и во петок и сабота на различни места и ми рече обавезно да сум седела со негоо ако не сум дошла ке ми с еналутел.. незнам повеќе што да мислам.. :D :)
   
 14. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.646
  Допаѓања:
  1.705
  Ми треба ваше мислење..

  Добро колкав е типов за да биди менаџер?Колку години сте разлика? По што гледам ти имаш 15
   
 15. maartinaaaa

  maartinaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Ми треба ваше мислење..

  има 3та година средно е :D на џуниор идеме :D :D
   
 16. Zlatusko

  Zlatusko Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  734
  Ми треба ваше мислење..

  Јас еднаш во Тин Шема прочитав дека ако ти се допаѓа некој, треба да му дадеш до знаење пример му понудиш пола од твојот кроасан на големиот одмор во школскиот двор. Така да, чим не ти понудил кросан ништо од свиѓањето. Логички.
   
  На DarkRose му/ѝ се допаѓа ова.
 17. maartinaaaa

  maartinaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Ми треба ваше мислење..

  а што не е во ред? другарками например блиските ми викаат дека сака да ме направи љубоморна затоа ја гушка .. не ја бацуваа иначе.. веќе неколку недели по ред, секој 2 ден ми звони да се видиме..
   
 18. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.660
  Допаѓања:
  27.559
  Ми треба ваше мислење..

  Па видете се ако веќе ти звони и ако ти сакаш да се видите. И тогаш ќе видиш најверојатно што сака од тебе, дали е сериозен (колку што може да биде за негови години) или сака да си игра.
   
 19. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.602
  Пол:
  Женски
  Па ти сама треба да знаеш дали му се допаѓаш или не, според неговото понашање.. И логично е со неговиве години да гушка (како ти што викаш пушта) на твои другарки само за да те направи љубоморна и за да види како би реагирала, ако не те интересира па немој воопшто па да се замараш па |( :talk:
   
 20. zizela111

  zizela111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  68


  или сељак тежок или те свиѓа...90% е првото.
   
  На ViktorijaMari му/ѝ се допаѓа ова.