1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Му се допаѓам или..?

Дискусија во 'Сингл' започната од vikktorija, 15 април 2011.

 1. Boka.A

  Boka.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  10
  Ако ти се насмевнува кога ке ти го рече тоа значи дека му се свиѓаш и ти ;) :*
  или пак ако му се РАЗВЕСЕЛИ денот кога ке те види значи дека има нешто :lol: :lol: :lol: :lol:
   
 2. Emma.A

  Emma.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  9
  И јас да се исповедам. Вака неодамна на фејсбук запознав едно дете кое на сликите на фб беше најубав *_* . се договоривме да се видиме отидов јас и што да видам гревота ич не е убав. Али детево на фб напиња нонстоп ми пишува лајкови ми става , се зеза со мене . Јас него не го сакам и да сакам неможам незнам како другар го осеќам. Али он ми вика дека секакогаш ке ме сакал почна и љубовни пораки да ми пишува на телефон -.- . по некад стварно се нервирам а нкогаш и ми е убаво што има некој шо ме сака. И сеа незнам што да правам да не му давам лажна надеж на детево али шо да му праам он сам така сака ... некој совет или нешо ? :) fala
   
 3. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.081
  Допаѓања:
  5.415
  Хм.. незнам како да ја опишам ситуацијава а уште помалку дечково.
  Што се вика, го знам од пред неколку години зашто тука живее татко му па често доаѓаше во мојата улица. (Разведени се неговите.) Ама сега се пресели засекогаш тука. Дечково да речеме со се другар му отсекогаш така ме привлекувале :$ ама он посебно. Проблемов со дечково е што со него никогаш незнаеш на што си, неможеш да знаеш дали е вистина она што го зборува или дали те зеза. Значи, испраќа мешани сигнали. Јас онака на фејсбук ги потчепнував тие теми (мување, врска и слично) и флертував со него ама онака како на зезанција зашто не сакав да си се заебам и да си добијам корпа зашто го знам каков е. А зашто порано он ме вреѓаше, се каравме стално ама пред некое време сам ми пиша, демек сум го заборавила, не ми текнувало да пишам итн. И кога го прашав за мување, ама исто на зезанција и он како еј зашто да не, демек имам муваторка ама она од кај ќе знае, гајле ти е. И нешто му викам еј ај да се ставиме во врска на фејсбук и ми вика абе неможам, ќе види демек другар ми ќе не зеза после, кој ќе го трпи. И после некој ден ми вика ај сакаш да се стаиме во врска.. |( Значи за неговите години, ептен ми е незрел. И океј, пред некој ден му пишувам на фејсбук, кај си бе брат? Ми враќа нешто во смисла, што сум го замарала, што сум сакала.. Па, што му е проблемот на него?! Го сретнувам следниот ден во автобус и ми вика ај, поттргни се мала. И стварно неможам да го сватам и дешифрирам, ако веќе сака нека ми каже убаво и јасно, а не вака само да си игра. Бар двајцата ќе си го направиме меракот, па ако премине во нешто поголемо океј, ако не не.
  И после ние женските сме биле комплицирани.. Ма, како да не. :D
   
 4. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  198
  јас мислам да бидеш искрена, да поразговараш со него, да му кажеш дека ти е само пријател. ако треба и повеќе пати кажи му го тоа, но биди цврста во твојата одлука.. размисли убаво, затоа што можно е подоцна да се каеш.. и како што реков биди цврста, ако си решила да бидете пријатели тогаш не дозволувај да те разубеди со некоја порака или ако ти каже дека е тажен и слично.. гуд лак.. :)
   
 5. Emma.A

  Emma.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  9

  Фала на совет. Ке пробам да му кажам упте неколку пати дека сакам да сме само другари па он како сака . И текју :)
   
  На L0ve му/ѝ се допаѓа ова.
 6. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.604
  Ема типов нема никакви намери со тебе.. женкариште големо е и единствена цел му е што повише девојки да смува за потоа да се фали кај другарите.. овој се заебава..

  Понашај се најгнасно што можеш.. затоа што он не те почитува како прво и основно и не заслужуваш така да се понаша кон тебе..!! мавни го! додека он те вреѓа има друго машко што би направило све за да биде со тебе. ова од искуство ти го кажувам
   
 7. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.081
  Допаѓања:
  5.415
  ВуманИнРед, ова да не се однесува на мене случајно? :D Зашто ако е за Ема малку не ми се совпаѓа. :)
   
 8. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.604

  оп извини блуепарадајз :lol: малце сум расеана да за тебе се однесуваше :)
   
  На blueeparadise му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Volinos

  Volinos Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Па вака имам 15 години и само што почнав средно.. во новото школо ми е преубавоо!!
  и сега ми се заcвиѓа едно дете неможам да се воздржам го гледам нон стоп,правам се само да му се доближам.. но немаме муабет пошто уште е почеток на годинава и страв ми е некако.. многу пати кога сум се затрескувала вака сум излагала повредена.. и сакам да ве прашам дали да дознаат моите другарки дали му се свиѓам нели да пробаат да не наместат..или да почекам да се здружам со него па после да видиме што како? помагајте!!! Фала однапред.
   
 10. MikaDj

  MikaDj Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Svidjas mu se 100%! :clap:
   
 11. ancetupance

  ancetupance Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2011
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  164
  Јас ( ама јас со моите 28 години) би постапила многууууу отворено.. Не е табу тема кога жената прва пројавува интерес и тоа отворен интерес..( а како сама ке си се почешаш никој нема да те почеша ) во смила ..ма кои другарки..настапи сама , отворено, сврти ја водата на твоја воденица со тоа што ке потенцираш дека не патиш од малограѓанштина ( па така ако рече после он нешто од типот ејјј види ја оваа ми се пушта ке свати дека ке испадне тежок сељак-па ке се воздржи). Дајте си време да го осознаете вашето пријателство и меѓусебен однос-но не премногу и предолго за да не се продлабочи чиста пријателска врска па после ке биде што знам..малку потешко... и ... забележала ти или не некои искрички од негова страна- тргни во поход... :*
   
 12. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.246
  Допаѓања:
  5.095
  знаеш како се прави тоа луп труп баш така му идеш и му викаш здраво дечко јас сум.... сигурно ќе имаш позитивни резултати, понатака секој нареден ден поздравувај го и комуницирајте. Ништо нема страшно во тоа да се запознаеш со некој. Сум била во иста ситуација како твојата што се вика уште учениците од клас не сум ги знаела а ми се допаѓал тип и баш така му пријдов и после наредни три години се дружевме беше година постар од мене. Но не сум размислувала веднаш сум приоѓала кога ќе ми се допаѓа некој. Само храбро
   
 13. cveke123

  cveke123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  633
  епа вака сега, еден ме свиѓаше за долго време, цело време почнуваше да ме зазборува и ми ѕвонеше на скајп да се видиме и ме прашуваше кој ми се свиѓа... Ама ја не кажувам ништо... ПОчна да ме неривра по некое време, пренападен беше, што да кажам... И сега се си свати, и престана мислев дека веќе не ме свиѓа ама приметив дека на моменти се загледува во мене, па кога ќе види дека јаго видов пополека се загледува во нешто друго... Што значи ова... Разбрав дека на почетокот ме свиѓаше ама што сега, пак ли?
   
 14. mimitka

  mimitka Активен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2012
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  3
  lugje pisuvam od mob i zatoa na latinica se izvinuvam,inaku vve molam z apomos ,vaka do sea site sto mi se svigale ne sum mozela da gi imam site me otkacuvale na nekoj nacin,zatoa sto ako zasvigjam nekoj mn go zamaram i mu disam vo vrat e sea dr mi e rpasanjeto .mi se svigja eden i e vo vrska tipot godina deka ,i sea nz dali mozam da napraam nesto so nego dali imma sansa znaci zborime na fb ova ona br mi pobara ama sto da napraam da ja ostavo devojka mu so meene da zamine ,ima nekoja taktika kako da mu go svrtam pametot
   
 15. debela123

  debela123 Активен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  5
  ајде и тука да си ја пробам срекава хахаха вака девојки се пишувам со еден од норвешка скоро 2 години сега на 1 август ке дојде во мк е сеа кога ке им спомнам на сите ми вика ради мене иде и ме зезат со е нормално другарките но јас мислам дека иде за да се прошета низ македонија затоа што има доста шетано дечкото и само му одлагам не денес утре и сега се реши за датата и ми пиша дека нејкел да ми смета ако сум можела да го шетам како другар добро ако не да идел на друго место за одмор ...вие со мислите му се допагам или само јас така мислам ?


  поззз
   
 16. hermosa

  hermosa Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2011
  Пораки:
  2.875
  Допаѓања:
  4.601
  Пол:
  Женски
  Првпат дечкото ќе дојде во МАКЕДОНИЈА,така?
  Ако ти си слободна,мислам ако немаш некои обврски,и ако немаш дечко да ти забрани,прошетај го момчево,море влечи го попат за нос :rofl: :rofl:
  се шалам
  Бидејќи добро го познавам машкиот мозок :D ,мислам дека му се допаѓаш,чисто сумњам дека би дошол баш само Македонија да ја шета.
  Најдобро ти знаеш да процениш,како комуницирате,те третира ли како другарка,или ти зборува на друг начин,каков интерес покажува за тебе.
  Пред се,убаво што се најавил,тоа значи навистина сака да дојде и тоа ти да му правиш друштво,и јас се слагам со другарките ,доаѓа за тебе.
  Прифати ,нека дојде дечкото,можеби ќе се роди љубов,а ако не,секако едно прекрасно пријателство.
  Поздрав :hai:
   
 17. debela123

  debela123 Активен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  5
  хаха фала многу на одговорот па ке пишам шо се десило за една недела
  држете ми среќа :*
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Dragana96

  Dragana96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  22
  е вака,ми се допаѓа еден дечко,си ставаме лајкови она ова,оној ден бевме на базен моето и неговото друштво и тој почна да ми зборува како ми било на одмор ,често и излегуваме во чаршија со другарите и си зборуваме...но порано мене ми се допаѓаше негов најдобар другар и тој тоа го знаеше...за 2 август одиме заедно и навистина незнам што да правам...
   
 19. American.Virgin

  American.Virgin Активен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  20
  абее мн ми се допагаат твоите мислења околу овие теми....мој чоееккк еее :rofl: :inlove: :*
   
 20. 117111

  117111 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  1
  Ај вака да ве прашам.Учиме заедно со тој што ми се свиѓа но никогаш немаме некој подолг разговор.Обично повеќето од клас ми бараат тетратки за да препишат и сл. он не комуницира со мене.Другарките ми викаат дека ме сака и дека се срами и затоа не комуницира со мене.Иначе на часовите си го местам мониторчето и цело време го гледам.Ај да видам што ќе кажете за ова?