1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Му се допаѓам со години....

Дискусија во 'Сингл' започната од macencef, 7 март 2013.

  1. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Значи, во една ваква ситуација сум. Кога бев помлада пред едно 5- 6 години имав кратка врска со човек кој беше 10 години постар од мене. Ја прекинавме врската заради притисокот од околината (многу бил постар и сл.). После неколку мои врски пропаднати, од кои последната пред неколку дена само, повторно стапив во контакт со него. Се бакнавме повторно....Секако веднаш не размислувам да му се вратам, но дали е можно да му се допаѓам со години, малку ме збуна со бакнежот...секако се договоривме да се гледаме и понатаму...Сакам мислење: дали е можно да му се допаѓам толку долго време? Дали цело време само чекал да проживеам како млада и после тоа повторно да ми се приближи? Хелп :^)
     
  2. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Хммм не очекував дека толку е комплицирано....15 прегледи ниеден коментар....
     
  3. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Ако сега имаш 27 години, тогаш си имала 21 а тој 31, сега ти имаш 27 години, тој има 37. Тој зар не е женет? А и бајаги постар е, ама ти си знаеш, голема си, што да ти кажеме ние сега, кога не ве знаеме ниту ви ја знаеме ситуацијата во која сте. Ако постоела љубов ќе сте се избореле за неа уште првиот пат. :?:
     
    На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
  4. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Абе можно е зошто да не? Секако, веројатно и тој си имал свој живот по раскинувањето, но потсвесно размислувал за тебе. Можеби баш затоа што за кратко сте раскинале, имал чувство дека нешто е недовршено. Ако ти е убаво со него, батали ги празните приказни на луѓето. Ако тој те прави да се чувствуваш убаво и удобно во сопствената кожа, нека ти биде и засолништето од злите јазици, кои верувај, ама верувај, за секој пар ќе се најдат да изреметат со нешто.

    Ко комшичето на мм шо викаше за него „Ааа ти си мирно девојче, си гледаш кариера/школо, овој дома не е приберен, шетаџија голем, авантурист. За тебе некој мирен.“ Да, уште мирен ми фали, на 40 години со неговиот пубертет да се расправам ко таа со нејзиното мирно маже, не може да го прибере сега од шетање. |( Ја и` реков „Е ако шо е таков и јас ќе прошетам малце.“ За да дознаам после дека таа пред мене го бркала со години, преку родители, роднини и тн. овој не ни сакал да излезе со неа.

    Како и да е, личноста со која треба да правиш муабет сега е тој. И двајцата сте возрасни, веројатно сте сфатиле што сакате. Иако, мислам дека што на 30 годишен човек тогаш му пречеле озборувања, не знам навистина колку ќе е паметно повторно да отворате стари рани.

    Не ни сакам да помислам на можноста дека тој е женет...не е, нели? Пошо ако е, само што соработував во уништување на жена која не ја ни знам.
     
  5. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Не, не е женет...А тогаш бев можеби и јас крива бидејќи паднав под влијание....Нормално е дека и двата имавме животи во меѓувреме и тоа не може да се измени..Сакам да пробам уште еднаш бидејќи не се заврши со изневерување, љубомора или нешто слично...Ќе видам што ќе биде овојпат, без ничие влијание....
     
  6. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Епа штом е така, пробајте бе злато. Никогаш не се знае каде ќе ве однесе. И мм ми беше старо познанство, значи еден муабет имавме направено во живот па 3 години подоцна пак се сретнавме, па и се фативме и сега сме во брак. Животов чудни патишта има. Среќно! :)
     
    На vitomir му/ѝ се допаѓа ова.
  7. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Ако тебе ти е океј,не слушај други што зборат,терај си го животот како ти одговара,и битно е ти да бидеш среќна и исполнета,и разликата во години и не е битна многу.
     
    На Angel4eeee му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Тогаш обиди се, секој заслужува шанса па и вие. Штом сте слободни, на никој не му правите штета. Познавам луѓе што се добри на душа, образовани, убави, паметни а уште не женети(мажени) а во поодминати години. Па не знам како да се изјаснам, ама жал ми паѓа зашто мислам дека секој заслужува да биде среќен само треба малку повеќе да се потруди. Кога тогаш среќата доаѓа и кај оние кои ја изгубиле вербата. Чудни се нашите патишта, никогаш не знаеме кон што ќе не одведат.
    Но добро размисли и испитај ја ситуацијата, можеби тој да не е истиот од пред 5-6 години, а можеби ниту тогаш да не си познавала доволно. А можеби тој е човекот на твојот живот, кој не си го запознала доволно како помлада, па животот ти дава втора можност.
     
  9. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Сепак не било за да биде со него....неговата неодговорност сеуште ме нервира и пред некој ден цел ден не ме ни побара по тел...Му реков да не ме бара повеќе. Почнав да се гледам со еден кој е препресладок. :D Мислам дека ќе ,, фатам,, шеќерна болест од него. Повеќе се гледам со него отколку со бившиот. Виш ми лак :*
     
  10. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    Си слушнала ли ти за вистинска љубов м ? :D
    Огромна е веројатноста да му се допаѓаш и после толку време...сега таман сте ги разгореле страстите :D
     
  11. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.090
    Допаѓања:
    11.257
    Можно е да те сака и по толку години. Јас имам слична приказна, со дечко со кој одев порано и е постар 7 год, тогаш бев мала па ја прекинав врската без причина. Само затоа што ќе кажат другите, јас тинејџерка. Е сега и тој не е женет, ни јас мажена. Тогаш мислев што околината ќе каже, не можев да се спротивставам, а знам и знае дека уште не сме се заборавиле иако поминаа неколку години. Се гледа тоа ве јаде со очи партнерот штом ќе ве види.
     
  12. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Од тааа околина и ја глупост ке си направев голема. Затоа Витомир е во право оди по патот како ти одговара,сигурно ти се љубоморни и ти се мешаат може навистина има нешто добро во него.Ја си се поправив уште одма му верувам бескрајно и кој што сака нека си вика ич не ми е гајле,мене ми е добро со него а сите ми викаат немој,наркоман е ваков е,таков е.стар е. Ама ја ако ги слушам нив ооооо далеку ке истерам. :inlove: :rofl: :lol:
     
  13. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски
    Se zavisi od tebe ako toj.ti se dopagja nema sto da mislis