1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

НЛО - вонземјани, природни феномени или тајна технологија?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од WildMk, 2 јули 2021.

 1. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.685
  Допаѓања:
  283.079
  Pentagon report says UFOs can’t be explained, and this admission is a big deal

  A report from the US task force dedicated to investigating UFOs — or, in the official jargon, UAPs (Unidentified Aerial Phenomena) — has neither confirmed nor rejected the idea such sightings could indicate alien visits to Earth.

  On Friday June 25, the Office of the Director of National Intelligence (ODNI) released its eagerly awaited unclassified intelligence report, titled “Preliminary Assessment: Unidentified Aerial Phenomena”.

  The report certainly does not, as many were hoping, conclude UFOs are alien spacecraft. Rather, it shows the task force hasn’t made much progress since first being set up ten months ago. Perhaps this is unsurprising, given its task.
  ------------------------------------------
  Едно што е значајно е дека е смената климата во однос на погледот кон сведоштвата за НЛО, со тоа сите можеме да се согласиме.
  Најголем процент од пријавите имаат некакво веќе познато и логично објаснување, но за мал дел нема.
  Е тој мал дел е 'проблемот' што ми ги копа очите.

  Не сум сигурна дека се вонземјани, бидејќи, според мене би биле глупави покрај таква технологија да се 'прикажат' и да бидат видени... освен ако не се тинејџери што им го дрпнале леталото на родителите и ошле да свртат еден круг низ Универзумот :D

  Ама што и да е, мене лично, ептен ме интересира.

  Судејќи по тоа дека новите технологии кои напредните земји ги развиваат, секогаш се чуваат во тајност, не би ме изненадило и да се летала направени од човечка рака, ама и да е така - сакам да знам!

  Дали вас ве интересира тематикава, или веќе ме визуелизиравте со tin foil hat? :D

  Penny for your thoughts :inlove:
   
 2. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  4.314
  Допаѓања:
  8.437
  Пол:
  Женски
  Последното е. Не верувам дека ќе признаат, попрво би лажеле дека тоа се вонземјани....што не е лоша идеја, ако си на нивно место. Колку совршен изговор би имале за манипулација со популацијата тогаш: "така треба, затоа што така велат напредните вонземјани кои ни мислат добро и сакаат да станеме како нив". Вонземјаните можат да бидат новиот Бог.
  Си прам и јас филмој.
   
  На MemoryOfUniverse и WildMk им се допаѓа ова.