1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Навика и одвика

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од LUCERKA, 9 јуни 2015.

 1. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  5.370
  Пол:
  Женски
  Се навика па се развика па се одвика:))........Смешно е женски а???Не ми е тоа муабетот....секоја навика има и одвика т.е одвикнување .Па ајде да споделиме на што сме биле ''навлечени''....
  Jaс едно време гризев мн нокти па се одвикнав....:rock:
   
 2. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  764
  Допаѓања:
  5.370
  Пол:
  Женски
  а да бев зависна од штикли сега повеќе не(hollest)
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 3. H.e.L.e.N.

  H.e.L.e.N. Нов член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Pusac bev jas sega veke ne :sun:
   
  На LUCERKA му/ѝ се допаѓа ова.
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.063
  Пол:
  Женски
  Грицкав нокти сега веќе не.
   
  На LUCERKA му/ѝ се допаѓа ова.
 5. tranquila

  tranquila Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2014
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  83
  И јас се одвикнав од грицкањето на ноктите.
   
  На LUCERKA му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.121
  Допаѓања:
  76.421
  Пол:
  Женски
  Имав навика секој ден да јадам чоколатца, но сега со оглед на времево и температурата, ги заменив со овошје и сладолед.
   
  На LUCERKA му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Janina

  Janina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2015
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  408
  Пол:
  Женски
  Imav navika koga ke sum u drustvo i koga ke prasam nesto a nekoj ako ne mi obrne vnimanie i vednas da recam: Fala na reckata,a sega poveke ne :D
   
  На LUCERKA му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  54.708
  Пол:
  Женски
  Се одвикнав од јадење на бел леб ( за среќа):D
   
  На 2212, LUCERKA и crazylady им се допаѓа ова.
 9. kvkviki

  kvkviki Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  67
  Пол:
  Женски
  Имав навика да ги расфрлам алиштата сега повеќе не. :D:D
   
  На LUCERKA и crazylady им се допаѓа ова.
 10. Neophodna

  Neophodna Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  569
  Допаѓања:
  548
  Пол:
  Женски
  Да ја врткам косата околу прсти
   
 11. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  3.291
  Допаѓања:
  20.743
  Пол:
  Женски
  Кога играв одбојка секогаш кога ќе ја мавнев топката викав 'Ау'. И после игра и дома продолжував несвесно да го кажувам.