1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Навики

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Sm.real, 17 јули 2011.

  1. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Навики навики имам и за извоз
    -секогаш раката ми е во коса
    -кога ги собувам чевлите секогаш едната е на една другата на друга страна
    -собните папучи секогаш ги оставам под маса, до кревет, на сред соба...
    -нон стоп ставање на крема за раце
    -нон стоп да имам лабело во близина
    -редовното грицкање на сончоглед
    -седење цел ден во пижами....
     
  2. BlondeGirl8

    BlondeGirl8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    115
    моја најлоша навика е тоа што секогааш ги крцкам прстите и никако не можам да се одвикнам од тоа а рацете веќе почнале да ми се тресат на овие години ? Некој совет ??
     
  3. Kristinna1

    Kristinna1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    125
    ми се чинит немат тоа совет
    ако има некој друг повелете кажете хД

    мојата навика е најлоша што ме чешат сегде (само за летово)
     
  4. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.001
    Пол:
    Женски
    Лоша навика ми беше тоа што грицкав нокти, ептен заразно ми беше, неможев никако да се одвикнам, но веке престанав сега ми се долги, одвај ги исчував, се намачив.И мило ми е што ја искоренив таа навика
     
  5. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.924
    Пол:
    Женски
    Кога ќе купам благи мастики и ми е досадно, за 10 мин - аш, ги снемуват. :wasntme: Навика ми е, а што да правам кога ми преблажуваат, една стави, па плукни, па друга стави и таа плукни ја и така... :tmi:
     
  6. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Имам навика да си го местам сама креветот.. :D
    Имам навика да доцнам едно 10 мин.. :lol:
    Имам навика сабајле сама да си правам појадок.. 8)
    Инаку порано имав навика да ги грицкам ноктите, но бала богу (да чукнам во дрво) се одвиканав.. :rofl:
     
  7. Elichka

    Elichka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2012
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    545
    Пол:
    Женски
    - Да ставам xD кога пишувам со некој на чат (освен кога сум лута)
    - Кога варам кафе, пример ставам едно лажиче шеќер, и уште малце на врвот. Секогаш :!: Иначе мислам дека нема да биде вкусно.
    - Имам навика да слушам музика пред да заспијам.
    - Исто така некогаш се расонувам со мувика.
    - Секоја втора реченица ми почнува со "иначе..." :?:
    - Имам навика секогаш пред да излезам од дома последна работа да ми е поглед во огледало.
    - Да чкрткам на нешто. (тетратките ми се лом :x )
    И уште мнооогу...
     
    На angelche16 и Heartbeat им се допаѓа ова.
  8. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    -грицкање нокти(како некоја 10годишна сум) |( :rofl:
    -исто и ја ко Глоси кога ќе купам благи мастики една по една дека брзо го губат вкусот и цело пакетче отишло,па пак нови :devil:
    -никако да облечам папучи па ни во зима...или ќе ги облчечам,ќе седнам на гарнитурата ќе ги соблечам и после заборам пак да ги облечам :tmi:
    -кога доаѓам дома и соблакам кондурите една на една страна друга наа 10 страна :$ :^)
     
  9. Dala

    Dala Популарен член

    Се зачлени на:
    17 септември 2012
    Пораки:
    1.512
    Допаѓања:
    1.890
    Имам навика секогаш кога ќе станам да си земам мастикА
    Кога ќе со легнам да ставам нешто меѓу нозе :tmi:
    Кога пијам да правам:глт,глт...
    Да го гњавам хрчакот
    СекогАш после јадење да си земам мастика.
    Кога ќе се изнервирам да викам:Значи Уф!
     
  10. NewYorker

    NewYorker Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    95
    -Многу јадам.
    -Често ја чепкам косата и така многу брзо ми се мрси.
    -Се што сум носела предходните неколку дена ми е расфрлано во соба,наместо да биде во плакар.
    други не ми текнуваат,иначе ова ми беа лошите навики,а за добрите ги имам многу. :)
     
  11. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    Навика ми е што седам цел ден во пижами,
    нонстоп гризам сончоглед,
    косата за дома мора да ми е врзана во пунџа,
    каде и да поминувам мора да се погледнам и да си ја видам рефлексијата во џам од кола,излог итн.
    стрикно заспивам со филм
    спијам со запалена ламба(ноќна) :!:
     
  12. Dog-lover

    Dog-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    1.510
    Допаѓања:
    3.743
    Пол:
    Женски
    Be-yo-nce јас исто како тебе навика ми е по цел ден да седам во пижами и косата во пунџа одма кога ќе дојдам од школо си ја правам.. :D имам навика да си ја чепкам косата, да ги гризам пижамите :tmi: (сите нови пижами ми се со дупки) да шкртам тетратки,кога јадма лебот во топчиња го правам....... :D
     
  13. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Non stop ja cepkam kosata(zatoa e mrsna na vtoriot den),gi grickam kozickite okolu noktite,dur krv ne potece;koga jadam lebot go pravam topcinja;gi dvojam noktite i raspukanite vrvovi na kosata;posle jadenje pijam casa voda;zaspivam so rakata piknata megu preponite;koga izleguvam zadolzitelno stavam karmin...
     
  14. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    Ауу сум имала тука уште еден ко мене :D Јас ако не сум слечена во пижами и ако не ми е косата во пунџа напраена ми се чини се гушам..Е сеа не ги гризам пижамите :D моите се искинати од перење на скоро секој два дена...Не можам да поднесам да легнам во пижами со мирис на манџа,кромид итн.па на секој два дена ги перам :D
     
  15. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Порано грицкав кожички околу ноктите и иако имав средени нокти, сепак изгледаа средно жалосно со осакатени кожички од страна. Се згрозувам дури и од помислата на тоа. :sweat:
    Врска немам како се одвикнав, најверојатно ми се смачило да ме пече ужасно секогаш кога чистам нокти со ацетон. :lol:
    Сега сум преокупирана да ја одвикнам мојата погруба половина од оваа смотана навика, ама малку тешко ми оди. |(

    Друга глупава навика ми е тоа што секогаш, ама баш секогаш кога забележувам некоја да речеме созреана мозолка, морам да ја стиснам така убаво и длабински, да излезе сета насобрана нечистотија, а за сметка на тоа после си носам „мали“ ранички, дури и за некои од нив уште го отплаќам цехот. :|
    Не дај Боже да забележам нешто пред излегување, дури и да сум веќе нашминката, сето тоа оди во аут и јас се фрлам на „работа“. :lol:

    Навика ми е и да го „поштам“, т.е. да го делам месото на резанки доколку забележам бело, мрсно и затетеравено делче. :worried:
    Затоа и избегнувам сувомеснато кое содржи белко.
    Садови морам да измијам убаво со сунгерче и сјај, инаку не би можела да се напијам ниту вода од чашката од која претходно јас сум пиела вода.
    Перфекционист сум и тоа голем, па многу е лошо што често претерувам и сакам сè да биде под конец.
    Едноставно не можам да бидам „широка“ душа и чинам имам повеќе глупави и лоши навики, отколку некои добри. :D
     
  16. valery15

    valery15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    112
    Навика ми е кога ке земам да учам брзо ми здосасува па земам си ја допирам косата и ги кинам расцветаните врвови. Иако мајка ми илјада пати ме опомена тоа да не го правам :worried:
     
  17. Ondula

    Ondula Популарен член

    Се зачлени на:
    1 март 2014
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    1.044
    Пол:
    Женски
    Си имам навика да ги грицкам кожичките околу ноктите. :@
    Исто и како Mishela кога ќе видам некое мозолче морам во моментот да го стиснам, па си одам со рани по една седмица. :swear:
    Имам и една глупа навика кога сум засрамена земам прамен во коса и го ставам во уста :fubar: кога ќе ми текне што сум направила во моментот сакам да ме голтне земјата. :@
     
  18. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.067
    Допаѓања:
    44.031
    Пол:
    Женски
    Исто како и повеќето феминки,ги грицкам кутикулите,навика ми е да седам по пижами по дома цел ден,навика ми е да слушам музика цел,кога спијам обавезно ставам тампони во ушите за да слушам апсолутно никаков звук,ролетните спуштени до крај ми се,секогаш по дома носам папучи,секоја ноќ ставам крем за лице,ја вртам косата низ прсти многу често,скоро пред секое излегување ги чистам патиките...друго не ми текнува :?:
     
  19. magic.girl

    magic.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    лоша навика ми е тоа што сакам се да ми биде исчистено и кога ке видам нешто прљаво одма го чистам или ивкам по мајка ми, исто така многу брзо се нервирам за некои ситници и секогаш се пикам каде што не ми е местото :D
     
  20. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.208
    Допаѓања:
    13.033
    Пол:
    Женски
    Лоша навика ми е пукањето на прсти. Знаете, како боксер спремен за борба. Некој може да си помисли дека го чекам да ми пријде, па да го истепам. :tmi:
    Друга невика, иако не верува оваа да е лоша, ми е тропањето со ноктите. Бидејќи ми се подолги, постојано кога ми е досадно си "свирам" со ноктите. Права музичарка. :D