1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Навлажнувач на воздух

Дискусија во 'Бебе' започната од Miss.Sweet, 10 ноември 2015.

 1. Miss.Sweet

  Miss.Sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  1.001
  Допаѓања:
  4.534
  Бидејќи веќе е почната грејната сезона, а со тоа и воздухот во домот е доста сув па ме интересира што користите за навлажнување на воздухот? Препорака за навлажнувач/јонизатор? Искуства со апарати за навлажнување на воздух?
  Јас по препорака на педијатар ставам влажна тетра пелена на парно и почесто проветрувам. Но се мислам за овој навлажнувач
  http://grouper.mk/m/skopje/deal/km-medical-navlaznuvac-vozduh Мислење?

  п.с Мислам дека ваква тема нема, но доколку има слободно спојте ја :)
   
  На daylight и eatpraylove90 им се допаѓа ова.
 2. mamita83

  mamita83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2014
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  423
  мене на подарок ми донесоа јонизатор и навлажнувач на воздух од топ шоп - го имам веќе 4 години и плус има лампа кога ти треба пригушено светло за навечер, како поминува времето ја користам само како лампа за навечер, во облик на јајце е. Додека го користев интензивно јонизатор/навлажувачот убаво функционираше, сега незнам што да направам бидејќи го немам користено повеќе време - страв ми е да го уклучам да не собрал прашина внатре, ќе треба да го проверам па ќе ти пишам сега во каква состојба е.
   
  На Miss.Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 3. eatpraylove90

  eatpraylove90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  860
  Пол:
  Женски
  I jas sakav da ja otvoram istata tema vo potraga sum po dobar navlaznuvac za vozduh zatoa sto sin mi ima suva kaslica koja ne pomina od sirupce pa mislam deka poradi toa sto sme so parno doma vozduhot e suv...A Dormeo navlaznuvac imam ali nema rezultat jas licno ne sum zadovolna
   
 4. Miss.Sweet

  Miss.Sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2011
  Пораки:
  1.001
  Допаѓања:
  4.534
  Јас вчера се јавив во КМ Медикал за купонот од Групер да прашам за навлажнувачот. Ми рекоа дека е истиот на chicco само без логото. Односно истата фирма што ги правела за chicco навлажнувачите сега се небрендирани, па се мислам дали да го купам. Некој искуство со навлажнувачов на chicco?
  [​IMG]
   
  На eatpraylove90 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. irena.1

  irena.1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  4.310
  Допаѓања:
  21.136
  Пол:
  Женски
  Добра е темава, баш во друга тема дискутиравме за овој проблем.
  и јас ставав нешто мокро на парното, но педијатарот ме искара, вика дека во материјалот има остатоци од прашак и омекнувач па тоа испарува во воздухот. Јас загревав вода на шпорет,со камилица. И неколку пати ноќе ја претоплував.
  Јас прашувам дали има едно исто апаратче да е и навлажнувач и прочистувач. И ако има да ми посочите модел.
  ovој го видов на групер, незнам дали го има некој
  http://grouper.mk/skopje/deal/km-medical-jonizator-plazma-generator
   
  Последна измена: 11 ноември 2015
 6. Bibi 88

  Bibi 88 Активен член

  Се зачлени на:
  6 март 2015
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Кас го имам на дормео, ме интересира дали мозе да ставам некое етерично масло, какво и по колку капки?
   
 7. Kaffe

  Kaffe Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2015
  Пораки:
  549
  Допаѓања:
  662
  Пол:
  Женски
  Да може и во пакувањето имаше етерично масло. Мене ме интересира како го чистете кај мене се појави бигор. Исто и каква вода ставате?
   
 8. eatpraylove90

  eatpraylove90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  860
  Пол:
  Женски
  Jas go cistev so ocet bigorot, a stavav obicna voda nekogas destilirana
   
  На Kaffe му/ѝ се допаѓа ова.
 9. blessed2

  blessed2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2015
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  265
  Пол:
  Женски
  Мајки од каде купивте навлажнувач за воздух? Нема поефтини од 4000 денари. Знаете ли негде да има поефини ? Топ шоп веќе не ги произведуваат, инаку им беа 2600.
   
 10. eatpraylove90

  eatpraylove90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2015
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  860
  Пол:
  Женски
  Jas od suviot vozduh se spasiv bez navlaznuvac :) Staviv na parnoto plasticni mali kockasti so voda i za dva dena obicno usparuva.Primetuvam podobruvanje i kaj sin mi i kaj sebe pa dodeka se resam za koj navlaznuvac (iako ovoj od dormeo sto go imam si stoi vo fioka) ke terame vaka :)
   
  На blessed2 и joy1 им се допаѓа ова.
 11. nice-girl

  nice-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2010
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  81
  На eatpraylove90 и blessed2 им се допаѓа ова.
 12. blessed2

  blessed2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2015
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  265
  Пол:
  Женски
  Fala vi mnogu :)
   
 13. bambusce

  bambusce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2014
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  594
  На blessed2 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ance87@

  ance87@ Активен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2015
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  На blessed2 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  9.057
  Допаѓања:
  109.386
  Sto mislite za jonizator?
   
  На Mari* му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Sunshine_1979

  Sunshine_1979 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  1.351
  Допаѓања:
  11.927
  Пол:
  Женски
  Имаме од Sharp 3 во 1, јонизатор, прочистувач и навлажнувач, со сите можни филтри, лани околу 28000 лупнавме за него по инсистирање на мм...го користиме нон стоп оти со сензори е - убрзува, забавува и менува програми по потреба! Мислам ОК си е ама нз по што би проценила!
   
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
 17. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.469
  pedijatarot bash zboreshe za jonizator, vikashe potrebno e i ako mozeme da si dozvolime.
   
 18. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  9.057
  Допаѓања:
  109.386
  Па и мене ми е за бебето. Затоа и прашав во таа тема. Не знаев дека има посебна тема веќе :) Кажете ми какви користите. Од 1700 има па нагоре. Многу прашина имам во станот и бебето е со мрсулчиња од неа. Пред да стане посериозно со алергии и кашлање, мора да најдам нешто ефикасно. Не знам оти има толку драстични разлики во цени. Која е разликата од оние од 1700 до оние од 36 000?
   
 19. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  14.280
  Допаѓања:
  69.788
  Пол:
  Женски
  Epa tie od 1700 pustaat samo parea, isto ko gezve na rerna da stais i da si vrie i da si se rasporeduva pareata :D a tie od 36000 imaat filtri cuda, go vlecat vozduhot go procistuvaat, go ispustaat vozduhot procisten... :) Ima drugar bas taka poskapicok procistuvac so voda, vodata se menuva, crna stanuva od prasinata sto ja cisti. A ovie od chicco, topshop do 7 iljadi vrska si nemaat i tie ne se procistuvaci, imam jas od chicco jonizator, navlaznuvac 7000den go lupnav , pogolema glupost nemam kupeno vo zivotov, taka si stoi prasini fakja. Golema razlika ima megu navlaznuvac, jonizator i procistuvac... A ti ako sakas prasinata da ja procituva ti treba procistuvac, ne jonizator, a procistuvac od 1700den nema :D nema ni od 5000den.. :)
   
  Последна измена: 24 јули 2016
 20. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  9.057
  Допаѓања:
  109.386