1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Навлажнувач на воздух

Дискусија во 'Бебе' започната од Miss.Sweet, 10 ноември 2015.

  1. Miss.Sweet

    Miss.Sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    1.001
    Допаѓања:
    4.535
    Бидејќи веќе е почната грејната сезона, а со тоа и воздухот во домот е доста сув па ме интересира што користите за навлажнување на воздухот? Препорака за навлажнувач/јонизатор? Искуства со апарати за навлажнување на воздух?
    Јас по препорака на педијатар ставам влажна тетра пелена на парно и почесто проветрувам. Но се мислам за овој навлажнувач
    http://grouper.mk/m/skopje/deal/km-medical-navlaznuvac-vozduh Мислење?

    п.с Мислам дека ваква тема нема, но доколку има слободно спојте ја :)
     
    На daylight и eatpraylove90 им се допаѓа ова.
  2. mamita83

    mamita83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2014
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    426
    мене на подарок ми донесоа јонизатор и навлажнувач на воздух од топ шоп - го имам веќе 4 години и плус има лампа кога ти треба пригушено светло за навечер, како поминува времето ја користам само како лампа за навечер, во облик на јајце е. Додека го користев интензивно јонизатор/навлажувачот убаво функционираше, сега незнам што да направам бидејќи го немам користено повеќе време - страв ми е да го уклучам да не собрал прашина внатре, ќе треба да го проверам па ќе ти пишам сега во каква состојба е.
     
    На Miss.Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  3. eatpraylove90

    eatpraylove90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    861
    Пол:
    Женски
    I jas sakav da ja otvoram istata tema vo potraga sum po dobar navlaznuvac za vozduh zatoa sto sin mi ima suva kaslica koja ne pomina od sirupce pa mislam deka poradi toa sto sme so parno doma vozduhot e suv...A Dormeo navlaznuvac imam ali nema rezultat jas licno ne sum zadovolna
     
  4. Miss.Sweet

    Miss.Sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2011
    Пораки:
    1.001
    Допаѓања:
    4.535
    Јас вчера се јавив во КМ Медикал за купонот од Групер да прашам за навлажнувачот. Ми рекоа дека е истиот на chicco само без логото. Односно истата фирма што ги правела за chicco навлажнувачите сега се небрендирани, па се мислам дали да го купам. Некој искуство со навлажнувачов на chicco?
    [​IMG]
     
    На eatpraylove90 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. irena.1

    irena.1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 ноември 2012
    Пораки:
    4.358
    Допаѓања:
    21.331
    Пол:
    Женски
    Добра е темава, баш во друга тема дискутиравме за овој проблем.
    и јас ставав нешто мокро на парното, но педијатарот ме искара, вика дека во материјалот има остатоци од прашак и омекнувач па тоа испарува во воздухот. Јас загревав вода на шпорет,со камилица. И неколку пати ноќе ја претоплував.
    Јас прашувам дали има едно исто апаратче да е и навлажнувач и прочистувач. И ако има да ми посочите модел.
    ovој го видов на групер, незнам дали го има некој
    http://grouper.mk/skopje/deal/km-medical-jonizator-plazma-generator
     
    Последна измена: 11 ноември 2015
  6. Bibi 88

    Bibi 88 Активен член

    Се зачлени на:
    6 март 2015
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    54
    Пол:
    Женски
    Кас го имам на дормео, ме интересира дали мозе да ставам некое етерично масло, какво и по колку капки?
     
  7. Kaffe

    Kaffe Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2015
    Пораки:
    549
    Допаѓања:
    663
    Пол:
    Женски
    Да може и во пакувањето имаше етерично масло. Мене ме интересира како го чистете кај мене се појави бигор. Исто и каква вода ставате?
     
  8. eatpraylove90

    eatpraylove90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    861
    Пол:
    Женски
    Jas go cistev so ocet bigorot, a stavav obicna voda nekogas destilirana
     
    На Kaffe му/ѝ се допаѓа ова.
  9. blessed2

    blessed2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2015
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    265
    Пол:
    Женски
    Мајки од каде купивте навлажнувач за воздух? Нема поефтини од 4000 денари. Знаете ли негде да има поефини ? Топ шоп веќе не ги произведуваат, инаку им беа 2600.
     
  10. eatpraylove90

    eatpraylove90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2015
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    861
    Пол:
    Женски
    Jas od suviot vozduh se spasiv bez navlaznuvac :) Staviv na parnoto plasticni mali kockasti so voda i za dva dena obicno usparuva.Primetuvam podobruvanje i kaj sin mi i kaj sebe pa dodeka se resam za koj navlaznuvac (iako ovoj od dormeo sto go imam si stoi vo fioka) ke terame vaka :)
     
    На blessed2 и joy1 им се допаѓа ова.
  11. nice-girl

    nice-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2010
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    111
    На Mar.ina.41, eatpraylove90 и blessed2 им се допаѓа ова.
  12. blessed2

    blessed2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2015
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    265
    Пол:
    Женски
    Fala vi mnogu :)
     
  13. bambusce

    bambusce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2014
    Пораки:
    249
    Допаѓања:
    594
    На blessed2 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ance87@

    ance87@ Активен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2015
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    На blessed2 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.208
    Допаѓања:
    124.086
    Sto mislite za jonizator?
     
    На Mari* му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Sunshine_1979

    Sunshine_1979 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2015
    Пораки:
    1.351
    Допаѓања:
    11.927
    Пол:
    Женски
    Имаме од Sharp 3 во 1, јонизатор, прочистувач и навлажнувач, со сите можни филтри, лани околу 28000 лупнавме за него по инсистирање на мм...го користиме нон стоп оти со сензори е - убрзува, забавува и менува програми по потреба! Мислам ОК си е ама нз по што би проценила!
     
    На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
  17. DigY

    DigY Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2011
    Пораки:
    3.479
    Допаѓања:
    6.477
    pedijatarot bash zboreshe za jonizator, vikashe potrebno e i ako mozeme da si dozvolime.
     
  18. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.208
    Допаѓања:
    124.086
    Па и мене ми е за бебето. Затоа и прашав во таа тема. Не знаев дека има посебна тема веќе :) Кажете ми какви користите. Од 1700 има па нагоре. Многу прашина имам во станот и бебето е со мрсулчиња од неа. Пред да стане посериозно со алергии и кашлање, мора да најдам нешто ефикасно. Не знам оти има толку драстични разлики во цени. Која е разликата од оние од 1700 до оние од 36 000?
     
  19. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.663
    Допаѓања:
    72.564
    Пол:
    Женски
    Epa tie od 1700 pustaat samo parea, isto ko gezve na rerna da stais i da si vrie i da si se rasporeduva pareata :D a tie od 36000 imaat filtri cuda, go vlecat vozduhot go procistuvaat, go ispustaat vozduhot procisten... :) Ima drugar bas taka poskapicok procistuvac so voda, vodata se menuva, crna stanuva od prasinata sto ja cisti. A ovie od chicco, topshop do 7 iljadi vrska si nemaat i tie ne se procistuvaci, imam jas od chicco jonizator, navlaznuvac 7000den go lupnav , pogolema glupost nemam kupeno vo zivotov, taka si stoi prasini fakja. Golema razlika ima megu navlaznuvac, jonizator i procistuvac... A ti ako sakas prasinata da ja procituva ti treba procistuvac, ne jonizator, a procistuvac od 1700den nema :D nema ni od 5000den.. :)
     
    Последна измена: 24 јули 2016
  20. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.208
    Допаѓања:
    124.086