1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Награда и казна

Дискусија во 'Секс' започната од mihaela.barbi, 9 февруари 2013.

 1. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  138
  Дали сексот во врската/бракот го користите како награда за доброто однесување на партнерот и спротивно како казна доколку тој не се однесува како што треба.
   
 2. Zlatnata.Alis

  Zlatnata.Alis Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  79
  пробувам понекогаш да го казнам кога ќе ме налути, ама ич не ми успева, се палам на секој допир :$ си знае човекот како и каде :P
   
 3. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  Е како не, немам друга работа... па ако наводно него планирам да го казнам без секс и сама се казнувам. Не оди тоа така.
   
 4. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.684
  Допаѓања:
  97.983
  Пол:
  Женски
  Награда!
  Зашто се зачувува бракот,и ако го нема со мене,ќе има некоја друга која е расположена или ќе и треба некој по најголем дожд и снег да тркне по ленор омекнувач кој е на акција.
  Казна!
  Повремено,чисто да докажам дека сум цврст карактер.
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.143
  Допаѓања:
  76.544
  Пол:
  Женски
  Со казнување ништо не се прави. Ти ќе го казнуваш и нема да му даваш и тој тоа ќе си го побара кај друга.