1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Награда

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од neo, 20 август 2015.

 1. neo

  neo Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  163
  Ви се случило да ви се јават на телефон и да ви кажат дека сте добитник на некаква награда + бесплатен ручек? А вие врска немате со фирмата, но ве извлекле затоа што тел. број им го дал некој ваш пријател кој што ги користел нивните услуги.8-|
  Најверојатно се работи за некаква измама, но не им го знам сценариото. Дали промовираат некаков производ, или подарокот не крај да излезе дека треба да се плати.... Доколку има некој вакво искуство да сподели...
   
 2. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.073
  Допаѓања:
  11.216
  Не треба да се плати. Те викаат на ручек и промовираат кебиња од 300 евра, перници од 2000 денари, алки од 800 денари, појаси...Кој сака од присутните ќе купи.
   
 3. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.535
  Пол:
  Женски
  Наградата на секој што го викнале е или ланче за на врат или за на рака, со некакви магнети е.
   
 4. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.370
  Допаѓања:
  9.306
  Пол:
  Женски
  Да се имаат јавено еднаш и ни имаат речено добитник сте на 100.000 денари а ние паднавме во транс од смеење :rofl::rofl::rofl:
   
 5. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.205
  zvuci kako scamerite so vikaa luge u makedonska kuka
  ne bi odel

  sekogas mozes da si zemes kebe od pazar/prodavnica
  a magneti sigurno ima i na aliexpress
   
 6. JollyGirl

  JollyGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  6.108
  Допаѓања:
  75.389
  Пол:
  Женски
  И на моите им се јавиле демек извлечени за награда.. вечера за 4ца. Ама среќа неколку дена пред тоа, на таа "вечерата" бил пријател на татко ми и му кажал дека само по едно сокче давале без пари, а ако сакаш плус пиење сам да си платиш и сендвич да купиш....и во меѓувреме тие промовираат некој производ (facepalm)
  Баш јака награда...од кога едно скоче се смета за вечера за 4ца?
   
 7. maca cvet

  maca cvet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2014
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  455
  Пол:
  Женски
  нонстоп се јавуваат за награди ама да си ја купиш наградата не ја даваат без пари
   
 8. neo

  neo Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  163
  Ове повторно ми се јавија, компанија Магнибу дава подарок Магнетен стегач за зглобови + ручек или вечера за двајца. И промоција на нивните производи.
  И сега повторно сум во дилема? :|

  Едит:Сега се потсетив на темата, добро што не им отидов.
   
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.132
  Допаѓања:
  76.476
  Пол:
  Женски
  Нас дома од Топ Шоп ни се имаат јавено, дека доделувале Дормео перници, термо ќебиња и што уште не и нас не извлекле. Нешто сме зеле а нешто од кое немаме потреба љубезно сме одбиле.
   
 10. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  Се јавуваат за промоции на нивни производи, до сега секогаш ги одбивам, зашто знам дека ќе замараат и убедуваат, за да им се купи некој производ.
   
  На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.