1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Награди од квизови

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од skenco, 2 јули 2013.

  1. skenco

    skenco Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    49
    не најдов ваква тема па ај да видиме колку учествувате во наградни квизови и дали имате освоено несто.
    јас искрено да ви кажам има добиено многу награди од квизот ,,срекни коцки,,се јавив 3 пати и ги собрав првиот и вториот пат првите две награди а третиот го добив и третото ниво освоив викенд

    какво е вашето искуство :)
     
  2. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    1.359
    сте добиле ли награди од квизови

    На среќни коцки сеуште се немам јавено,али ќе биде :)

    Имаше порано еден квиз,"чиста сметка,долга љубов",незнам дали го памтите. :?:
    Епа на тој,си лапнав двд.Тоа е најголемата награда до сега што сум ја добила.

    Помали награди:
    *еден куп влезници за во кино,само се гагам :lol:
    *влезници за концерти
    *це-де од една група
    *едно патување,кое требаше гратис да биде,ама искочи ѓавол ипол :(

    И толку..во иднина повеќе :lol:
     
  3. something

    something Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2011
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    1.370
    сте добиле ли награди од квизови

    До сега немам добиено
     
  4. loveintheair

    loveintheair Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2013
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    сте добиле ли награди од квизови

    na bingo uste mnogu porano..pred 8-9 godini 3000denari zedov hihi <3
     
  5. skenco

    skenco Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    49
    сте добиле ли награди од квизови

    и јас на бинго имам добиено 2 линии еднаш и другото све утешна награда 1 бинго ливче :)
     
  6. a.c.k.a

    a.c.k.a Популарен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    608
    сте добиле ли награди од квизови

    пред 10 тина год на бинго 10 000 ден. 25 000,на гребки 1000 ден понекогаш и нешто ситно 200 ден,100,одмор на крф :D,уште сакам во казино да флезам и таму да ми се падне нешто и повеќе нејќам :rofl:
     
  7. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.068
    Допаѓања:
    1.359
    сте добиле ли награди од квизови

    Kaков сон сум сонувала,морам тука да го споделам зошто е поврзан со темава. :rofl:
    Сонував како сум се јавила кај Драган во среќни коцки и сум добила награда еден куп сендвичи од лесковачка. :lol: :lol:
    Пресреќна сум била. :$ :$ :rock:
     
    На Dimkovska123 и Lella им се допаѓа ова.
  8. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.527
    Пол:
    Женски
    сте добиле ли награди од квизови

    Денес нон стоп вртев во Среќни коцки, ама никако не добив врска. (Цело време беше зафатено) :@ :envy:
    Секако прв ден може немав среќа од прва рака, прв пат се решив да се јавам, некоја награда да освојам, не за џабе гледам серии :lol:
    Се надевам на повеќе среќа утре ;)
     
  9. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    сте добиле ли награди од квизови

    Не сум добила до сега
     
  10. Saxobeat

    Saxobeat Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    99
    сте добиле ли награди од квизови

    Да јас сум добила кога беше квизот Ајде да се обложиме ми се паднаа кујнски ножеви од цептер за мерак се
     
  11. dream.queen

    dream.queen Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2012
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    191
    Пол:
    Женски
    сте добиле ли награди од квизови

    имам добиено само фен за коса. :)
     
  12. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    сте добиле ли награди од квизови

    Јас ништо немам добиено.
     
  13. the-dark-angel

    the-dark-angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    37
    сте добиле ли награди од квизови

    добив смоки... :D
     
  14. Iztrq

    Iztrq Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2013
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    19
    Сте добиле ли награди од квизови

    Сум добила награда од една наградна игра на пепси :D и уште една награда нешто домаќинско мајка ми ме запишала случајно дека јас имам најмн среќа во семејството за такви работи :D
     
  15. LittleChili

    LittleChili Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2013
    Пораки:
    507
    Допаѓања:
    2.213
    Сте добиле ли награди од квизови

    Само испраќав кодови за синалко демек нешто ке се падни и шипак , и од тоа на оне наградите...
    Никогаш ми се нема паднато ништо во минус влегов со тоа од оне кога беше :tmi:
     
  16. skenco

    skenco Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    49
    Сте добиле ли награди од квизови

    za cresa-jagoda
    нема врски фаќање во срекни коцки,јас тоцно успеав да добијам линија 3 пати ама тоа беше на самиот почеток на квизот и тоа висев на тел. цело време а сега искрено и нема убави награди јас првиот пат добив вецера за двајца во ,,скопски мерак,, ,вауцер кај др.анцевски,вториот пат 2,5кг.кафе и цадор,пакет кашкавал,комплет филџани,третиот пат-детска играцка,парфем,викенд за двајца и фен за коса
    ти посакувам срека и биди упорна веднаш уште пред да завршат вестите звони :call:
     
    На LittlePinky и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  17. HollyWoodGirl

    HollyWoodGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    316
    Сте добиле ли награди од квизови

    Не. Никогаш. :devil:
     
  18. bojanalove

    bojanalove Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    21
    Сте добиле ли награди од квизови

    do sega dosta nagradi imam dobieno.. ipod od rexona, chashi od coca cola, drsovi, fudbali, patuvanje vo albanija.....
     
  19. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    854
    Сте добиле ли награди од квизови

    4 влезници за Џандар збира, ее одамна беше тоа, на времето кога сум била 3-4 години 8) татко ми испратил купони на мое име :)
    Влезници за концерти, за аква парк, цеде од позната пејачка, во наградната игра на Ладна добив ваучер за спа третман :geek: :D можеби има уште нешто, ама не ми текнува сега.
     
  20. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.751
    Сте добиле ли награди од квизови

    ништо...САМО СМЕТКА ОД 5000 ДЕН КОГА ВРТЕВ НА ИЗИ МИЗИ И НЕ МЕ ВКЛУЧИЈА А ОНО ДА СИ НАПЛАТУВАЛО УШТЕ КОГА ЗАЗВОНИШ АХХ БЕ :devil:
     
    На eliesaab и bojanalove им се допаѓа ова.