1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Наградна игра со ФИСКАЛНИ СМЕТКИ

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Nana19, 6 декември 2013.

  1. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752
    нема врска тоа .
    важат фискални сметки од 1 денар па нагоре
     
  2. TheSecret

    TheSecret Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    4.238
    Допаѓања:
    7.958
    Пол:
    Женски
    А ти залепија ли некаква маркица на пликот? Мене исто 16ден ми земаа, но девојката го стави во едно купче каде што имаше и црвено плико :o а нели треба бели..а сакав препорачано да го пратам и ми вика неможе и никаква маркица ни ништо не залепи на пликот :o милјон посто крадат :devil:
     
  3. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752

    претерувааат !!!!
     
  4. SnowWhite91

    SnowWhite91 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 септември 2012
    Пораки:
    1.153
    Допаѓања:
    1.398
    Ми залепи од тие лентите кои ги ставаат секогаш на плико. Во правоаголна форма што е со жолтеникава боја.
     
  5. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    А ако има во плико повеќе фискални од иста продавница и од ист ден ? Ми дадоа повеќе , нема да ги фрлам сигурно. Ќе ги распределам во повеќе пликоа ама нема валда врска што има пример 3-4 од иста продавница :^)
    И да , ако се носат директно во зградата на МТВ , треба само внатре ливче со име презиме да има или ?
     
  6. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
    Нема врска не се потресувајте толку, убаво е нагласено важно е да е важачка фискална, а дали ќе бидат од 20 дуќани или еден не е битно :)
     
  7. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Собирам, имам 40 собрано треба да пратам два плика, ќе соберам уште :)
     
    На Kikka.C19.20 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. summer-lover

    summer-lover Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2013
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Женски
    Сите продавачки ме знаат ..собирав едно време и мислам дека ги загубив :wasntme:
     
  9. Florenca

    Florenca Активен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2013
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    44
    Пол:
    Женски
    Незнам дали ке биде наместено извлекувањето или воопсто целава наградна игра ,ке видиме кога ке ги доделуваат наградите. Погоре прочитав некој праша која е поентата на играва , дали е тоа собирање поени на владава , демек делеле станови коли итн. Мислам дека најголемиот ефект од играва е луѓево конечно да стекнат навика да си бараат фискални и да не излегуваат од продавница без фискална. Мислам дека целта е постигната. Гледам луѓево буквално се тепаат да си ја земат сметката , а некои и наместо на една сметка , као заборавиле да земат уште нешто па од една продавница со едно пазарење си земаат и по две-три сметки. :lol:
     
  10. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Во врска со тие 60 ден.. јас разбрав дека се носеле и во лотарија на македонија каде што има продажно место и ти наплаќале 50 ден од плик :o и си го ставаш во кутија пликото со фискалните...
     
  11. Azriel1

    Azriel1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    406
    Јас не збирам, и така нема да добијам стан :D , ама денес приметив дека овие по супермаркетиве дури сега не даваат сметки и треба да ги потсетуваш. Два пати во ист ден ми се случи. А и што е поентата на награднава? Демек јас да им барам фискални на оние што се должни да ми дадат, од кога памтам за себе во државата се воведени фискални и сега јас треба да ја вршам работата на државниот инспекторат за оние што досега не научиле дека имаат законска обврска да делат фискални. Абе циркус.
     
  12. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Првите 20 се собрани...скоро и второто е готово.
    Ама сега кога читам 60ден. од плик...... :| да не се мрднале малце повеќе?
    Па 3 честитки во странство што пратив, од кои едната беше за Америка, вкупно ме чинеа 108ден.
     
  13. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    Се тепаат луѓево за фискални а пред тоа да му ја туткаш во рака ќе ти ја фрли на сред дуќан :x
     
  14. linguaragazza

    linguaragazza Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2012
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    216
    Пол:
    Женски
    Добро кој го пушти муабетов дека е 60 денари? Нема врска,16 денари со марка,со плик,со сите работи е. Само да се каже нешто,па дали е така,небитно.И навистина мислите дека до вашите фискални им е? Па тие денеска куцаат секој/а по стотина фискални од кои пола им остануваат,па сега вие израчунајте ;)

    Јас ќе пратам затоа што и пред награднава игра секогаш си ги земав сметките и паричникот секогаш ми се полни со сметки,вака барем си се лажам дека можеби ќе добијам нешто.
     
    На Snow-Queen му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.752
    имам околи 60тина но се уште не сум ги пратила планирам да ги оставам дирекно во државна лотарија не ми се игурни поштариве се изнаслушав разни причи
    а што се однесува до фискалните не даваат во последно време е дури сега инспекторите треба да појдам од продавница на продавница
     
  16. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Дали важат фискалните сметки издадени од спортски обложувалници, паркинг, патарина? о.О
     
  17. MalaMedena

    MalaMedena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    178
    какво време дојде,кога пазарите побрзо гледате фискалната да ја земете, а кусурот го заборавите
    хаха :D
     
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    http://press24.mk/promeni-vo-nagradnata-igra-so-fiskalnite-eve-kade-mozhe-da-gi-ispratite-kovertite

    Промени во наградната игра :)
     
  19. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477

    Секако дека важат,значи нема врска за каква услуга е само фискална да е :D

    Инаку јас сабајле го пратив првото плико.Комплетирано и скоцкано,зашо?
    За тоа вработениот да го тутне во една фиока таму..
    Поштарината е 16 ден.Се сомневам дека и ќе биде пратено,но да бидеме малку оптимисти.

    **
    Инаку дека живеам во мал град,и нели муабетите брзо се шираат.Станува збор за тоа дека од поштата не ги праќале пликоата за наградната игра,туку ги фрлале во канта.Пликоа наменети за играта биле пронајдени на местото каде што целиот смет од градот се собира.Сеа колку има вистина во тоа не знам :?:
     
  20. Irrepleceable

    Irrepleceable Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    1.069
    Допаѓања:
    1.360