1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Наградни игри

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од irenna, 2 мај 2010.

 1. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.437
  Пол:
  Женски
  Дали играте наградни игри? Во кои наградни игри сте учествувале и дали до сега сте добиле некоја награда?
  Сега е актуелна наградната игра на Нескафе па дали некој собира ќесички, сакам да знам што е највредното нешто што сте го добиле како награда ?
   
 2. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.473
  Хаха кај мене дома само ЛАДНА и ДОБРА ВОДА пиеме и кога беше наградната игра преку 50 пликови имав испратено а можда и повеќе ( во еден плик по 5 капачиња се ставаа) и ништо не ми се падна :) А некој може само еден плик да пушти и да му се падне наградата ама тоа е среќа :)
   
 3. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.287
  Пол:
  Женски
  Праќав јас недобитни ливчиња од спортска. Три кола по ред праќав по 5-6 пликоа и имаше многу награди ама мене не ме извлекоа. А за Нескафе имам соберено 7 досега, чекам да соберам уште па да пратам повеќе пликоа наеднаш. Ама искрено не верувам баш во овие работи, мислам дека повеќето се наместени.
   
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.776
  Допаѓања:
  25.448
  Пол:
  Женски
  Имам играно една наградна игра, а тоа беше пред 8 години. Наградната игра беше на Палома. Добив чадор за сонце.
   
 5. Oluska

  Oluska Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  24
  Ја имав испратено лани летото 30 плика со стапчиња од сладоледите од Фриком и ништо.Важно се изналижав сладоледи :rofl: Ја играв и наградната игра од Скопско не знам колку кредит не потрошив и ми се падна само едно капче и од мака не си го ни земав.Им го поклонив :lol:
   
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.093
  Допаѓања:
  194.008
  Пол:
  Женски
  Па не играм нешто многу, онака ако ептен ми се свиѓаат наградите, па да си ја пробам среќата. Порано многу повеќе учествував, ама сега послабо некако, иако си реков да пробам во оваа награднава игра на Нескафе... ама играта ќе заврши, а јас уште не сум почнала да собирам :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  Како и да е, јас лично немам добиено никаква награда - веројатно таква ми е среќата :P
   
 7. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.834
  Пол:
  Женски
  не играм наградни игри, а сакам да добивам :D само еднаш имам лицитирано на аукцијава што беше на А1 :)
   
 8. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.041
  имам добиено награда кога бев малечка..ама се тоа било наместено(иако јас немав појма пошто не учествував) :lol: ..од мојот драг тетин која работеше во фирмата која ја организираше нагр. игра...сепак јас се израдував..дете нели :) ..а вака имам чат пат малку учествувано во нагр. игри и не сум добила ништо 8)
   
 9. Miss-Perfect

  Miss-Perfect Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2010
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  73
  Хахаха темава ме потсети на нешто. Првата награда што ја добив беше 10 Simka чоколади (мислам дека така се викаа). Имаше една детска емисија на Сител, во која еден од гледачите што се јавиле во емисијата на крајот добиваше 10 Чоколади. Бев пресреќна кога го кажаа моето име :D Памтам дека бев некаде 5-6 одделение и цело одд наредниот ден збореше за мене :) Се изнајадов чоколади тогаш со другарките :D Имам исто така добиено и паричник од една наградна игра на Boss цигарите пред 3-4 години, музичко CD на летна наградна игра на Coca Cola... Али сепак најомилена награда ми е таа со чоколадите, до ден денес се смејам кога ке се сетам :P Позз :hai:
   
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.337
  ne sum igrala nesto mnogu,ama i od toa malku nikogas nisto ne dobiv.
  a i koga bi dobila,mislam deka kolku ke se raduvam tolku i ke se pokajam koga ke treba da se pojavam na televizija i da gi izreklamiram-e toa mi e odvratno
   
 11. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.107
  Пол:
  Женски
  хаха како јас да сум го напишала ова :D Ма не да ми е одвратно, подобро не би ја подигнала наградата отколку да се појавам на телевизија „ јас сум таа и таа, и добив награда, играјте и вие “ :lol: Нема шанси. Е добро да ми се падне автомобил малку ќе се подразмислам :rofl:
   
 12. vikimk

  vikimk Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  zavisi sega za koj kako :) iam dobieno mnogu nagradi, pocnuvajki od prvata barbika, paketi so proizvodi od vitaminka alkaloid, velosiped, trotinet, motor i bingo (bez kola ) :( od prevoznite sredstva uste kola mi nedostasuva ali sega od nescafe :D :D :D :D :D
   
 13. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  498
  сум играла и сеуште играм наградни игри...од собирање капачиња, обвивки од чоколади, кафиња, праќање на кодови, грепки... Еднаш ми се има паднато награда од Кока кола, карта за Скопје Саунд фестивал и тоа е се. Ама пак си продолжувам, кој знае кога ќе ме стрефи некоја кола :D Надежта последна умира
   
 14. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.126
  Пол:
  Женски
  јас сега само грепки купувам :lol:
  интересно ми е да ги гребам, возбудливо некако, ама парите летаат ептен неосетно :rofl:
   
 15. KrystalTears

  KrystalTears Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  29
  Не никогаш не сум учествувала во некоја наградна игра.
   
 16. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  327
  Еднаш добив награда од Доктор Еткер......црвена конзерва - и внатре пудинзи.... :rofl:
  Ина4е имаше едно ме4е и требаше да се нацрта и да се испрати по пошта.....е јас тоа мечето ко нацртав како морнар ( 8) од каде ли ми текнало тоа нешто ни самата неможам да се сетам :lol: )...и ете си добрив награда......
   
 17. katka-slatka

  katka-slatka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  296
  Допаѓања:
  43
  Па играм,ама не вложувам многу пари во нив,сепак мислам наместени се. Не ми се паднало ништо посебно до сега,само капче,маичка,топка,ништо друго, а и по 50 ден. кога игравме бинго. Тоа е се...
   
 18. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  148
  не играм наградни игри ама знам летоска во некое кафе се паѓаа награди и буквално цело лето скоро секој ден ми се паѓаа по 50 денари :)
   
 19. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.019
  Допаѓања:
  6.080
  Пол:
  Женски
  Сум учествувала на наградните игри на кока кола,пепси,минералниве води и уште некои не помнам кои.Никогаш ми се нема паднато никаква награда и затоа веќе не планирам да се замарам со трошење на пари за да пратам порака,да се јавам или пак да праќам пошта за џабе...Никогаш сум немала среќа во тие работи |(
   
 20. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Хааха.Истото ! :D

  Ама работава е ако добијам шо е многу тешко.Ем баксуз,ем повеќето наградни игри се наместени. :lol: