1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Наградни игри

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од irenna, 2 мај 2010.

  1. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Имам добиено 2 маици од Јорк цигари кога во секоја кутија имаше некое си ливче и такви незнам колку требаше да се испратат и имам испратено многу пликови и 2 маици бели со сликичка јорк и некои си луѓе во позадина :D
    И сега праќам кодови од добра вода
    Имам и 2 чаши од кока-кола оваа најновата
    и од овие ако се соберат 5 капачиња од кока кола ќе се добие играчка (зимно време најчесто ги има) и на такви скоро секогаш праќам
     
  2. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    И јас пратив неколку ама не знам кога се извлекувањата, знам дека се на Сител ама кој ден и од колку саат?
    Всушност, јас од Ладна праќам сега а не од добра вода, ама иста фирма е тоа :)
     
  3. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Верии за од колку саат ни јас не знам но ако има нешто па би требало да пишат повратна порака барем јас така си мислам :D
     
  4. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Кога бев помала моите играа бинго и кога беше извлекување за колата, кога почнаа да го читаат бројот на победникот мислевме дека сме ние, ама кога го кажа последниот број, всушност бил бројот на комшиите, се разликуваше само последната бројка :) памтам готова бев да скокнам од радост, ама пак после радоста ја споделивме со нив.
    Имам учествувавно во наградна игра на ТАА списанието и тоа на анкета и добив шампон за коса тоа е единствено нешто на кое ми текнува сега.
    ко ќе ми текне ќе допишам
     
  5. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Епа последно добив чаша од Кока Кола :D Си играм лото,ќесички од нес испраќав али немам некоја посебна среќа со наградниве игри..Најголема награда е 5000 ден.на грепка :D
     
  6. strangewoman

    strangewoman Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    367
    Мислам дека немам многу голема среќа :( а и можда затоа што не сум играла многу од ие наградни игри :^)
     
  7. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Немам играно, бидејќи незнам..безвезе ми е :lol:
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :D :D Ти како на вицот.
    Му се молел човеков на Бога секој ден да му се падне лото и еден ден Господ му вика: „А да уплатеше бар еднаш!“
    :D
     
  9. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Еве за вечер чекам лото! 8)
     
  10. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Играв малечка коа бев повеќе :D Имам добиено неколку ситни награди ништо повеќе :rofl: Верувам дека само тие ги даваат , оние поголемите се наместени .

    Имам добиено голем пешкир за плажа од Кока Кола , чадор од Синалко , мн одамна од Скопско лежалка за на плажа и капче , ми текнува од Наш Свет добив нагарада уште во основно ,а многу често Рио кафе коа и купувам на баба ми и се погодува добитно :D Торби , филџани , лажички цела колекција си направи жената .Затоа секогаш мене ме праќа по кафе :rofl:

    Денец пратив едно плико за Паскалин наградната игра , и купонот од Убавина и здравје :) После толку долго време пак да учествувам во некоја наградна игра .
     
  11. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.919
    Допаѓања:
    32.538
    Пол:
    Женски
    Пред 13 години ме извлекоа да бидам гостинка во Бинго. Тогаш гости беа оние играчи чии ливчиња ги имаат последните 4 бројки од оние кои што ќе ги извлече компјутерот. Се доделуваа награди и јас добив дискмен.
     
  12. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    Не сум учествувала во никоја наградна игра. Зошто? Немање среќа, или барем така си мислам. :rofl:
    Но, од тие наградните игри од типот на Coca Cola ‘‘Собери го капачето‘‘ имам собирано капачиња. За Нова Година, кога беа актуелни мечињата-лампиони, Ѕвездичка...и така натаму, си ја добив Ѕвездичка.
     
  13. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Ме потсетивте и јас зедов 2 награди од тие што беа со капачињата од Кока-кола ги зедов Ѕвонко и Бошко :D, а предходната година звездичка.
    Исто имаме и чаши од битолски јогурт ми се чини од кока-кола и уште некој пијалок.
    А, да и во кафе Браво ни се имаат паднато доста торби и плус кафиња а и 4-5 лажички и ко ќе ми притекне ќе си допишам.
     
  14. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Од нескафе наградната игра добив маица(сепак не е без ништо:))Од кока-кола игрите одамна имам добиено пешкир,топка а скоро добив и чаша ама го изгубив капачето.еу :doh:
     
  15. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    немам среќа со наградните игри, па затоа не ни праќам - го знам крајот .. :D :D
     
  16. defne

    defne Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Jas imam sitni nagradi dobivano kako torbi od kafe, lazicki, casa od jogurt a isto i maicka, a najmnogu u secavanje mi ostana nagradata od zvon emisijata kade sto trebase da se prati odgovor na nekoe prasanje i jas prativ me izvlekle i si dobiv mece, a ja ne ni znaev deka sum ja dobila nagradata tuku u skolo mi kazaa a ja ne im veruvav. Ama ova bese odaamna uste vo osnovno :D :D :D
     
  17. BlueLaguna

    BlueLaguna Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    12
    Никад не сум играла бинго но некад со другарки може да го посетиме Сенатор :) Највеќе имам добиено околу 6000денари а изгубено 100ка по 100ка :) Откога добивме немаме стапнато таму :)
     
  18. ChocoladeGirl

    ChocoladeGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    2
    не сум била никогаш ама ке видиме што ке се случи понатаму
     
  19. anelleg

    anelleg Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пред неколку месеци добив пакет производи од "Витаминка", а денес добив порака дека сум добила пакет производи од "Pelisterka", ама го фрлив капачето и не знам дали ке ми важи :D
     
  20. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Пред неколку години уште кога го имаше бингото што го водеше Џамбазов, ливчето ни беше добитник на моблен телефон, а мојот баш беше пред распаѓање и се караме со сестра ми чив да биде ауу ова она ќе се утепаме мислиш... и доаѓаат моите со телефонот и татко ми вика уште од врата „еј да не се расправаме мој ќе биде„ и ние две вакви :( ;( и го го извади телефонот шо да видиме ЦИГЛА од оние моторола што немаат ни колор екран ахахаххаха е тоа беше смеење :D
    Инаку други ангради салбо, филџани од кафе, безплатни грепки тоа... :D